Přejít k hlavnímu obsahu

Eduard VIII. se kvůli své milence vzdal trůnu: Vrazila mu nůž do zad, když jej podváděla v době, kdy mu umíral bratr

V posledních letech plní přední stránky bulvárních deníků Megan Markle a princ Harry, kteří se rozhodli pro odchod z královské rodiny. To však není jediné drama, které se v britské královské rodině odehrálo, milostný příběh Eduarda VIII. a jeho lásky Wallis Simpson kdysi pořádně otřásl britskou společností.

Poprvé se setkali na večírku

Příběh Eduarda VIII. a Wallis Simpson se začal psát roku 1931. Tehdy se poprvé setkali na večírku, který pořádala Eduardova tehdejší milenka, vikomtesa Furness. Wallis Simpson byla tou dobou podruhé vdaná a platila za společenskou celebritu. Rok se s rokem sešel, a dvojice pozvala Eduarda, aby s nimi povečeřel v Londýně. Brzy se spřátelili, a co víc, Eduard začal veřejně projevovat náklonnost k Wallis. Toho si všimli i ostatní, ale vztah s ní popíral. A to i v momentě, kdy trval na tom, že to bude právě Wallis, která ho doprovodí na ples Buckinghamském paláci.

Mohlo by se vám líbit

Výchova dětí podle Elona Muska: Tvrdí, že vysoká škola je zbytečná. Internet postačí

Patří k nejbohatším, ale také nejkontroverznějším lidem světa. Někdo jej pokládá za blázna a snílka, jiní zase za vizionáře a člověka, který díky svým aktivitám lidstvo posune o velký kus dopředu. Jeho názory každopádně občas vyvolají rozruch. Třeba ten, že vysokoškolské vzdělání je k ničemu.
svetzeny.cz
Má milovaná Wallis. Miluji tě víc a víc a víc a víc...Dnes jsem tě neviděl ani jednou a nemůžu to snést. Miluji tě.

Zatímco před rodinou se Eduard snažil vztah skrývat, jak to jen šlo, našel se jeden velmi prominentní muž, který jejich lásce „fandil“ – Winston Churchill. Wallis podle něj byla vřelá a upřímná, také oblíbená mezi svým služebnictvem. V roce 1936 Eduard dosedá na trůn. Netrvalo dlouho, a Wallis Simpson se rozhodla, že se rozvede se svým stávajícím manželem Ernestem. Tou dobou už se mezi lidmi šuškalo, že za tím vším je Waliisin vztah s králem. Tehdejší premiér Stanley Baldwin dokonce naléhal na krále, aby milostný poměr ukončil.

Kvůli milence se vzdal trůnu

Eduard byl však úplně zaslepený láskou k Wallis. Učinil tehdy velmi těžké rozhodnutí. Rozhodl se, že abdikuje, aby si svou milovanou Wallis mohl vzít. A to navzdory své matce Mary, která se rovněž přimlouvala za to, aby vztah s Wallis ukončil. Eduard si ale postavil hlavu, a skutečně nakonec abdikoval, stalo se tak ještě roku 1936. O rok později se konala veselka, které se nikdo z královské rodiny nezúčastnil.

Mohlo by se vám líbit

Utajený život Mr. Beana: Má krásné dcery, a ačkoliv hraje samé primitivy, je nadprůměrně inteligentní

Rowan Atkinson je populární britský herec a komik, který proslul svojí rolí Mr. Beana. Ačkoliv se jako Mr. Bean jeví jako neuvěřitelný smolař a extrémní trouba, ve skutečnosti má herec nadprůměrně vysoké IQ a má dvě nádherné dcery. Nahlédněte do života jednomu z nejúspěšnějších komiků všech dob!
svetzeny.cz

Podváděla jej v době, kdy mu umíral bratr

Eduard se kvůli své choti vzdal všeho, bohužel se ukázalo, že on byl zřejmě tím, kdo miloval víc. Wallis jej dle různých zdrojů měla podvádět. Například dle britského deníku Express se měla scházet se svým milencem ve Francii v době, kdy Eduard pečoval o umírajícího bratra. Tuto informaci měly odkrýt archivy francouzské rozvědky.

V minulosti se také šuškalo o tom, že byla milenkou německého politika a velvyslance Joachima von Ribbentropa. To tvrdí i autor knihy Král zrádce: Skandální odchod vévody a vévodkyně z Windsoru, Andrew Lownie. Ten má za to, že Joachim von Ribbentrop využíval Wallis k tomu, aby se dostal blíže k Eduardovi.

Měla poměr s německým velvyslancem Ribbentropem a dostávala 17 karafiátů denně, symbol toho, kolikrát spolu spali. Ribbentrop byl poslán do Londýna, aby ji zpracoval, protože byla proněmecká a mysleli si, že nejsnazší způsob, jak ovlivnit krále, je přes Wallis.

Dle Lownieho Eduard svého rozhodnutí posléze hořce litoval. Často prý chodil do pracovny, kde si prohlížel věci, které mu připomínaly královskou rodinu. Plně se prý nikdy nesmířil s tím, že ztratil titul i nárok na trůn. Dle autora měl zemřít jako „ztracený a osamělý muž, který je plný lítosti“.

Zdroj článku