Přejít k hlavnímu obsahu

10 faktů o mužích, které by měla přijmout každá žena. Přestanete se trápit a usnadníte si hledání partnera i život s ním

Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. Je tomu opravdu tak, a kdybychom si my ženy nenalhávaly neustále nějaké romantické nebo i dramatické scénáře, měly bychom život lehčí. Často nás právě naše mysl drží v situacích a vztazích, které nám nejsou příjemé.

Vztahoví odborníci ovšem přicházejí s deseti fakty, která by měla přijmout každá žena. Uleví se vám a možná právě díky těmto faktům získáte v životě to, co opravdu chcete.

1. Co je pro jednoho muže příliš, to je pro jiného naprostá samozřejmost

Není divné, že chcete, aby vás partner vysál nebo umyl nádobí. Existuje milion dalších, pro které je to samozřejmost a vy byste omdlela radostí, kdyby to tak bylo u vás doma. A to platí na všechno, ne jen na nádobí.

2. Podvede vás, když bude chtít. Nikdy to nebude vaše vina

Nutno podotknout, že tato pravidla platí i pro ženy. Pokud máte s partnerem zdravý vztah a komunikujete, je to každého rozhodnutí a jeho zodpovědnost, co dělá ve svém volném čase. Vy za to nenesete žádnou vinu.

3. Přestaňte akceptovat „Jsem už prostě takový!“

Jestli je „prostě takový“, tak vy jste tedy taky „prostě taková“ a soužití tím pádem nebude možné. Nikdy by se neměla měnit jedna osoba podle druhé. Měli by se navzájem ovlivňovat, ale všeho s mírou!

4. Muž se k vám chová přesně tak, jaké má pocity ohledně vaší osoby

Přestaňme si vymýšlet scénáře a romantické scénky, jak z filmu. Přijměte fakta, ačkoliv jsou někdy nepříjemná. Neozývá se? Zřejmě proto, že nemá zájem. Zavolá, jen když něco potřebuje? Protože ví, že vy ho nikdy neodmítnete, ale ne, tajně vás nemiluje.

5. Když vám projeví svoje city, věřte mu

Vyložit karty na stůl je těžká věc, ale když už to muž udělá, nesmějte se mu nebo se nechovejte tak, že mu nevěříte.

6. Muž udělá cokoliv pro ženu, se kterou chce být

Tečka. Víc není třeba říkat ani psát.

7. Nikdy nemusíte vyspělému muži říkat, jak vás má milovat

Muž moc dobře ví, že vám udělá radost kytka nebo víkend někde v horách. Pokud vám ale místo toho dá čokoládu z benziny, projevuje tím přesně svoje city a my si zase nemusíte nic nalhávat a přijmout, jak se věci mají.

8. Nepředpokládejte, že druhá osoba něco musí vědět nebo cítit. On vám do hlavy nevidí a vy jemu taky ne

Mluvte, mluvte a zase mluvte. Nemusíte všechno obracet v hádku a nepříjemnou konverzaci. Jen se zmiňte, že tohle a tohle vás mrzelo nebo vám to nebylo příjemné. Jemně. 

9. Nedávejte nikomu druhou šanci. Muži přesně vědí, co dělají

Každý z nás to ví. Přijměme zodpovědnost za svoje činy, slova a chování.

10. Nežádáte mnoho, chcete to jen po špatné osobě

Jeden s vámi na procházky prostě chodit nebude a romantické večeře se také konat nebudou. To ale neznamená, že to nemůžete ve svém životě zažít. Jděte si za tím, co chcete a co si zasloužíte.