Přejít k hlavnímu obsahu

Poznejte ženskou mysl: 6 důvodů, proč vám žena neříká, jak se cítí

Info ikona
Ženská mysl

Někteří lidé mají vrozenou schopnost asertivity a jsou natolik silní, že vždy řeknou své pocity přímo. Některým ženám, obzvlášť když jsou ve vztahu, to nejde tak snadno. Komunikace ve vztahu je skvělá věc, ale někdy může váznout, když je pro ženu obtížné věci říkat narovinu. Obvykle to bývá založeno na strachu z vaší reakce nebo odpovědi, kterou si nepřeje slyšet. Někdy za tím ale bývá víc než to, poznejte 6 důvodů, proč to pro ženu může být obtížné!

1. Nechce ranit vaše city

Ženy bývají od přírody něžnější, a pokud vás chtějí upozornit na chybu, samy se mohou cítit špatně, protože vám nechtějí ublížit. Největší problém s tím mají citlivě založené ženy, takové musíte v jejich názorech podporovat a přesvědčit je o tom, že budete za konstruktivní kritiku rádi.

2. Bojí se, že je opustíte

Ženy se často obávají, aby je jejich partner neopustil. Obzvlášť  pokud je vztah zatím křehký a na samém začátku.  Takové ženy potřebují ujištění, že vztah myslíte doopravdy vážně a že se nemusí bát vám říct opravdu cokoliv, protože na tom budete společně pracovat. Projevujte často svou lásku a vzbuďte v nich dojem, že jste jejich oporou.

Info ikona
Pláč

Zákon přitažlivosti: Pokud budete dodržovat těchto 5 jednoduchých pravidel, brzy najdete svou osudovou lásku

svetzeny.cz

3. Mají strach z vaší reakce

Některé ženy špatně snáší negativní reakce, proto se všemožně vyhýbají jejich příčině. V jejich hlavách totiž vznikají ty nejčernější scénáře, kdy na ně pro jejich myšlenky zaútočíte zpátky nebo si vše vezmete osobně a urazíte se. Zkuste sami mezi řečí mluvit o kritice, že máte rádi upřímnost a že jste rádi, když vás někdo na vaše chyby upozorní.

4. Nechtějí působit otravně

Mezi komunikací a otravováním je obrovský rozdíl, který však bohužel některé ženy nedokážou rozpoznat a tak mají pocit, že vás se svými pocity akorát otravují. I zde platí, abyste je povzbuzovali k upřímnosti, ptali se často na jejich pocity a jevili o ně opravdový zájem.

Info ikona
Obavy

Láska na celý život existuje

svetzeny.cz

5. Jsou tak vychované

Některé ženy byly vychovány v přísné domácnosti, kde jako děti nemohly dělat nic podle sebe. Tento vzorec si pak mohly přenést i do dospělosti, kdy si své názory nechávají raději pro sebe, než aby je opět někdo setřel. Takové ženy musíte obzvlášť podporovat v jejich sebevědomí, často je chválit a projevit hluboký zájem o jejich pocity. Pokud se vám svěří, nereagujte prudce, nebo se před vámi opět uzavřou.

6. Mají špatnou zkušenost z předchozích vztahů

Některé ženy si nesou otřesnou zkušenost z předchozího vztahu, kde její pocity nic neznamenaly. V takovém případě potřebují chvilku na zotavení a především přesvědčit o tom, že všichni muži nejsou stejní. Buďte k nim galantní, pozorní a snažte se více poslouchat než mluvit.

Info ikona
Strach

Zkuste těchto 11 triků při svádění a muži z vás budou šílet!

svetzeny.cz