Přejít k hlavnímu obsahu

Věci, které by ženy neměly mužům nikdy odpouštět: Zrada je jenom jedna z mnoha důvodů

Mnozí si kladou otázku, zda by měli někomu ve vztahu odpustit jeho špatné chování. Odpuštění přináší řadu výhod a osobního naplnění a výsledkem navíc může být stabilní, pevné a trvalé partnerství. Jsou však věci, které by se odpouštět neměly, nebo je přinejmenším v pořádku, když je žena neodpustí. Které to jsou?

Mohlo by se vám líbit

Lásky z archivu: Madonna a Sean Penn se do sebe zamilovali na první pohled. Rozdělila je žárlivost

Královna popu Madonna a hollywoodský herec Sean Penn byli jednu dobu považováni za pár snů. Skutečnost ale byla úplně jiná, pár se měl často hádat. Přečtěte si, jak jejich vztah pomalu ale jistě zničila žárlivost.
svetzeny.cz

Násilí

Buďte naprosto netolerantní k jakémukoli druhu zneužívání a násilí. Odpuštění není v násilné situaci na místě. Tyto situace je třeba řešit okamžitým ukončením vztahu a odchodem na bezpečné místo. Totéž platí i v případě, že se parter dopouští násilí na vašich blízkých. Pokud máte obavy o svoje zdraví či život, nebo o své příbuzné, neváhejte se obrátit na policii.

Lži

Lhaní rozbíjí důvěru, která vyžaduje značný čas a úsilí na obnovu, pokud to vůbec lze. Samozřejmě záleží na četnosti a také druhu lži, ale pokud jsou lži opakované a je u nich jasný záměr, aby partner vyvázl z nějaké situace lépe, neměla by žena takové chování znovu odpouštět.

Nucení a zákazy

Nenechte se nutit do činností, které nechcete dělat, nebo si nenechte zakazovat, co dělat chcete. Pokud vás partner do takových činností nutí, nebo vám neustále něco zakazuje, není třeba mu odpouštět. Máte právo rozhodovat o svém volném čase a nikdo vám nemůže nařizovat, co máte nebo nesmíte dělat.

Neustálá kritika

Ptáte se často, zda partnerovi odpustit jeho věčnou kritiku na vaši osobu? Ztratili jste kvůli partnerovi část svého sebevědomí? Pak už byste neměli takové chování tolerovat ani odpouštět. Konstruktivní kritika je ve vztahu v pořádku, neustálé kritizování všeho, co děláte, či připomínky na váš vzhled nebo dokonce urážky hraničí s šikanou - a to nemáte zapotřebí.

Mohlo by se vám líbit

Pozor na ženu narcistku: Miluje drby nebo mluví pouze o sobě. Tyto znaky odhalí, zda někoho takového máte ve své blízkosti

Narcismus si obvykle spojujeme pouze s muži, ale není to jen jejich doména. Narcismus nezná genderové hranice, nerozlišuje muže nebo ženy. Neutuchající ego a samolibost tedy můžete identifikovat i u žen. Máte ve svém okolí nějakou narcistku? Rozpoznejte ji podle těchto znaků.
svetzeny.cz

Charakter

Nenechte se ukonejšit slovy „Jsem prostě takový,“. Může se stát, že po nějaké době odhalíte na partnerovi vysoce závadové chování, jako je třeba nadměrný vztek, narcismus, nenávist k dětem nebo třeba sobectví. Pokud toto chování výrazně narušuje vaše soužití a partner nejeví ochotu se změnit, není na místě mu jeho chování odpouštět.

Zrada

Občas se stane, že z různých důvodů muž vběhne do náruče jiné ženy. Ačkoliv za jeho rozhodnutím může stát i chování jeho stálé partnerky, rozhodně to není omluva, proč ženu podvedl, aniž by vztah řádně ukončil. Nevěra, ať už se jedná o jednorázovou záležitost, delší milenecký vztah nebo i platonickou lásku, se odpouští velmi těžko a je naprosto v pořádku, pokud se žena rozhodne muži toto chování nikdy neodpustit. Pokud se však rozhodne ve vztahu vytrvat a muži zradu odpustit, neměla by se k tomu vracet a muž by měl projevit dostatečnou ochotu k vybudování nového a silnějšího vztahu.

Priority

Když někoho milujete, stává se jeho blaho vaší prioritou a mělo by to být i naopak. Pokud však zpozorujete, že prioritou partnera nejste vy, ale například finance, práce nebo jeho přátele, nemá smysl ve vztahu pokračovat ani takové jednání odpouštět.

Opuštění

Možná se snažíte pro klid v duši odpustit partnerovi, který vás z nějakého důvodu opustil. Bez ohledu na to, zda ho jeho chování mrzí, nemusíte se rozhodnout mu odpustit, a přesto můžete dojít jakéhosi klidu. Je totiž zcela v pořádku, když mu neodpustíte, že zničil váš vztah. Na své negativní pocity máte právo, a to je důležité si zapamatovat.

Zdroj článku