Přejít k hlavnímu obsahu

Špatná energie v domě: Ve kterých věcech se ukrývá a jak prostor vyčistit?

Info ikona
Domov

Našim světem proudí dobrá i špatná energie. Stejně tak jako talismany dokážou přitahovat dobrou energii a nosí štěstí, mohou se v naší domácnosti nacházet věci, které k sobě přitahují negativní energii. Které to jsou a jak prostor od špatné energie vyčistit?

Předměty, které jste dostali od někoho, kdo vás nemá rád

Stane se, že vám doma skončí věc od někoho, s kým se zrovna nemáte rádi. Může to být kolega, který vám něco nuceně daroval v práci, nebo je to třeba starý dárek od bývalé kamarádky, se kterou si dnes nemůžete přijít na jméno. Všechny tyto věci sebou nesou špatnou energii, která v domě proudí. Proto se jich zbavte, ve vaší domácnosti nemají co pohledávat. Vyhoďte i věci po bývalých partnerech, podvědomě vám mohou připomínat špatné události. Darujte je na dobrou věc, a vyčistěte tak váš dům od zlé energie.

Trendy v bydlení pro rok 2021: Vyberte si jeden ze stylů, v jakém byste měli letos zařídit svůj domov

svetzeny.cz

Dekorace vyrobené z mrtvých zvířat

Pokud jste si mysleli, že paroží, sošky ze slonoviny či koberec z medvědí kůže zvyšuje pocit luxusu ve vaší domácnosti, jste na omylu, tyto věci už dávno nejsou moderní. A je tu ještě jedna věc, traduje se, že takové dekorace v domě přinášejí smůlu a ve vašem domě proudí negativní energie.

Info ikona
Paroží

Zaprášená zrcadla a rozbité věci

Feng-šuej je starodávné čínské učení, které hovoří o tom, jak uspořádat a udržovat věci v domě tak, aby zde proudila pozitivní energie. Velkou pozornost věnuje zrcadlům. O ta byste se měli důsledně starat, vždy by měla být v bezvadném stavu, vyleštěná a čistá. Pokud se zrcadlo rozbije, byť částečně, musí okamžitě z domu, to platí i pro ostatní předměty. Dle učení feng-šuej mají rozbité věci špatnou energii a nosí smůlu. Podstatné je i to, aby zrcadla byla vždy čistá, jinak se v domě „uhnízdí“ špatná energie.

Info ikona
Zrcadla

Známe nejoblíbenější a nejvíc trendy rostlinu pro rok 2021!

svetzeny.cz

Návod, jak vyčistit prostor od špatné energie

Pokud se v domácnosti již delší dobu necítíte dobře a nemůžete přijít na to proč, vizuálně vám objektivně nic nevadí, možná to způsobuje energie, které v domě proudí. Jak se jí zbavit a cítit se doma lépe?

  1. Odstraňte výše zmíněné předměty – I když k některým z nich můžete mít citovou vazbu, je lepší se jich zbavit, jinak riskujete, že po příchodu domů budete mít stále svíravý pocit a nebudete se zde cítit komfortně.

  2. Důkladně ukliďte prostor – A když říkáme důkladně, tak tím máme na mysli skutečně každý zapadlý koutek. Udělejte generální úklid, pokud to počasí dovolí, otevřete na závěr okna. Zbavit byste se dle feng-šuej měli všech předmětů, které jsou rozbité, ukrývá se v nich negativní energie.

  3. Rozmístěte sůl do rohů místnosti – Vezměte hrst soli a 48 hodin ji ponechte v rohu každé místnosti v bytě či domě. Poté vezměte zvoneček a v každém rohu třikrát zazvoňte, to uvolní stagnující energii, tu špatnou pak během dvou dnů sůl absorbuje. Poté ji můžete s klidem vysát.

  4. Zapalte vonné tyčinky s šalvějí – Pořiďte si domů vonné tyčinky s šalvějí. Vykuřování šalvějí jako prostředek pro očistu prostoru i lidské duše byl znám už keltským druidům, kteří věřili, že umí zahnat zlé duchy.

  5. Rozmístěte v prostoru krystaly – Mnoho léčitelů doporučuje dekorovat domácnost krystaly, vypadají krásně a prý dovedou absorbovat negativní energii. Zvolit pro tento účel lze křišťál, selenit, ametyst a turmalín.