Přejít k hlavnímu obsahu

5 rad, jak lépe zvládnout práci i rodinu

V dnešní době se ženy jen nerady vzdávají práce ve prospěch péče o domácnost. Chtějí dělat obojí najednou. Takže jak ideálně zkombinovat práci s rodinou?

Práce i po dobu rodičovské

Pokud máte možnost, pracujte částečně i na rodičovské dovolené. Udržíte si tak kontakty i znalost svého oboru. Vrátit se pak po šesti letech do práce bez toho by pro vás mohl být horor. Doba je hodně progresivní, vše se stále mění a jde dopředu. Buďte u toho.

Náš tip: Zkuste se domluvit se zaměstnavatel na polovičním úvazku, pružné pracovní době nebo práci z domova.

Paní na úklid

Nebojte se přizvat si domů profesionály, kteří vám pomohou. Stačí, když si někoho na úklid pozvete jednou až dvakrát týdně. Uvidíte, že ušetříte spoustu času, který můžete věnovat svým dětem a také práci.

Náš tip: Zeptejte se svých známých, zda nevědí o někom, kdo mi mohl mít o přivýdělek zájem. Pokud nemáte peníze na rozhazování, nemusíte si platit drahou úklidou služba. O takovou brigádu mají zájem i ženy, které jsou v důchodu nebo mladé dívky, jenž studují. Na hodinu si účtují přijatelné peníze.

Hlídání dětí

Nezapomínejte mít v záloze babičky, kamarádku nebo chůvu, aby mohly děti pohlídat, kdykoli to bude nutné.

Náš tip: Navrhněte kamarádce, že se jí o děti zase někdy postaráte vy. Bude pak o dost vstřícnější.

Společné chvíle s partnerem

Vyšetřete si čas, kdy budete pouze se svým protějškem. Zabráníte tak případnému odumření vztahu. Určete si alespoň jeden den v týdnu, kdy vám někdo pohlídá děti, nebo je rovnou nechte přes noc u babičky. Zajděte na romantickou večeři, společnou masáž nebo jen tak doma relaxujte. Společné chvíle strávené o samotě skvěle osvěží vaše soužití.

Náš tip: Udělejte si romantiku doma. Uvařte dobrou večeři, prostřete slavnostně stůl, zapalte svíčky a otevřete si lahvinku dobrého vína. Můžete si také pustit muziku a po večeři si ve vašem obýváku zatančit.

Čas na sebe

Naplánujte si chvíle, které budou patřit jen vám. Obětování se a ignorování vašich potřeb vás vyčerpá fyzicky i psychicky. Kupte si permanentku do fitka, zaplaťte si kurzy francouzštiny, choďte pravidelně na kosmetiku… Zkrátka dělejte, co vás baví, a nenechte se ničím omezovat.

Náš tip: Jestli nechcete utrácet za fitko, pořiďte si cvičící podložku a cvičte podle Youtube. Najdete tam spoustu videí s všemožnými cviky. Dále můžete sledovat program městských knihoven. Často pořádají různé aktivity (dílny, kurzy, apod.) zcela zdarma. 

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku