Přejít k hlavnímu obsahu

Vyhněte se obloukem ženám narcistkám: Milují drama, drby a nesnáší slovo ne

Info ikona
žena nasrcistka

Narcismus si obvykle spojujeme pouze s muži, ale není to jen jejich doména. Narcismus nezná genderové hranice, nerozlišuje muže nebo ženy. Neutuchající ego a samolibost tedy můžete identifikovat i u žen. Máte ve svém okolí nějakou narcistku? Rozpoznejte ji podle těchto znaků.

1. Já, já, já a jenom já

Narcistka nezná nic jiného než jen sebe. Je v pořádku mluvit mezi přáteli a známými o sobě, protože se chcete pochlubit úspěchem nebo cítit podporu, když se něco nepovedlo. Když však výhradně mluví někdo o sobě a každou jednu konverzaci stočí na sebe a svou práci, rodinu, úspěchy a svou jedinečnost, máte před sebou narcistu.

2. Veškerá pozornost je upřena na ni

Pozornost a obdiv jsou věci, které narcisté milují a potřebují jako vzduch k dýchání. Dáváte na sociální sítě milion příspěvků, počítáte like a komentáře, chcete, aby vám všichni okolo věnovali nadmíru pozornosti, potřebujete, ať jste středem jejich vesmíru. Obdiv a pozornost je to, co je pohání a když se jim nedostává, vymůžou si ji, je jedno jakým způsobem. I negativní pozornost je totiž pozornost.

6 známek, že žijete s narcistou: Je lepší odejít, nebo zůstat?

svetzeny.cz

3. Plány ruší z minuty na minutu

Narcistka běžné ruší plány a to klidně pár minut předtím, než jste se měli sejít. Co na tom, že vám to naruší den nebo jste kvůli ní něco odmítli. Často dostane lepší nabídku a bez mrknutí oka vás hodí přes palubu. Svoboda je to, co potřebuje a když cítí, že se jí někam nechce, prostě nejde. Vůbec neřeší to, co druzí. Vždyť je to přece jen a pouze o ní.

4. Miluje drama a drby

Když má někdo problémy v práci, ve vztahu, hádá se nebo cokoliv, narcistka je vždycky u toho nebo má minimálně všechny dostupné informace. Miluje, když může získávat drby a dobře si vše pamatuje. Je také zlomyslná, takže cizí neštěstí je její štěstí. Pečlivě si vše ukládá do paměti a když se jí to hodí, umí použít drb, který se dozvěděla nebo nafouknout fámu a vypustit ji do světa. Jen pro své vlastní uspokojení.

5. Slovo ne nenávidí

Ona odmítat může, ale vy? Vy tedy rozhodně ne! Když jí někdo řekne ne, doslova šílí. Musí mít ve všem pravdu a vše pod kontrolou. Když vás požádá o něco a vaší odpovědí je ne nebo jí jen řeknete, že se ozvete, až budete chtít, vytáčí ji to a bude dlouho zuřit, možná si střihne i menší hysterák

Info ikona
žena

13 varovných signálů, že jste ve vztahu s narcistou

svetzeny.cz

6. Posedlá vzhledem

Narcistka si zakládá na svém vzhledu. Perfektní postava, vždy perfektní oblečení, dokonalé vlasy i make-up. Je si vědoma své krásy a taky ji plně využívá ve svůj prospěch. Ráda je středem pozornosti, což ji dokonalost o kterou usiluje, zajistí. Chce se cítit jako ta nejkrásnější žena ze všech. A to za každých okolností.

7. Nic není její vina

A to nikdy. Na vše si najde omluvu, za vše můžou jiní. Přijela pozdě? Na vině je provoz na cestě. Objevila se v práci chyba? Dali ji špatné podklady. Rozlila sklenici vody? Někdo do ní šťouchnul. Vždycky má výmluvu, protože ona je dokonalá, nedělá chyby. Nikdy. Za žádných okolností.

Zdroj článku