Přejít k hlavnímu obsahu

Příběh ze života: “Cítím ke kolegyni to, co bych neměla,” zoufá si Irena. Terapeutka doporučuje

Láska se někdy objeví jako blesk z čistého nebe a může náš život obrátit vzhůru nohama. Nedívá se na to, zda je partner vhodný věkově, majetkově, zda je rozvedený, svobodný nebo ženatý. A co když se nedívá ani na to, zda jde o muže či ženu? Své o tom ví Irena, která nyní řeší ve svém životě dilema. Zjistila, že chová city k někomu jinému. Zamilovala se v práci. A to do ženy.

Pracuji v luxusním butiku s oblečením a svou práci miluji. Občas si přivydělávám i jako stylistka. Ráda procházím módní časopisy, sleduji novinky módních značek a inspiruji se. Všímám si na ulici krásných žen, které mají na sobě hezké oblečení. Když vidím nějakou, která se zbytečně schovává do neforemných kousků, je mi to až líto. 

Cítím to, co bych neměla

Nedávno k nám do butiku nastoupila nová kolegyně Daniela. Ihned jsme si padly do oka, protože pro ni je tato práce také vášní a koníčkem. Chodily jsme spolu na obědy, povídaly si, občas jsme šly po práci na kafe. Když přišla nová kolekce, zkoušely jsme si ji a navzájem si radily, co které sluší. Nejsem zrovna společenský člověk, mám pár přátel a tím to hasne. Daniele jsem se po dvou týdnech svěřila, že s partnerem se snažíme o miminko a nedaří se nám to. Utěšovala mě, že její sestře se to také stalo a do dvou let měli první dceru. Hladila mě po vlasech a pak mě objala a já jsem si uvědomila, že je mi to moc příjemné. A že mě to vlastně i trochu vzrušuje. Začala jsem k Daniele cítit něco, co jsem neměla

Co teď s tím?

Když jsem si naplno uvědomila, že se mi Daniela líbí a chovám k ní city, byla jsem vyděšená. Co s tím? Vzala jsem si dva dny volno, abych se vzpamatovala. Nepovedlo se. Do práce jsem chodit musela, ale najednou jsem se kontaktu s ní bála. Snažila jsem se jí vyhýbat, ale moc to nešlo. Když jsem se o ní dozvěděla, že je na muže i ženy, nevím proč mě to potěšilo. Co s tím mám dělat? Vždy jsem si myslela, že se mi líbí muži, ale teď jsem totálně zmatená.

Dana (51): Moje dcera přišla s velkým životním rozhodnutím. Už mi nebude dcerou, ale synem! Jsem v šoku

Podpořit své děti v každé životní volbě může být někdy obzvlášť těžké a složité. Ne vždy totiž děti jdou cestou, kterou pro ně jejich rodiče chtějí. A když přijdou se zásadním životním rozhodnutím, které pro rodiče může být “nenormální” je to těžké pro obě strany. Dana řeší komunikaci se svou dcerou, která přišla s velkým životním rozhodnutím.
svetzeny.cz
Info ikona
Lucie Mucalová

Vyjádření terapeutky Lucie Mucalové

Dokud si člověk žije to své “jisté”, cítí se bezpečně. Jakmile se ocitne tváří v tvář odlišnosti, jinakosti, jakmile “vypadne” ze škatulky normy, začne se dít pomyslné zemětřesení plné zmatení, obav, pochybností. Začne se pohybovat v zóně nekomfortu, kde je to celé nebezpečné a neznámé. Co s tím, když jsem si svojí orientací plně jistá a teď přijde objevení, na který nejsem připravena, vůbec jsem si ho nepřipouštěla a je to šok? Můžete si v sobě toto nové okamžitě zavřít nebo začít prozkoumávat, co je za tím za příběh. Navenek je to leknutí, líbí se mi žena, ale pod tím může být mnoho jiných proč a nemusí se to orientace týkat. Můžete se sama sebe lekat nebo to vzít jako cestu k hlubšímu pochopení sebe a najít si spolupráci s odborníkem, který Vám tímto procesem provede a Vy mu více porozumíte a poté se můžete vydat na cestu, pro kterou se rozhodnete. Není potřeba se “nálepkovat”, kdo jste. Místo toho si věnujte pochopení.

Kdo je Lucie Mucalová

Koučka, terapeutka, párová poradkyně inspiruje ženy, jak zvolnit, nadechnout se a získat zpátky svou životní energii. Napomáhá ke spokojenějším vztahům. 

Kontakt na Lucii najdete na www.wellnesspromysl.cz.

Zdroj článku