4 přísady, které by nikdy neměl obsahovat váš makeup

Kosmetické firmy vyvíjejí lepší a lepší produkty jak na běžícím páse. Co však trochu pokulhává vzadu, je legislativní rámec. Tak například věděly jste, že se jede podle kosmetických předpisů z roku 1938? Skutečně! Novější pravidla úřadu FDA ještě nikdo neposkytl. Mnoho komplexních chemikálií používaných při přípravě líčidel také nebylo před uvedením na trh nikdy testováno na dlouhodobé dopady na lidské zdraví.

1. Olovo

Sloučeniny olova obsahuje celá škála rtěnek. Ústa jsou zároveň i velmi jednoduchou cestou, jak proniknout do těla a celého oběhového systému. Podle Stacy Malkan, spoluzakladatelky kampaně pro bezpečnou kosmetiku, je jediná možnost, jak se olovu vyhnout, rtěnky přestat používat, protože výrobce není povinen prvek ve složení uvést. Vsadit také můžete na některu z přírodních značek.

2. Parabeny

Podle The Suzuki Foundation, organizace zaměřené na udržitelnost kosmetiky, obsahuje parabeny až 80 % makeupů, podkladových bází, korektorů i rozjasňovačů. Skrze pleť dokáží velmi rychle prostoupit do těla. Na obalu je najdete jako estery kyseliny p-hydroxybenzoové. Výrobci je používají jako konzervanty, aby měla kosmetika delší než týdenní životnost. Praktické - nicméně zdraví ohrožující. Parabeny negativně ovlivňují vylučování hormonů a tím se podílí na snížení kvality všech tělesných funkcí.

3. Triclosan

Triclosan je antimikrobiální chemikálie spojená s poškozením štítné žlázy a dle výsledků studie prováděné v USA, má i negativní účinky na fungování imunitního systému člověka.  Najdete ji často v produktech, jako jsou odličovací vody nebo krémy proti akné.

4. Formaldehyd

Formaldehyd je známý karcinogen. Je to takový malý zrádce, který páchá škodu ne při výrobě, ale až časem v samotném obalu. Mnoho běžných konzervačních prostředků v kosmetice se mísí s dalšími složkami a teprve touto reakcí se začne uvolňovat. Přísady, kterým byste se měly vyhnout, jsou: DMDM ​​hydantoin, diazolidinylmočovina, imidazolidinylmočovina, methenamin, quaternium-15 a hydroxymethylglycinát sodný.

@svetzeny