Přejít k hlavnímu obsahu

Barvy oblečení v šatníku pro ženy po 40: Nahraďte černou a bílou

Info ikona
žena

Během let se tříbí náš módní vkus a to, co jste si na sebe vzaly ve dvaceti si za deset let neobléknete. Mění se nejen vkus, obsah skříně, ale také barevné propojení, které může být usedlejší a méně křiklavé. Někdo se halí jen do černé barvy, což je určitě škoda. Barev se i ve čtyřiceti bát nemusíte, právě naopak! Jakých barev se podle stylistů nemusí bát ani ženy nad 40 let?

Nahraďte černou a bílou 

Tmavě modrá

Působí velmi dobře, ne tak rázně a ostře jako černá barva. Pro většinu žen je daleko lichotivější, je to velmi elegantní barva. Námořnická nebo tmavě modrá může být novým neutrálním kouskem v šatníku. Vyhovuje také většině typů pleti, takže ji mohou kombinovat skutečně všechny ženy. Hodí se k drtivé většině ostatních barev, snadno ji využijete v elegantním i volnočasovém šatníku. Jde navíc o barvu loajality a sebevědomí.

Krémově bílá

Jde v podstatě o stejnou situaci jako černá kontra tmavě modrá. Sněhově bílá je ultimátní a s postupem času ne vždy lichotivá. Bílá je mnohdy velký kontrast, kterého už nechcete docílit. Sáhněte proto po krémově bílé barvě, která je měkká a kontrast s ní není až tak výrazný a tvrdý. Je s ní mnohem lepší manipulace, vypadá dlouho dobře a hlavně se nezabarvuje tak snadno, jako sněhově bílá. Jde o praktickou barvu, která vám pomůže v kombinování a sedí s mnoha různými barvami, takže si v šatníku jistě najde své místo.

Purpurová

Jste v šoku? Nemusíte. Tato barva padne do mnoha šatníků a je příkladem toho, že umí skvěle vyvážit teplé i studené podtóny a rozzáří každý outfit. Lichotí každému a umí ovlivnit náladu a celkové zaměření. Hodí se prakticky ke všemu a nejste-li si jistí, že to bude zrovna vaše barva, zkuste vymyslet drobné doplňky, které vám pomohou outfit rozzářit. Může to být například pásek, kabelka, rtěnka, bižuterie, svetr, vesta a mnoho dalšího.

 

Info ikona
žena

Móda 50+: Poradíme vám, jak vypadat klidně o 10 let mladší. Barvy oblečení mají zásadní vliv

svetzeny.cz

Bordeaux

Tlumený odstín červené, který sedne každé ženě nad 40 let je barva bordeaux neboli bordó. Jde o klasickou barvu, která vypadá za každých okolností noblesně a elegantně. Podle podtónu také barva sluší všem typům pleti a snadno jí zkombinujete s většinou barev. Když si k ní vezmete modrou, hnědou, zelenou nebo bílou, neuděláte chybu. Skvěle se kombinuje s jasnějšími barevnými akcenty jako purpurová a umí dodávat šik a neotřelý styl.

Olivově zelená

Stálice v mnoha šatnících, která sluší naprosto každému. Existuje mnoho světlejších i tmavších odstínů, takže si stoprocentně najdete tu pravou pro vás. Je to oblíbená barva podzimu, ale využijete ji i v létě a na podzim. Její variabilita vás ohromí a dovolit si ji mohou ženy všech věkových kategorií. Hodí se k dalším barvám a měla by být součástí každého šatníku, ať už v podobě kabátu, kalhot, kabelky nebo šatů. 

 

Zdroj článku