Přejít k hlavnímu obsahu

Bývalý expert FBI prozrazuje, jak rychle "přečíst" druhé lidi: odhalte jejich názory, myšlenky i skryté léčky

Schopnost přečíst druhé lidi a vědět, co si myslí, jak jednají a co od nich můžete čekat je určitá superschopnost, kterou by chtěl mít každý. A někteří jedinci ji skutečně mají. Bývalý agent FBI nedávno vydal knihu poznatků, kde popisuje, jak prokouknout druhé lidi.

Bývalý agent kontrarozvědky FBI Joe Navarro přinesl návod, jak ovládat neverbální projevy těla. Protože právě řeč těla je tou, kterou mají lidé poslouchat víc než to, co říkáte. Proč? V drtivé většině případů neverbální projevy nelžou a prozradí, co si skutečně myslíte a co skutečně cítíte. Naučte se tedy pozorovat druhé a zjistíte, co si druzí skutečně myslí, ať už o vás nebo o tom, co s nimi momentálně probíráte a řešíte. Na co všechno se soustředit a co vám může pomoci v identifikaci toho, co si druhý skutečně myslí?

Lidé mají svá specifika

Své vzorce chování a také různé zvláštnosti, které je dělají komplexními jedinci. Mohou si často odkašlávat, hrát si s vlasy, široce gestikulovat, hladit se po krku, klepat nohama, špulit ústa a mnoho dalšího. To jsou všechno základní projevy, které nevykazují u daného jedince nic zvláštního. Ve velké míře jde o jisté přirozenosti nebo manýry, které nesignalizují nic speciálního.

Mohlo by se vám líbit

O těchto 4 věcech muži nejčastěji lžou na prvním rande: Naučte se číst jejich řeč těla a prokoukněte je

O těchto 4 věcech lžou muži na prvním rande nejčastěji, ve snaze vylepšit si svou image. Naučte se číst řeč jejich těla a pozorovat signály, které by vás měli před jejich neupřímností varovat. V budoucnu už lháře snáze odhalíte.
svetzeny.cz

Všímejte si gest

Jedno gesto nebo zvláštní slovo nemusí nutně znamenat nic, co by stálo za pozornost. Ovšem seskupení gest, takzvané plácání nebo zvláštní chování vás může upozornit, že se daný člověk necítí komfortně. Může být nervózní a vy musíte přijít na důvod, proč tomu tak je.

Porovnávejte

Je před vámi někdo, kdo se chová trochu jinak, než je tomu vždycky? Začněte své pozorování, které pomůže rozklíčovat důvod změny. Může to znamenat větší zkoumání, pokládání jednoduchých otázek, na které dotyčný nebude znát rychle odpověď. Pozorujte a porovnávejte s druhými v místnosti. Mění se výraz nebo držení těla? Pátrání se vám vyplácí

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Odhalíte, která z žen něco skrývá? Dozvíte se, jak umíte odhadnout řeč těla druhých lidí

Jak dobře umíte odhadnout řeč těla druhých lidí? To se dozvíte v našem kvízu. Stačí se zadívat na obrázek, kde je jedna žena vyobrazena v různých pozicích. Vaším úkolem bude odhalit, která z žen něco skrývá.
svetzeny.cz

Pozorujte chůzi

Také chůze vám může hodně o druhých prozradit. Vidíte před sebou lidi, kteří nechodí plynule a mají skloněnou hlavu dolů? Pravděpodobně to jsou jedinci bez sebevědomí. Nervózní přecházejí z místa na místo může naznačovat, že to, co druhý říká nemyslí až tak úplně vážně nebo si je vědom, že neříká úplnou pravdu.

Určete si slova

Agenti FBI dobře vědí, že slova mohou být velmi účinná v tom, jak se druhému dostat do hlavy. Slova totiž představují myšlenky a proto vyberte slovo, které může druhému zrychlit tep a on se prozradí. Jde o takzvaná akční slova a je to možný náhled na způsob, jak lidé přemýšlí.

Dejte své poznatky dohromady

Naučit se přečíst lidi chvíli trvá, to bez pochyby. Musíte své pozorovací dovednosti trénovat. A pozor, vždycky existují výjimky, které potvrzují pravidla. Někdo může vykazovat všechny známky nevšedního chování, ale ve skutečnosti tomu tak být nemusí. Když budete neustále trénovat a snažit se porozumět druhým skrz jejich neverbální projevy, můžete velmi efektivně komunikovat a zjistit, co si druzí skutečně myslí.

 

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku