Přejít k hlavnímu obsahu

Špatná energie v domě: Ve kterých věcech se ukrývá a jak prostor vyčistit?

Našim světem proudí dobrá i špatná energie. Stejně tak jako talismany dokážou přitahovat dobrou energii a nosí štěstí, mohou se v naší domácnosti nacházet věci, které k sobě přitahují negativní energii. Které to jsou a jak prostor od špatné energie vyčistit?

Předměty, které jste dostali od někoho, kdo vás nemá rád

Stane se, že vám doma skončí věc od někoho, s kým se zrovna nemáte rádi. Může to být kolega, který vám něco nuceně daroval v práci, nebo je to třeba starý dárek od bývalé kamarádky, se kterou si dnes nemůžete přijít na jméno. Všechny tyto věci sebou nesou špatnou energii, která v domě proudí. Proto se jich zbavte, ve vaší domácnosti nemají co pohledávat. Vyhoďte i věci po bývalých partnerech, podvědomě vám mohou připomínat špatné události. Darujte je na dobrou věc, a vyčistěte tak váš dům od zlé energie.

Mohlo by se vám líbit

Trendy v bydlení pro rok 2021: Vyberte si jeden ze stylů, v jakém byste měli letos zařídit svůj domov

Rok 2021 přínáší tři nové trendy v bydlení. Zatímco v minulých letech byl módní zejména minimalismus, letos budou „frčet“ hlavně barevné a hravé interiéry. V kurzu jsou prostory inspirované exotickými dálkami a také vintage styl. Minimalismus stále úplně nezmizel, avšak zapomeňte na klasickou bílou jednotvárnost.
svetzeny.cz

Dekorace vyrobené z mrtvých zvířat

Pokud jste si mysleli, že paroží, sošky ze slonoviny či koberec z medvědí kůže zvyšuje pocit luxusu ve vaší domácnosti, jste na omylu, tyto věci už dávno nejsou moderní. A je tu ještě jedna věc, traduje se, že takové dekorace v domě přinášejí smůlu a ve vašem domě proudí negativní energie.

Info ikona
Paroží

Zaprášená zrcadla a rozbité věci

Feng-šuej je starodávné čínské učení, které hovoří o tom, jak uspořádat a udržovat věci v domě tak, aby zde proudila pozitivní energie. Velkou pozornost věnuje zrcadlům. O ta byste se měli důsledně starat, vždy by měla být v bezvadném stavu, vyleštěná a čistá. Pokud se zrcadlo rozbije, byť částečně, musí okamžitě z domu, to platí i pro ostatní předměty. Dle učení feng-šuej mají rozbité věci špatnou energii a nosí smůlu. Podstatné je i to, aby zrcadla byla vždy čistá, jinak se v domě „uhnízdí“ špatná energie.

Info ikona
Zrcadla
Mohlo by se vám líbit

Známe nejoblíbenější a nejvíc trendy rostlinu pro rok 2021!

Boom v pěstování pokojových rostlin neutichá. Díky pandemii tomu je právě naopak. Jaká pokojovka je nejvíc trendy pro rok 2021? Zamilujete si ji, to je jisté.
svetzeny.cz

Návod, jak vyčistit prostor od špatné energie

Pokud se v domácnosti již delší dobu necítíte dobře a nemůžete přijít na to proč, vizuálně vám objektivně nic nevadí, možná to způsobuje energie, které v domě proudí. Jak se jí zbavit a cítit se doma lépe?

  1. Odstraňte výše zmíněné předměty – I když k některým z nich můžete mít citovou vazbu, je lepší se jich zbavit, jinak riskujete, že po příchodu domů budete mít stále svíravý pocit a nebudete se zde cítit komfortně.

  2. Důkladně ukliďte prostor – A když říkáme důkladně, tak tím máme na mysli skutečně každý zapadlý koutek. Udělejte generální úklid, pokud to počasí dovolí, otevřete na závěr okna. Zbavit byste se dle feng-šuej měli všech předmětů, které jsou rozbité, ukrývá se v nich negativní energie.

  3. Rozmístěte sůl do rohů místnosti – Vezměte hrst soli a 48 hodin ji ponechte v rohu každé místnosti v bytě či domě. Poté vezměte zvoneček a v každém rohu třikrát zazvoňte, to uvolní stagnující energii, tu špatnou pak během dvou dnů sůl absorbuje. Poté ji můžete s klidem vysát.

  4. Zapalte vonné tyčinky s šalvějí – Pořiďte si domů vonné tyčinky s šalvějí. Vykuřování šalvějí jako prostředek pro očistu prostoru i lidské duše byl znám už keltským druidům, kteří věřili, že umí zahnat zlé duchy.

  5. Rozmístěte v prostoru krystaly – Mnoho léčitelů doporučuje dekorovat domácnost krystaly, vypadají krásně a prý dovedou absorbovat negativní energii. Zvolit pro tento účel lze křišťál, selenit, ametyst a turmalín.

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s Lifee Svatební pompon