Přejít k hlavnímu obsahu

Radost v královské rodině: Princezna Eugenie porodila své druhé dítě. Syn dostal jméno značící čestnost

Info ikona
Eugenie

Britská královská rodina má velký důvod k radosti. Princezna Eugenie (33) přivedla na svět svého druhé potomka. Krásný syn získal vznešené jméno a princezna Eugenia ho dokonce poprvé ukázala všem fanouškům. Narodil se na konci května. Podívejte se, jak krásný chlapeček vypadá.

Svůdná Megan Fox má nový účes! Fanouškům se ukázala jako zrzka a nezapomněla sdílel i napěchovaný dekolt

svetzeny.cz

S úžasnou novinkou přišla na svém instagramu princezna Eugenie, která se pochlubila světu svým druhým dítětem. „Jack a já jsme se chtěli podělit o novinku, že se nám 30. května 2023 narodil náš malý chlapec Ernest George Ronnie Brooksbank, v 8:49 hodin a vážil 7,1 liber,“ odhalila fanouškům oblíbená členka královské rodiny.

Jméno s historií

„Je pojmenován po svém praprapradědečkovi Jiřím, dědovi Georgeovi a mém dědovi Ronaldovi,“ prozradila a fanouškům přidala i soukromou informaci o tom, jak se s malým Ernestem sžil jeho starší bratříček. „Augie už teď miluje být velkým bratrem,“ svěřila se.

Věděli jste, že...

Princezna Eugenie Victoria Helena se narodila 23. března 1990 v Londýně, jako druhé dítě prince Andrewa, vévody z Yorku, a jeho manželky Sarah, vévodkyně z Yorku. Jejím plným jménem je Eugenie Victoria Helena Windsor.

Princezna Eugenie je osmá v linii následnictví na britský trůn. Jejím dědečkem z otcovy strany je král Karel III., zatímco její babičkou je královna Alžběta II. Má starší sestru, princeznu Beatrice.

V roce 2018 se princezna Eugenie provdala za Jacka Brooksbanka, britského obchodníka a brand managera. Svatební obřad se konal v kapli svatého Jiřího na hradě Windsor.

Princezna Eugenie je známa svou aktivitou v charitativních organizacích a humanitární práci. Podporuje různé dobročinné projekty, včetně organizace The Teenage Cancer Trust a The Elephant Family, která se zabývá ochranou ohrožených druhů slonů.

Její titul je Jeho Královská Výsost princezna Eugenie ze Yorku.

Druhorozený syn princezny Eugenie

Legendární fotografie z balkonu: Princ George se zapsal do historie, král a královna pozdravili statisíce fanoušků

svetzeny.cz

Skandály jsou jí cizí, je vzornou členkou královské rodiny

Princezna Eugenie nebyla předmětem výrazných skandálů ve veřejném povědomí. Je známo, že princezna Eugenie se v roce 2011 účastnila kontroverzního lovčího výletu do Španělska se svou rodinou, během kterého byli lovečtí psi použiti k zabíjení divokých prasat. Tento lov byl kritizován ze strany ochránců zvířat.

Princezna Eugenie také v roce 2018 vyvolala určitou pozornost díky svatbě se svým dlouholetým partnerem Jackem Brooksbankem. Svatba se konala v Kapli svatého Jiří na hradě Windsor a byla veřejně vysílána. I když tato událost byla převážně oslavou, někteří lidé vyjádřili svůj nesouhlas s tím, že za náklady na bezpečnostní opatření a provoz byl hradem Windsor částečně placený ze státních peněz.

Celkově lze říci, že princezna Eugenie je známá především svou charitativní prací a aktivismem spíše než skandály či kontroverzemi.

Zdroj článku