Přejít k hlavnímu obsahu

Foto: Král Charles a královna Camilla poprvé na trůnu od smrti královny Alžběty

Nový panovník se setkal s více než 900 členy parlamentu a členy Sněmovny lordů, kteří vyjádřili svou soustrast po smrti královny Alžběty. První fotografie, jak sedí Charles a Camilla na trůnu obletěla svět. Jak se vám líbí nový král?

Král Charles III a královna Camilla zaujímají své místo na trůnech

Ve Westminster Hall v Londýně se k novému panovníkovi připojila manželka Camilla, když se setkali s 900 členy zákonodárného sboru a členy Sněmovny lordů, kteří vyjádřili svou soustrast po smrti královny Alžběty. Ve svém proslovu král řekl, že je „hluboce vděčný“ za příliv podpory a také slíbil věrnost konstituční monarchii země.

"Nemohu si pomoci, ale cítím tíhu historie, která nás obklopuje," řekl král Charles (73).

S králem cloumaly emoce

„Jako velmi mladá se Její zesnulé Veličenstvo zavázala sloužit své zemi a svému lidu a udržovat vzácné principy ústavní vlády, které leží v srdci našeho národa,“ řekl nový panovník. "Tento slib dodržela s nepřekonatelnou oddaností. Dala příklad nezištné povinnosti, kterou jsem se s Boží pomocí a vašimi radami rozhodl věrně dodržovat."

Král Charles působil velmi emocionálně, když se v jeho přítomnosti poprvé zpívalo „God Save the King“. Camilla (75) se také připojila ke státní hymně Spojeného království.

Mohlo by se vám líbit

Poslední příspěvek královny Alžběty: Svojí funkci vykonávala do poslední chvíle. “Je to pravá královna” píší fanoušci

Dnešní podvečer se pro fanoušky královské rodiny zapsal černým písmem. Královna dnes odpoledne zemřela v míru v Balmoralu, stojí u černobílé fotografie zveřejněné na sociálních sítích.
svetzeny.cz
Info ikona
Charles a Camilla

Projev krále Charlese se konal ve stejné komnatě, kde bude koncem tohoto týdne ležet jeho zesnulá matka. Zemřela 8. září na zámku Balmoral ve Skotsku ve věku 96 let. Král nyní podnikne smuteční turné čtyř zemí, přičemž v pondělí bude další část královniny cesty na místě jejího posledního odpočinku ve Windsoru.

Rakev královny Alžběty poputuje z paláce Holyroodhouse, který je oficiální rezidencí panovníka ve Skotsku, do katedrály sv. Jiljí, kde bude umístěna na jeden den k veřejné prohlídce, než bude převezena do Londýna.

Národní smutek trvá dál

Národní období smutku potrvá až do pohřbu královny, který se bude konat 19. září ve Westminsterském opatství v Londýně.

Zdroj článku