Přejít k hlavnímu obsahu

Magie barev: Černá vás ochrání, červená vám do života vnese vášeň a štěstí. Naučte se využít jejich kouzlo ve svůj prospěch

Každá barva má svůj magický význam. Naučte se využít kouzlo barev ve svůj prospěch, zjistěte, jak na to. Pokud se chcete cítit bezpečně, ochrání vás černá barva, červená umí do života vnést vášeň a štěstí. Co symbolizují další barvy a jak jich využít ve svůj prospěch?

Černá barva vás ochrání

Když se řekne černá barva, řada z nás si to spojí s negativními věcmi – smutkem, smrtí, pohřbem, trápením. Ve skutečnosti je ale význam této barvy ryze pozitivní! V magii černá symbolizuje ochranu, představuje sílu, která vás chrání před negativitou. Pokud chcete zvýšit míru vaší bezpečnosti, noste černý kabát. Pakliže chcete vyhnat negativní energii z domu, pořiďte si černé závěsy. Černé brýle pak odráží nenávistné osoby a černá kočka ve vašem domě nosí štěstí, jelikož se jí zlé síly bojí.

Bílá barva symbolizuje mír

Bílá barva symbolizuje čistotu, nevinnost, mír a harmonii. Rovněž je to také barva pravdy a odpuštění. Tato barva se velmi hodí pro využití v interiéru, pokud chcete prostor čistit, pořiďte si bílou svíčku či difuzér. Negativní energii od vás dál nejlépe udrží čirý křišťál.

Mohlo by se vám líbit

Test osobnosti: Zvíře, které vidíte jako první, vypovídá o vašich přednostech

Chtěli byste se dozvědět něco zajímavého o vaší osobnosti a přednostech? Pak vyzkoušejte náš test osobnosti. Je to úplně jednoduché, stačí se zadívat na obrázek. Zvíře, které uvidíte jako první, vypovídá o vašich schopnostech a povaze.
svetzeny.cz

Červená barva vnese do vašeho života vášeň a štěstí

Není překvapením, že červená se pojí s odvahou, vášní a intenzivními emocemi (včetně těch negativních jako je hněv). Málokdo ale ví, že je to také barva, která má údajně přitahovat štěstí. Pokud tedy chcete, aby se vám v určité oblasti začalo dařit, vsaďte na kouzlo červené! Jak na to? Pokud například začínáte cvičit, červené sportovní boty budou ty pravé. Rande s novým „objevem“? V červené určitě zaujmete, tato barva muže přitahuje jako magnet. Pokud chcete přitáhnout štěstí do domácnosti, pověste na dveře červený věnec nejenom na Vánoce.

Oranžová barva povzbudí kreativní myšlení

Pracujete v oboru, kde je kreativita naprosto nezbytná? Pokud tuto schopnost chcete zlepšit, pořiďte si do pracovny něco oranžového. Navíc je to barvy, která vykouzlí příjemnou atmosféru. Pojí se také s intelektem a hrdostí. Pokud chcete někomu vyjádřit, jak moc jste na něj pyšní, darujte mu předmět oranžové barvy.

Žlutá barva znamená radost

Kdyby měl optimismus barvu, byl by rozhodně žlutý. Je to barva přátelskosti, štěstí, radosti a také zdravého sebevědomí. Pokud chcete prozářit den, měli byste v šatníku mít jeden módní kousek této barvy, který vám vždy vykouzlí úsměv na rtech.

Zelená barva symbolizuje hojnost a peníze

Zelená je jednoznačně barvou materialismu a peněz. Pokud chcete mít dostatek financí, využijte magie této barvy. Můžete vyzkoušet rituály pro získání peněz nebo si nalakovat nehty zeleně, pak se vám prý bude dařit vše na co sáhnete. Je to také barvy růstu, doporučuje se, abyste na zahradě používali zelené zahradnické náčiní.

Mohlo by se vám líbit

Ztráta duše: Stát se to může každému z nás. Projeví se pocitem odcizení, únavou i depresí, jaké jsou další signály, které by vás měly varovat?

Ztráta duše může potkat každého z nás. Pokud nastane, můžeme pociťovat, že narůstá pocit odcizení, přestaneme se cítit dobře ve svém vlastním těle. To je jeden z varovných signálů, zjistěte, jaké další pocity vás upozorní na to, že se tento problém týká i vás.
svetzeny.cz

Modrá barva pro moudrost a uzdravení

Modrá barva má dva zásadní významy. Jeden souvisí s moudrostí a emoční vyzrálostí. Pokud se chcete poučit z minulých chyb, noste modré oblečení a doplňky. Energie této barvy se vás bude držet. Umožní vám také někomu odpustit. Druhý význam této barvy je uzdravení a harmonie. Ideálně si pořiďte šperk s modrými kameny, dodá vám psychickou sílu na vaší cestě k uzdravení.

Fialová je barvou ušlechtilosti a moci

V řadě kultur je fialová spojována s ušlechtilostí a mocí. Je to velmi silná barva, fialová je totiž barvou královské čakry, která se snaží spojit naše vědomí s vyšší mocí. Fialová rtěnka je skvělá volba před důležitým projevem, vaše slova pak budou mít magickou sílu.

Růžová značí sebelásku, soucit i nové začátky

Růžová je velmi jemná barva, která je často spojována s ženským elementem. Symbolizuje (sebe)lásku, soucit, přátelství, intimitu i nové začátky. Je to skvělá barva, kterou si obléct poté, co jste se „oklepali“ z rozchodu. Dá vám sílu začít znova. Interiéry zařízené v této barvě působí milým a přátelským dojmem.

 

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku