Přejít k hlavnímu obsahu

Největší manipulátoři podle znamení zvěrokruhu: Panny zde nenajdete, Lvi vám dají pocit falešný výjimečnosti

Každý člověk může mít sklony k nejrůznějším formám manipulace a je jen na nich, zda v sobě tyto formy probudí a stanou se manipulativními nebo je ve zdravé míře potlačí. Existuje mnoho forem manipulace a jsou znamení, která jsou k ní náchylnější.

Více či méně vědomě lidé manipulují dnes a denně. Snažíte se mezi přáteli prosadit film, na který chcete jít vy, přesvědčujete svého šéfa, že vy se na povýšení hodíte více, kolegyni slibujete hory doly, jen aby vám vyšla vstříc s dovolenou. Možná jste jen přesvědčivější a nemusíte se tak uchýlit k “ráznějším” praktikám. Jaká znamení jsou nejmanipulativnější?

Blíženci

Jejich osobnost ještě nikdy nikdo neviděl. Proč? Protože ji umí změnit tak, aby vždy dosáhli svého. Na někoho mohou být nadmíru milí a příjemní, druhým mohou slíbit modré z nebe, zároveň však bez mrknutí oka svalí vinu na ostatní a ohýbají si pravdu tak, aby se jim hodila. Dokáží vyjít s kýmkoliv a to, co řeknou, je potřeba brát s velkou rezervou. Uvěřit jim vše znamená hodně se spálit. Když vám Blíženci řeknou, že nebe je modré, umí vám vtlouct do hlavy, že modré opravdu je.

Rak

Raci na to jdou přes emoce a city. Vyznají se v lidských emocí tak, jako málokdo. Jsou extrémně citliví, proto manipulují své oběti přes city. Mohou s vámi jednat tak, že se ve finále cítíte provinile i když jste vlastně nic neprovedli. Nejsou vždycky přímočaří, rádi chodí kolem horké kaše a snaží se svou oběť poznat, především slabá místa. Touží po lásce a pochopení všech, ale v této snaze umí zajít hodně daleko.

Věty, které říkají manipulátoři, abyste se cítili špatně. Pokud je slýcháte od nějaké osoby často, mějte se na pozoru!

Lidé obvykle používají manipulativní věty či fráze, aby dosáhli svého cíle, nebo získali nad druhými moc. Některým manipulátorům navíc dělá dobře, pokud se díky jejich větám cítí druzí špatně nebo méněcenně. Podívejte se na nejčastější věty, které manipulátoři za těmito účely používají.
svetzeny.cz

Lev

Hrdé královské stvoření, které je velmi inteligentní a umí toho využít. Vlichotí se do přízně druhých a jejich strategické přemýšlení by jim záviděli i krizoví manažeři. Umí vyhodnotit situaci a pomoci lichotek, pochval a komplimentů se dostanou tam, kde chtějí být. Díky nim se můžete cítit výjimečně a důležitě, dají vám pocit, že jen na vás záleží, že jen ten váš názor je správný. A přitom Lvi chtějí jediné, dosáhnout svého.

Váhy

Mají přirozené charisma a dar řeči, což umí do posledního dechu využít. Jsou to lidé v jejichž přítomnosti se cítíte dobře. Možná nejsou manipulativní na první dobrou, ale jsou to ti, kteří jsou odborníci na používání lichotek. Řeknou přesně to, co chcete slyšet. Nic není problém, všechno umí, velcí vypravěči příběhů, kteří vás nadchnou a poté využijí, jak potřebují. Ve flirtování jsou mistři a někdy mohou pro svůj zisk flirtovat s každým, kdo se namane.

 

Zdroj článku