Přejít k hlavnímu obsahu

Korunovace se blíží a princ William se modlí za počasí. Co se stane, když bude pršet?

Říká se, že déšť je štěstí ve váš svatební den - ale co korunovace? Už jen den do sobotního korunovačního ceremoniálu krále Charlese a královny Camilly, královská rodina zkouší ve Westminsterském opatství, ulice Londýna jsou lemovány vlajkami a BBC předpovídá, že do města přijdou statisíce lidí. Chtějí zažít nezapomenutelné slavnosti – ale možná si budou muset sbalit deštník. Meteorologický úřad aktuálně předpovídá deštivý víkend — zpestřený teplým počasím!

Největší skandály britské královské rodiny: Páska s hákovým křížem nebo románek s ženatým mužem

Skandály se nevyhýbají ani britské královské rodině. Pojďme si připomenout ty největší z nich. V minulosti přední stránky bulvárních novin plnila například fotografie prince Harryho s páskou s hákovým křížem na ruce či lízání nohou vévodkyně Sarah.
svetzeny.cz

Symbolický začátek vlády krále Karla může být pokropen deštěm

Podle zástupce vedoucího prognostiky Met Office Stevena Keatese je počasí stálw nejisté, ale rozhodně ne růžové! "Očekává se, že další oblast deště se přesune do jihozápadní Anglie brzy v sobotu, přes den se bude přes den pohybovat na východ a sever s občasnými silnými průtržemi. To pravděpodobně přinese trochu deště do Londýna kolem oběda."

William se modlí, aby počasí vyšlo

Předpověď je pro mnohé důležitá, když se blíží korunovace, včetně prince Williama! Princ z Walesu, 41, učinil komentář o počasí během čtvrteční návštěvy Dog & Duck Pub v Soho se svou manželkou Kate Middleton. Zatímco si povídal s davem, který se na ně přišel podívat, řekl princ William příznivcům: "Držte palce, aby vyšlo počasí!"

Jídelníček princezny Diany, který dodržuje i princezna Kate: Udrží štíhlé křivky i hladinu hormonů v rovnováze

Být ve formě chtějí takřka všichni, celebrity a také královskou rodinu nevyjímaje. Princezna Diana byla pověstná svým jídelníčkem, ve snaze udržovat své tělo štíhlé. Jaké bylo tajemství jejího jídelníčku, který si oblíbila i princezna Catherine?
svetzeny.cz

Část korunovace je ohrožena

Pokud by se obloha skutečně otevřela, vývoj počasí by byl stejný jako v předchozích letech. Podle Met Office bylo v den korunovace královny Alžběty v červnu 1953 zataženo s několika přeháňkami. Déšť padal silněji při korunovaci jejího otce krále Jiřího VI. v květnu 1937, na celkem 0,3 palce, podle The Times. Charlesův pradědeček, král Jiří V., měl při svém korunovačním ceremoniálu v červnu 1911 snad nejlepší počasí v moderních záznamech.

Ale jedna věc je závislá na počasí zcela určitě: průlet nad Buckinghamským palácem. V případě nepříznivého počasí může být slavnostní let letadel z důvodu bezpečnosti zrušen.

Přísná pravidla královského stolování: Jak vypadá kultivované chování a dokonalá etiketa?

Stolování královské rodiny je jednou z tradicí monarchie a důležitou součástí veřejného života královského dvora. Královská rodina dodržuje řadu přísných pravidel při stolování, která mají zajišťovat kultivované chování a ukázat úctu k hostům a tradicím.
svetzeny.cz
Zdroj článku