Přejít k hlavnímu obsahu

Psychologie barev: Využijte jich ve svůj prospěch. Červená poutá pozornost mužů, do posilovny volte oranžovou

Už jste slyšeli o psychologii barev? Každý odstín má svůj účel, naučte se využívat tyto znalosti ve svůj prospěch. Zjistěte, která barva poutá pozornost mužů, v jakém odstínu je vhodné vyrazit do posilovny a také, jakému barevnému tónu se vyhnout v pracovním prostředí.

Červená poutá pozornost mužů

Asi každá z nás jsme zažily situaci, kdy jsme se před schůzkou zoufale prohrabovaly šatníkem, ve snaze najít ten pravý kousek, který na náš protějšek udělá dojem. Dle vědců to však není tolik o střihu, jako o barvě oblečení. Dle vědecké studie publikované v roce 2008 ve vědeckém časopise Journal of Personality and Social Psychology, je červená tou barvou, která mužům přijde přitažlivá. Není náhodou, že tato barva je po staletí spojována s vášní a láskou. V experimentu s fotografiemi, který provedli, se jasně ukázalo, že pokud budete mít na sobě něco červeného, budete pro muže atraktivnější. Mnohdy postačí rudá rtěnka, nemusíte přijít v červené róbě.

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Jak můžete zjistit stáří své duše? Vyzkoušejte si náš test

Stále váháte, zda máte mladou, zralou nebo starou duši? Projděte si náš kvíz, abyste o sobě zjistili pravdu. Jak jistě víte, věk vaší duše nemá nic společného s tím, kolik je vám skutečně let. Biologický věk nevypovídá o tom, jak stará je vaše duše. O jejím věku vypovídá mnoho důležitějších údajů, jako je citová zralost, profesní a společenské postavení nebo materiální touhy a další životní úspěchy.
svetzeny.cz

Do práce jedině v modré a zelené

Pozor si však dávejte, pokud je vaším idolem kolega z práce. V tomto prostředí červená barva barva reprezentuje dravost a soutěživost, může dokonce vyvolávat dojem nepřátelství. Ještě horší volbou do kanceláře je šedá. V té totiž budete působit na své nadřízené pasivně, nezúčastněně a unaveně. Nemusíte se jí však zcela vzdávat, jen je třeba kombinovat ji s jinou zářivou barvou. Z neutrálních barev je daleko lepší variantou barva černá, ta na druhé působí seriózně. Důvěryhodně budete rovněž vypadat i v hnědém outfitu. Chybu neuděláte ani s bílou, tato barva je svěží a lidé v ní vypadají čistě a upraveně.

Info ikona
Byznys look

Nejlepšími barvami, které do práce zvolit, jsou zelená a modrá. Zelená je barva, ve které budete vypadat svěže a odpočatě. Symbolizuje bezpečí a harmonii. Nošením této barvy vysíláte druhým signál, že jste vyrovnaný a důvěryhodný člověk. Je to také barva, kterou si spojujeme s penězi a úspěchem. Další dobrou volbou je modrá, její odstíny symbolizují moudrost a pravdu. Má uklidňující efekt. Navíc je spojována s intelektem. Pokud pracujete ve stresujícím prostředí, hodí se pro vás tato barva nejvíce, jelikož uklidňuje.

Mohlo by se vám líbit

Jak poznáte svého strážného anděla? Tato znamení prozradí, že je blízko!

Většina lidí věří ve vyšší moc. Někteří ji nazývají Bohem, jiní energií nebo božským vědomím. Máte svého strážného anděla? A jak to můžete poznat?
svetzeny.cz

Do posilovny volte oranžovou

Jak na to, abyste měli chuť vyrazit do posilovny a cvičilo se vám s lehkostí? Zkuste vsadit na oranžový outfit. Je totiž vědecky dokázáno, že oranžová barva vzbuzuje nadšení. Je směsí červené, která se pojí s vášní a energicky působící žluté. Oranžový outfit bude tím správným stimulem k lepším výkonům v posilovně.

Info ikona
Posilovna

Pokud na sebe chcete strhnout pozornost, zbavit se únavy či smutku, vsaďte na žlutou. Tato energicky působící barva vám umožní „dobít baterky“. Spojujeme si ji se sluncem a horkými letními dny. Dovede rozsvítit každý outfit a působí radostným dojmem.

Pokud naopak nemáte náladu být středem pozornosti a chcete působit nepřístupně, oblečte si fialovou. O té se hovoří jako o barvě šlechty, v minulosti bylo totiž velmi nákladné pořídit si oblečení v tomto odstínu. Dnes se barva pojí s mystičnem, nedostupností a tajemstvím.


Zdroje: University of Rochester, Science of People, The Good Trade