Přejít k hlavnímu obsahu

Barva krve při menstruaci: Světlá, hnědá nebo tmavá? Rozpoznejte hrozící zdravotní problémy

Info ikona
Barva krve při menstruaci

Vaše menstruace může být dobrým ukazatelem vašeho zdraví. Cokoli od délky vašeho cyklu až po texturu a barvu krve může naznačovat něco důležitého o vašem zdraví.

Barvy menstruační krve se mohou lišit – od černé až po jasně červenou. Ačkoli většinu barev lze považovat za „normální“ nebo „zdravou“, jiné mohou být jasným důvodem, abyste navštívila svého gynekologa.

Černá barva

Možná vás vyděsí, když vidíte téměř černou krev, ale nemusí to být nutně důvod k obavám. Tato barva souvisí s hnědou krví, což je stará krev. Černá krev je tedy obvykle ta, které trvá déle, než opustí dělohu.

Hnědá barva

Hnědé zbarvení krve všech odstínů je obvykle známkou staré krve. Krev měla čas na oxidaci, a proto změnila své odstíny ze standardní červené.

Hnědá krev je také spojena se začátkem nebo koncem menstruace

Když je tok krve pomalý, může trvat déle, než krev opustí vaše tělo. Pokud krev zůstane v děloze déle, může míz hnědou barvu. Krev může dokonce v děloze zůstat z poslední menstruace.

Tmavě červená barva

Často po probuzení nebo poté, co nějakou dobu lenošíte, můžete vidět tmavě červenou krev. Není třeba panikařit. Tmavá barva může jednoduše znamenat, že krev byla nějakou dobu v děloze, ale nezoxidovala do té míry, že zhnědla.

Info ikona
Barva krve při menstruaci

Každá kalorie se počítá: Fitness trenér vám poradí, jak zhubnout snadno a bez striktního omezování

svetzeny.cz

Světle červená barva

Vaše menstruace může začít jasně červeným krvácením. To znamená, že krev je čerstvá a rychle proudí. Vaše krev může zůstat takto barevná po celou dobu cyklu nebo se může postupně ztmavovat kvůli zpomalení toku.

Růžová barva

Vaše krev může na začátku nebo na konci menstruace vypadat růžově, zvláště pokud si všimnete jemného špinění. Tento světlejší odstín pravděpodobně naznačuje, že se krev smísila s vaší cervikální tekutinou a zředila její odstín.

Oranžová barva

Když se krev mísí s cervikální tekutinou, může také vypadat oranžově. Ve výsledku můžete vidět oranžový odstín ze stejných důvodů jako ten růžový.

Šedý, šedobílý odstín

Pokud vidíte šedý nebo šedobílý výtok, sledujete pravý důvod k návštěvě svého lékaře. Tento odstín může naznačovat, že máte infekci, jako je třeba bakteriální vaginóza. Mezi další příznaky infekce patří horečka, svědění, zápach nebo bolest.

Bylinková encyklopedie podle vašeho znamení zvěrokruhu. Co pomůže právě vám?

svetzeny.cz

Nejdůležitější informace o zbarvení krve při menstruaci

  • Změny barvy krve v období menstruace jsou normální.
  • Tmavě červená, hnědá nebo hodně tmavá menstruační krev je jednoduše krev, která reagovala s kyslíkem.
  • Poraďte se se svým lékařem, pokud máte šedavý nebo narůžovělý vodnatý výtok, protože to může být známkou infekce nebo něčeho vážnějšího.

Čakry v těle mají na váš život velký vliv. Jak poznáte, že máte některou zablokovanou?

svetzeny.cz

Čtení z dlaně: Co o vás prozradí čáry na pravé a levé ruce?

svetzeny.cz