Přejít k hlavnímu obsahu

Příběhy ze života: Reakce mužů, kteří přišli svým partnerkám na nevěru: "Měl jsem radost," říká Roman

Jak to tak bývá, nevěra často znamená konec vztahu. Je ale pravda, že každý se s ní vyrovnává jinak. Rozdíly jsou mezi tím, jak ji nesou muži a jak zase ženy. Udělali jsme v redakci malý průzkum, abychom zjistili, jak reagovali na nevěru partnerky právě muži. Některé reakce jsme očekávali, jiné nás spíše překvapily. Jaké jsou příběhy podvedených mužů? A jak byste reagovali v takové situaci vy?

IGOR (50): Ulevilo se mi

Můj vztah s manželkou byl už dlouhodobě na mrtvém bodě. Sex jsme neprovozovali dávno a sice jsme se nehádali, ale neměli jsme už téměř nic společného. Každý jsme si žili své životy, doma jsme se jen potkávali, a když děti odešly z domu, nic už nás moc nedrželo pohromadě. O manželčině nevěře jsem se dozvěděl od sousedky na chalupě. Moc už jsme na ni spolu nejezdili. Co vyrostly děti, omezilo se to na občasné víkendy, kdy bylo potřeba chalupu dát trochu dohromady. Jednou jsem tam vyrazil sám, abych udělal drobné opravy, a od zvědavé sousedky jsem se dozvěděl, že tam manželku vídá několikrát do měsíce s různými muži. Necítil jsem žárlivost, ani nic jiného, vlastně jen úlevu. Tohle byla poslední kapka do nefungujícího vztahu, která mě konečně donutila ho ukončit a začít znovu plnohodnotně žít.

PAVEL (45): Poprvé jsem se porval

U nás to byla opravdu jak se říká “scéna jak z blbýho filmu“. Největší klišé, co si můžete představit! Byl jsem na služební cestě, ze které jsem se vracel o den dřív a chtěl jsem manželku překvapit. Dopadlo to tak, že překvapila ona mě, a to velmi nemile. Načapal jsem ji totiž přímo „in flagranti“ v naší ložnici s jejím mladším kolegou! Do hlavy se mi navalila krev, viděl jsem rudě a přestal jsem přemýšlet. Okamžitě jsem po něm vystartoval pěstmi, ani si nepamatuji, jestli se bránil, nebo mě prostě nechal, ať mu to spočítám. Manželka nás od sebe nakonec odtrhla, kolega si posbíral svých pět švestek a vypařil se. Byl jsem žárlivostí bez sebe a nedokázal jsem rozumně přemýšlet. Bohužel manželčiny zálety se nám nepodařilo překonat, představa, že se s tím kolegou vidí denně v práci, mě sžírala, i když mi přísahala, že to s ním ukončila. Už jsem jí nikdy nedokázal věřit, a nakonec jsme se rozvedli.

Nevěra jako přínos: Kdy může aférka partnerům pomoci?

Jedním z nejcitlivějších momentů, které mohou otřást vztahem, je nevěra. Přesto existují situace, kdy románek nemusí vždy znamenat nevyhnutelný konec. Může mít dokonce některé prospěšné aspekty, které mohou z dlouhodobého hlediska překvapivě vztahu prospět.
svetzeny.cz

ROMAN (38): Měl jsem radost

S tímto příběhem se moc nesvěřuji, protože se v našem okolí nesetkal s příliš velkým pochopením. Pravdou ale je, že když jsem přišel na partnerčinu nevěru, měl jsem radost. Sám nejsem žádný svatoušek, mám rád sex a neumím být věrný. Svoji partnerku miluji a chci s ní být, zároveň mě ale občas láká nějaké to dobrodružství. Nebylo mi příjemné, že tyto věci dělám za partnerčinými zády a musím jí lhát, protože jsem měl pocit, že by pravdu neunesla. Když jsem ale zjistil, že je mi nevěrná, konečně jsme si promluvili upřímně a zjistili jsme, že to máme oba stejně. Partnerka si také ráda užije bokem, neznamená to ale, že by mě chtěla opustit. Dohodli jsme se tedy na otevřeném vztahu a musím říct, že od té doby nám to klape skvěle, jsme uvolnění, nemáme potřebu si lhát a vše funguje v naprosté harmonii.

RADIM (53): Vyčítal jsem si to

Před dvěma lety jsem prodělal poměrně těžký covid, po kterém jsem měl dlouhodobé následky. Způsobil mimo jiné to, že jsem na nějakou dobu úplně přišel o chuť na sex. V té době jsem navíc začínal v nové práci, povinností jsem měl nad hlavu, takže když by přece jen chuť na nějakou akci v posteli byla, chyběly síly a únava to přebila. Manželka nikdy nebyla příliš aktivní v tom, aby k milování udělala první krok, a po čase se přestala snažit úplně. Myslel jsem si, že jí to tak vyhovuje a sex jí nechybí, když ho nevyžaduje. Nakonec ji dohnalo svědomí a sama se mi přiznala, že mi zahýbá. Samotného mě to překvapilo, ale nedokázal jsem se na ni zlobit a vlastně jsem to docela chápal. Dodnes si vyčítám, že celá tahle situace byla vlastně především moje chyba.

5 důvodů, proč jsou muži ženám nevěrní

Jednou z nejvíce zničujících věcí, kterou mohou páry společně zažít, je nevěra. Umí přijít nečekaně, zasáhnout podváděného partnera a ublížit. Kromě šoku, pocitu zmaru a ublížení vyvstávají otázky "proč". Člověk, který podvádí, často neumí na takovou otázku vlastně odpovědět. Jaké jsou důvody, proč jsou muži ženám nevěrní?
svetzeny.cz

DALIBOR (41): Pomstil jsem se jí

Přítelkyně se mi před časem sama přiznala k tomu, že mi zahnula. Plakala, byla nešťastná a omlouvala se mi. Stalo se to na firemním večírku, kde se dost opila a udělala chybu, které litovala. Když mi to řekla, byl jsem vzteky bez sebe a vyrazil jsem rovnou ven se opít. Samozřejmě mě nenapadlo nic lepšího, než se jí pomstít a vrátit jí to. Tu noc jsem opilý sbalil v baru cizí ženu, se kterou jsem se vyspal, žádný požitek jsem z toho neměl, možná tak zvrácenou radost, když jsem to své partnerce pěkně zatepla řekl. Nejsem na to hrdý, ale možná to nám pomohlo vztah udržet. Začali jsme chodit k párovému terapeutovi, kde jsme se dohodli, že jsme si kvit, a začali jsme s čistým štítem. Vztah nám naštěstí funguje dodnes.

Zdroj článku