Přejít k hlavnímu obsahu

7 nejčastějších důvodů nevěry

Info ikona
Nevěra

Nevěra dovede naprosto zničit vzájemnou důvěru ve vztahu. Dle britské studie je nevěra druhým nejčastějším důvodem, proč se lidé rozvádějí. Ale co vede lidi k tomu podvádět, i když vědí, že provalení nevěry jim může zruinovat dosavadní vztah či manželství? Zjistěte hlavních 7 důvodů, proč lidé podvádějí

1. Nedostatek lásky

Studie z roku 2019 se zabývala určením nejčastějších důvodů nevěry. První místo překvapivě obsadil pocit nedostatku lásky od partnera. Mnohdy je nevěra vnímána hlavně jako fyzický akt, ale podceňuje se emocionální stránka věci. 77 % účastníků studie uvedlo, že hlavním důvodem jejich nevěry byl pocit nedostatku lásky v současném vztahu nebo zamilování se do jiné osoby.

2. Touha zkusit to s někým novým

Ne vždy však musí být ve vztahu něco špatně, aby došlo k nevěře. 74% respondentů uvedlo, že je k nevěře vedla touha zkusit to s někým novým, znovu zažít pocit motýlků v břiše a prvotní zamilovanosti. Zejména tento důvod uváděli muži

Znamení, že jste našli svou spřízněnou duši

svetzeny.cz

3. Zanedbávání vztahu

Nevěrníci se také svěřili, že je k podvádění dovedl pocit zanedbání, a to v 70 %. Stěžovali si na nedostatek pozornosti od partnera, připadali si z jeho strany nechtění, přehlížení. Zanedbávání ze strany partnera častěji jako důvod uváděly ženy. Nejčastěji jim vadilo, že partner dlouhé hodiny tráví v práci a ony se doma s dětmi cítí osamělé.

4. Příležitost dělá zloděje

Jako další častý důvod byla uváděna vhodná příležitost. Muži často zmiňovali situaci, kdy popíjeli a sblížili se přitom s jinou ženou, využili příležitost a nepřemýšleli v tu chvíli nad důsledky svých činů. A byli to právě muži, kteří mnohem častěji tento důvod uváděli, narozdíl od žen. Taková nevěra bývá nepromyšlená a neznačí nespokojenost dotyčného v současném vztahu. Tomuto důvodu nevěry nahrává i dnešní doba, kdy nikdy nebylo jednodušší seznámit se za pomoci sociálních sítí a online seznamek. Navíc přibyl nový typ nevěry, tzv. online nevěra, která může napáchat stejné škody ve vztahu jako nevěra klasická. Na skutečné rande sice mnohdy nedojde, ale lidé si mezi sebou vyměňují intimní fotografie a píšou si peprné zprávy. Často takto podvádí lidé, kteří mají problémy ve vztahu a od houstnoucí atmosféry doma utíkají do online světa.

5. Zvýšení sebevědomí

Některým z respondentů stálo chvilkové povyražení za to, aby riskovali vztah či manželství jen proto, aby si zvýšili sebevědomí. 57 % z nich uvedlo, že za jejich nevěrou byla snaha o zvýšení jejich ega. Tento důvod nevěry je typický pro ženy. Ženy si tímto kompenzují to, že se partner o ně nezajímá, nevěnuje jim pozornost. Začnou si připadat nepřitažlivé a pak snadno končí v náručí někoho, kdo je zahrne komplimenty.

Lásky z archivu: Václav Noid Bárta a Gabriela Dvořáková. Vášnivý vztah jak z filmu skončil alkoholem a nevěrou

svetzeny.cz

6. Pomsta ze vzteku

V mnohých případech k nevěře došlo po hádce s partnerem. Snaha pomstít se či potrestat partnera vedla k nevěře u 43 % dotazovaných.

7. Sexuální touha

Asi jedna třetina účastníků (32 %) uvedla, že důvod nevěry byl čistě sexuální. Často zmiňovali, že se jim v současném vztahu nedostává tolik sexu, kolik by si představovali, některým také chybělo větší experimentování v sexu, jiné k nevěře vedl fakt, že partner nechce přistoupit na určitou sexuální praktiku a naplnit jejich sexuální fantazie. Tento důvod častěji uváděli muži.

Skutečný příběh luxusní společnice (3.díl): Jaké typy mužů si objednávají společnice - Zoufalec

svetzeny.cz

Slavné ženy, kterým hlavu popletli nacisté: Vášnivá láska mezi nacistou a Natašou Gollovou zničila přátelství s Mandlovou. Proč kvůli této zradě trpěla až do smrti?

svetzeny.cz