Přejít k hlavnímu obsahu

Napadlo vás někdy podívat se do odtoku ve dřezu? Po tomto videu to ihned uděláte

Info ikona
Jak vyčistit dřez

Ucpané umyvadlo nebo dřez je v domácnosti relativně častý problém, ale napadlo vás někdy, jak čisto máte v těsné blízkosti vašeho nádobí? Následující video vás přiměje, abyste běželi ke dřezu a začali uklízet.

Čistota je půl zdraví. Občas ale zapomeneme na detaily, které jsou velmi důležité. Pokud se podíváte na následujícím videu, co se ukrývá hned na začátku odtoku ve vašem dřezu, budete chtít běžet pro vaše úklidové náčiní.

My vám poradíme, jak efektivně vyčistit odpad, ale prvně se s námi podívejte, kterou část vašeho dřezu byste měli vyčistit jako úplně první. 

 

Následující metody jsou ověřené a žádná z nich neobsahuje abrazivní jedovaté chemikálie:

1. Jedlá soda a ocet

Jedná se o starou metodu, která se u koupelnových dřezů ukázala jako velmi účinná. Jednoduše smíchejte 1/3 šálku sody s 1/3 šálku octa .

Tato směs začne šumět a měla by být okamžitě nalita do odtoku. Šumivá reakce pomáhá účinně odstraňovat vlasy a špínu. Nechte asi hodinu působit a poté vypláchněte horkou vodou.

2. Jedlá soda a sůl

Další účinnou kombinací je jedlá soda a sůl. Smíchejte 1/2 šálku sody a ½ šálku soli a nalijte směs do odtoku .

Počkejte asi patnáct minut a potom nalijte do odtoku vroucí vodu. Všechny tři komponenty vytvářejí velmi agresivní chemickou reakci a mohou vyčistit váš odtok od silných nečistot.

3. Vroucí voda

Ta funguje překvapivě dobře u některých ucpaných odtoků v koupelně - zejména při odstranění zbytků mýdlové pěně. Vroucí voda je nejúčinnější, když dochází k pomalému odtoku. Naplňte konvici nebo velký hrnec vodou a přiveďte ji k varu. Nalijte vodu do odtoku ve třech nebo čtyřech různých stupních. Výsledky by měly být poměrně rychlé.

VÝZVA SVĚTA ŽENY: Podělte se s námi o vaše proměny

svetzeny.cz

Královna Alžběta vynesla na pohřeb svého manžela brož s romantickým příběhem

svetzeny.cz

Výklad snů: Co znamenají zvířata, polibky, nahota nebo smrt?

svetzeny.cz