Přejít k hlavnímu obsahu

Utajený život Mr. Beana: Má krásné dcery, a ačkoliv hraje samé primitivy, je nadprůměrně inteligentní

Rowan Atkinson je populární britský herec a komik, který proslul svojí rolí Mr. Beana. Ačkoliv se jako Mr. Bean jeví jako neuvěřitelný smolař a extrémní trouba, ve skutečnosti má herec nadprůměrně vysoké IQ a má dvě nádherné dcery. Nahlédněte do života jednomu z nejúspěšnějších komiků všech dob!

Sylvester Stallone prodává své luxusní sídlo, které koupil před necelým rokem. Nahlédněte k Rambovi domů

Sylvester Stallone má za sebou rušný rok v oblasti realit. Hvězdný Rocky zahájil rok 2022 prodejem svého sídla ve středomořském stylu v Beverly Hills zpěvačce Adele za 58 milionů dolarů – jde o jednu z nejdražších realitních transakcí tohoto roku. O pár měsíců později utratil 18 milionů dolarů za komplex Hidden Hills , se kterým se nyní vrací na trh s požadovanou cenou 22,5 milionů dolarů, podle Los Angeles Times .
svetzeny.cz

Hraje samé nemotory a mouly, přitom je génius

Celým jménem Rowan Sebastian Atkinson se narodil 6. ledna roku 1955 ve Spojeném království do selské rodiny. Po studiu inženýrství na Newcastle University studoval Atkinson na Oxfordské univerzitě, kde získal titul MSc. Tam se také setkal se spisovatelem a režisérem Richardem Curtisem, se kterým později vytvořili postavu Mr. Beana. Atkinson byl přesvědčený, že herectví je pro něj to pravé, a tak začal psát scénáře pro divadlo Oxford Playhouse a uplatnil se jako divadelní komik. V roce 1979 pak proniknul i na televizní obrazovky jako herec a scénárista v seriálu BBC Nezprávy v devět, za který získal cenu BAFTA za nejlepší výkon v oblasti zábavy. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a brzy herec získal obrovskou popularitu.

V roce 1983 si pak zahrál v bondovce Nikdy neříkej nikdy po boku Seana Conneryho. Zásadní zlom jeho kariéry nastal v roce 1990, když se začal vysílat seriál Mr. Bean, ve kterém herec ztvárnil hlavní roli smolaře, nešiky a trouby pana Beana. Přitom má herec ve skutečnosti IQ 178, čímž se řadí ke géniům. V britském časopise The Observer byl herec uveden jako jeden z 50 nejzábavnějších herců v britské komedii a také jako jeden z nejlepších komiků všech dob. Vlastní dvě filmové společnosti Tiger Television a Tiger Aspect Films.

Nikdo nemládne. Rok 2023 přinese řadě celebrit životní jubileum. Kdo sfoukne 60 svíček na dortu?

Čas neúprosně běží, a ačkoliv známe naše oblíbené hvězdy z filmů, kde vypadají pořád stejně, realita je jiná. Řada oblíbených hvězd v roce 2023 oslaví šedesát let. Kdo na to nevypadá a komu byste hádali klidně i víc?
svetzeny.cz

Po 24 letech opustil manželku kvůli výrazně mladší kolegyni

V roce 1990 se oženil s profesionální vizážistkou a maskérkou Sunetrou Sastry, se kterou se seznámil při natáčení komediálního seriálu Černá zmije. Během manželství se jim narodily dvě děti, syn Ben a dcera Lily. Benjamina herectví nikdy nelákalo a raději se vrhl na studium akademie pro důstojníky Britské armády. Lily Sastry se živí jako zpěvačka a burleskní tanečnice, kdy s kariérou v zábavním průmyslu začala už jako dítě ve filmu Zoubek z roku 2004. Hereckou kariéru však vyměnila za kabaretní a svou první významnou kabaretní show odehrála ve známém londýnském klubu The Pheasantry. Snaží se žít mimo záři reflektorů a své soukromí si střeží.

Původně se jmenovala Lily Atkinson po svém otci, po rozvodu rodičů si však změnila příjmení na matčino. Se svým otcem však podle všeho udržuje nadále dobré vztahy a dokonce ho doprovodila na premiéru jeho filmu Johnny English znovu zasahuje.

Info ikona
Mr. Bean

Po 24 letech manželství se Atkinson s manželkou rozvedl kvůli britské komediální herečce Louise Ford, která je o 26 let mladší než on. S Louise je herec ve vztahu od roku 2014 až dodnes a v prosinci roku 2017 se jim narodila dcera Isla Atkinson. Rowan Atkinson si dal na rok pauzu od herectví, aby mohl být otcem na plný úvazek a jeho partnerka Louise mohla pokračovat v kariéře.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zdroj článku