Přejít k hlavnímu obsahu

Královna Alžběta vynesla na pohřeb svého manžela brož s romantickým příběhem

Královna Alžběta vynesla na svém černém kostýmu krásnou brož, která s sebou nese ještě krásnější příběh. Tuto diamantovou nádheru zdědila královna po své babičce Marii. Co se za ní skrývá?

Královna Alžběta měla na rozloučení se svou životní láskou diamantovou brož, která je spojena s několika královskými svatbami. Královna, která ve středu oslaví své 95. narozeniny, se v sobotu zúčastnila pohřbu svého manžela prince Filipa v kapli sv. Jiří na zámku Windsor. Na rakvi mu nechala vzkaz, který podepsala líbivou přezdívkou a svůj černý kostým doplnila obličejovou rouškou a diamantovou broží.

Brož, která se stala symbolem královny

Richmondská brož byla darována babičce královny Alžběty královně Marii jako svatební dárek v roce 1893. Zatímco královna Marie tento kousek často nosila jako náhrdelník, současná královna jej opakovaně vynesla jako brož, a to i na svatbě vnuka prince Harryho v roce 2018 s Meghan Markle. Královna také nosila brož na pochmurné příležitosti, jako je Památný festival britských legií v Royal Albert Hall v Londýně v roce 2018, který truchlil nad všemi, kteří přišli o život v konfliktech.

Královna obnovila své královské povinnosti

V souladu s pokyny pro pandemii měla královna a členové sboru obličejové masky a seděli šest stop od sebe. Když seděla uvnitř kaple, bylo vidět královnu se skloněnou tváří, viditelný byl pouze vrchol jejího černého klobouku. Královna obnovila své královské povinnosti jen několik dní po Philipově smrti a v úterý uspořádala obřad odchodu do důchodu na zámku Windsor na počest hraběte Peela, který odstoupil jako lord Chamberlain týden před smrtí prince Filipa.

Představujeme vám pravidla královské rodiny. Kdy už nesmíte jíst a co dalšího říká etiketa?

Mysleli jste si, že bát členem královské rodiny je radost? To jste si mysleli špatně. Nejde jen o elegantní oblečení a cestování po celém světě. Musíte dodržovat přísná pravidla. Musíte si být vědomi každé věci, kterou děláte!
svetzeny.cz

Byla to láska, která překonala vše

Zamilovala se a nikdy se na nikoho jiného nepodívala,“ říká Sally Bedell Smithová deníku People. Oba si vyměnili nespočet dopisů, zatímco Philip sloužil v Royal Navy během druhé světové války. Vzali se po ročních námluvách 20. listopadu 1947, což byla událost, která si po ničivé válce vyžádala národní oslavu. Bylo to jednoduše ta pravá láska, která dojímá lidi po celém světě. 

Princ Philip se stihl rozloučit

Podle zdrojů blízkých královské rodině, který promluvil pro Vanity Fair, se po 73 letech manželství „ovdověla královna“ utěšuje velkou útěchou. Protože vévoda dokázal zvládnout „každý rozhovor, který bylo třeba provést“ v jeho posledních dnech na zámku Windsor. "Byl to dlouhý a smutný týden, ale královna se velmi utěšovala tím, že ona a Philip měli poslední dny ve Windsoru a že v posledním roce měli tolik času jen pro druhého," uvedl zdroj. "Každý rozhovor, který bylo třeba provést, udělal. Philip také strávil nějaký čas s princem Charlesem, což bylo pro oba velmi důležité." A zdroj dodává: „Philip byl připraven, měl toho dost, byl čas. Tohle byl pohřeb, který chtěl.“

Příběh velké lásky prince Philipa a královny Alžběty

Příběh této velké lásky se začal psát už ve 30. letech minulého století. Ačkoliv zpočátku nebylo jejich lásce přáno, nakonec se i přes prvotní nevoli Alžbětiných rodičů vzali a prožili spolu více než 70 krásných let. Ne vždy to bylo růžové, ale princ Philip stál po boku své chotě za každé situace a byl jí oporou.. Jeho oddanost byla bezmezná, královnu Alžbětu podporoval až do konce svých dní.
svetzeny.cz

Královna Alžběta II. prolomila hradby mlčení. Co vzkazuje Harrymu a Meghan?

Královna Alžběta II. prolomila hradby mlčení a po čtyřiceti hodinách se vyjádřila k emocemi nabitému rozhovoru, který poskytla Meghan a Harry. Rozhovor sledoval doslova celý svět a mediální smršť na sebe nenechala dlouho čekat. Jak se k výrokům a nařčením postavila královna?
svetzeny.cz