Přejít k hlavnímu obsahu

Poslední příspěvek královny Alžběty: Svojí funkci vykonávala do poslední chvíle. “Je to pravá královna” píší fanoušci

Dnešní podvečer se pro fanoušky královské rodiny zapsal černým písmem. Královna dnes odpoledne zemřela v míru v Balmoralu, stojí u černobílé fotografie zveřejněné na sociálních sítích.

Takto si budeme britskou panovnici, která vládla 70 let, navždy pamatovat. Její poslední příspěvek se týkal jejího úřadu. Fotografie s novou britskou premiérkou byla na oficiální účet na sociálních sítích umístěná v úterý. Panovnice tak pouhé dva dny před svou smrtí pilně pracovala. Jmenovala do úřadu novou premiérku Británie Liz Trussovou

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Kate Middleton jako jediná nedorazila za královnou v jejích posledních chvílích. Jako důvod uvedla své děti

Nejdéle sloužící panovnice Spojeného království a britský maják stability, královna Alžběta II., dnes zemřela ve věku 96 poté, co vládla 70 let. Královská rodina přispěchala k jejímu lůžku, aby jí byla nablízku poté, co Buckinghamský palác oznámil zhoršující se zdravotní stav. Vévodkyně z Cambridge se však ke svému manželovi princi Williamovi na cestu na sever do zámku Balmoral, královnina letního útočiště ve Skotsku, nepřipojila.
svetzeny.cz

Zdravotní stav královnu trápil již déle. Od loňského podzimu se královna, vlivem přetrvávajících zdravotních obtíží, musela vzdát řady společenských akcí, které zaštítil svou účastí její syn, nový král Británie, Charles. 

S oblíbenou panovnicí se dnes skrz sociální sítě loučí celá řada lidí, včetně vrcholových politiků. Liz Trussová, kterou panovnice jmenovala premiérkou, v proslovu uvedla “Alžběta II. byla skálou, na které byla vystavěna moderní Británie. Zprávami o její smrti jsme zdrceni”.

 

Zdroj článku