Přejít k hlavnímu obsahu

Cvičení pánevního dna zlepší váš milostný život: vyzkoušejte prkno nebo kočku

Info ikona
pánevní dno

Sexuální terapeutka prozrazuje čtyři účinné cviky, které posilují vaše pánevní dno a zajišťují tak lepší sex. Cvičte je pravidelně a uvidíte, že se budou dít zázraky.

Posilování pánevního dna je důležitá součást našeho života. Je to sval, který napínáte, když chcete zastavit proud moči. Jak to zlepší váš sexuální život? Sexuální terapeutka Beatrice Wagnerová říká: ‚‚Vzhledem k jeho zvýšené kontrakci se zvyšuje pocit průniku a orgasmu, díky lepšímu krevnímu oběhu se zvyšuje touha, stáváte se vlhčími, stimuluje se vaše libido." 

Čtyři účinná cvičení:

1. Kontra

Základní poloha: Stoj na čtyřech, ruce na šířku ramen, kolena na šířku kyčlí, záda rovná, pánev předkloněná, pohled na podlahu. 

Cvičení: Zatáhněte bžíško, natáhněte levou paži a pravou nohu (chodidlo blízko k podlaze), obě je vtáhněte dovnitř, loket a koleno se setkají uprostřed. Změňte strany po 10ti opakováních.

Opakujte: 10krát na stranu, 3 série

2. Polomost

Základní poloha: Leh na zádech, zvedněte nohy jako byste chtěli udělat most, záda zůstávají na zemi, ruce vedle hlavy, dlaně vzhůru.

Cvičení: zatáhnout pupík, zvedat pánev: ramena, pánev, kolena tvoří linii. Vydržte 15 sekund, klesejte obratel po obratli.

Opakujte: minimálně 10krát

3. Prkno

Základní pozice: Plank (předloktí na podlaze, lokty pod rameny, nohy rovné jako u kliků). Ramena, pánev a kotníky tvoří linii.

Cvičení: Vtáhněte pupík, zatáhněte zadek a držte. Pokuste se vydržet minimálně 60 sekund. Postupem času můžete po vteřinách přidávat. 

Důležité: Dávejte pozor, abyste neměli propadlá záda. 

4. Kočka

Základní poloha: Stoj na čtyřech, ruce na šířku ramen, kolena na šířku kyčlí, záda rovná, pánev předkloněná.

Cvičení: Vtáhněte bříško. S výdechem do kulatých zad, zatlačte hrudník dolů, hlavu mírně vzad. Držte se zkrátka. Při nádechu se vyhrbte, tlačte záda nahoru, bradu na hrudi.

Opakujte: alespoň 12krát

zdroj: Healthy style

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.