Přejít k hlavnímu obsahu

Staňte se pro muže atraktivnější bez ohledu na věk: Nezáleží jen na vzhledu, ale třeba i smyslu pro humor či komunikačních dovednostech

Info ikona
Líčení

Rozjasňovače nanášejte co nejdále od oblasti očí, jelikož zvýrazňují vrásky. Na tváře použijte tvářenku v teplých tónech, která pleť rozjasní a váš obličej opticky zeštíhlí. 

Údajně trvá pouhých sedm sekund posoudit něčí vzhled při prvním setkání. Ale není to jen vzhled, který rozhodne o další schůzce. Ačkoliv je mužská mysl při posuzování opačného pohlaví tvrdší oříšek k rozlousknutí, jedno má společné s ženskou myslí. Soudí druhé i za věci, které nemají se vzhledem nic společného. Podívejte se, jaké vlastnosti a dovednosti považují muži za nejvíce přitažlivé z krátkodobého i dlouhodobého hlediska.

Info ikona
Rande

Vzhled není všechno

Ačkoliv by se dalo předpokládat, že pro muže v žebříčku přitažlivých věcí dominují fyzické přednosti ženy, není tomu vždy tak. Pochopitelně vzhled první dojem ovlivňuje, ale pokud příliš nevybočuje, stává se většinou až druhotnou záležitostí. V roce 2011 provedly Glo.com a Chemistry.com výzkum 20 tisíců lidí, aby zjistily, jak je to z přitažlivostí doopravdy. Podle všeho mají sexuální chemie a úsměv přirozeně vysoké postavení při prvním setkání, zatímco laskavost a smysl pro humor se umístily na předních příčkách z dlouhodobého hlediska.

Jaká znamení zvěrokruhu se k sobě hodí nejméně? Berani mohou zapomenout na Ryby, Blíženci na Štíra

svetzeny.cz

Info ikona
Rande

První dojem

Zde je 10 hlavních vlastností či věcí, které muže nejvíce přitahují na začátku vztahu či první schůzce:

 1. Sexuální chemie
 2. Úsměv
 3. Laskavost
 4. Smysl pro humor
 5. Typ postavy
 6. Oči
 7. Inteligence
 8. Komunikační dovednosti
 9. Zuby/rty
 10. Vlasy

Dlouhodobé hledisko

Zde je 10 hlavních vlastností či věcí, které muže nejvíce přitahují k ženám z dlouhodobého hlediska:

 1. Laskavost
 2. Smysl pro humor
 3. Komunikační dovednosti
 4. Sexuální zdatnost
 5. Inteligence
 6. Úsměv
 7. Dovednost naslouchání
 8. Peníze/bohatství
 9. Typ postavy a kondice
 10. Oči

Pro ženy tak může být potěšujícím faktem, že pro muže je důležitější například úsměv než typ postavy, nebo že laskavost, smysl pro humor či komunikační schopnosti se umístily na vyšší příčce než sexuální zdatnost. Z těchto výsledků lze vyvodit mnoho různých závěrů a zůstávají otázky, proč jsou například schopnost naslouchat či bohatství nedůležité při prvním dojmu.

Nové hnízdečko lásky Bena Afflecka a Jennifer Lopez: Nahlédněte do jejich luxusního bydlení, uchvátí vás

svetzeny.cz

Info ikona
Atraktivita

Jak instantně zvýšit atraktivitu

Výše uvedené žebříčky zahrnují mnoho věcí, ale svou atraktivitu můžete instantně zvýšit i pěti následujícími způsoby:

Buďte milá

Věřte nebo ne, ale být jednoduše milá na muže vás může učinit daleko atraktivnější. Vždyť laskavost se přeci umístila i v žebříčku výše.

Buďte pozitivní

Kromě laskavosti mějte také optimistický přístup k sobě samé a věcem okolo. Studie z roku 2010 provedená ve Spojeném království instruovala 2 tisíce mužů ve vysokoškolském věku, aby hodnotili atraktivitu žen. Muži považovali za atraktivnější okruh žen, o kterých jim byly poskytnuty pozitivní informace.

Věnujte mu plnou pozornost

Muže přitahují ženy, které o ně mají zájem a nebojí se to dát najevo. Při konverzaci se usmívejte, navažte oční kontakt a nezapomeňte se smát jeho vtipům (tedy pokud si myslíte, že jsou vtipné). Pamatujte si důležité části vyprávění i jména, později to muž ocení.

Buďte upřímná

Studie z roku 2006 zjistila, že poctivé jednání dělá ženy atraktivnějšími. Nikdy nelžete na prvním rande, je lepší být upřímná hned od začátku, než pak muset později napravovat své chyby.

Noste červenou

Ačkoliv je červená rtěnka nebo šaty povrchní záležitostí oproti předchozím radám, bylo mnohokrát prokázáno, že červená působí na muže jako magnet a může s nimi pěkně zatočit.

Cvičení pánevního dna zlepší váš milostný život: vyzkoušejte prkno nebo kočku

svetzeny.cz