Přejít k hlavnímu obsahu

Obrovská radost v královské rodině: Princezna čeká druhého potomka

Info ikona
Eugenie

Princezna Eugenie je těhotná. Radostné oznámení přinesl Buckinghamský palác. "Princezna Eugenie a pan Jack Brooksbank s potěšením oznamují, že letos v létě přivítají na svět druhé dítě." Pohlaví zatím neprozradili. Britský lid jásá a těší se, že po kauzách s Harrym a Meghan, se konečně děje něco pozitivního.

Dobré zprávy z paláce: Princezna Eugenie a její manžel Jack opět čekají dítě. 9. února 2021 se jim narodil syn August Philip Hawke, který je v pořadí 12. nástupce na britský trůn, hned za svou matkou. Bude dalším následníkem trůnu opět chlapec? A jak se bude jmenovat? Podívejme se na nejkrásnější královská chlapecká jména.

Eugenie čeká své druhé dítě

Eugenie se v roce 2018 provdala za Jacka Brooksbanka a v únoru 2021 se jim narodil syn August Philip Hawke Brooksbank. "Rodina je nadšená a August se velmi těší, až bude velkým bratrem," řekl Buckinghamský palác. Eugenie (32) je dcerou prince Andrewa a Sarah, vévodkyně z Yorku, a vnučkou zesnulé královny.

"Jsme tak nadšení, že můžeme sdílet, že letos v létě přibude do naší rodiny nový přírůstek," napsala na svůj instagramový účet.
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Vnučka královny Alžběty, princezna Eugenie, vítá do rodiny svého prvního potomka

svetzeny.cz

Královská jména

August

Nejmladší člen britské královské rodiny spatřil světlo světa v Londýně 9. února. Malý je devátým pravnukem královny Alžběty a jmenuje se August Philip Hawke Brooksbank. Druhé jméno má po dědečkovi Eugenie.

Oscar

Je druhým dítětem následnice švédského trůnu Victorie a jejího manžela Daniela a narodil se 2. března 2016 nedaleko Stockholmu. Oscar Carl Olof, princ Švédska, vévoda ze Scanie - tak zní celé jeho jméno. 

George

Jméno budoucího krále musí být dobře promyšlené a vévodkyně Kate si s manželem princem Williamem jistě dali s výběrem jména pro svého prvorozeného záležet. Výsledkem byl George Alexander Louis z Cambridge. Jeho jméno je ponořené do britské historie. V určitém okamžiku bude sedmým britským panovníkem, který se bude jmenovat král George.

Louis

Malý bratr prince George je nejen stejně roztomilý jako jeho starší bratr, ale má také jméno, které je neméně populární - alespoň v britské královské rodině. Louis Arthur Charles představuje pevné a milující rodinné pouto. Každý, kdo viděl sérii Netflix „The Crown“, ví, kdo byl Louis. Admirál byl strýcem prince Philipa a byl jako otcovská postava nejen jemu, ale i princi Charlesovi. Arthur je druhé jméno prince Williama a Charles je samozřejmě poctou svému dědečkovi.

Zdroj článku