Přejít k hlavnímu obsahu

Princ Harry se poprvé vyjádřil k diagnóze svého otce Karla III., který onemocněl rakovinou

Princ Harry učinil první veřejné vyjádření ohledně nemoci svého otce Karla III. Vévoda ze Sussexu odletěl do Spojeného království na návštěvu začátkem tohoto měsíce, aby nemocného britského krále podpořil. Jeho první rozhovor pro média je plný lásky a vřelosti. Ovšem mlžení o tom, jak na tom král doopravdy je, nepřidává na optimismu fanouškům britské královské rodiny. Co Harry prozradil?

Princ Harry poprvé veřejně promluvil o nemoci svého otce

Princ Harry mluví o svém otci Karlu III. poprvé od chvíle, kdy mu panovník oznámil diagnózu rakoviny a vévoda ze Sussexu odletěl do Spojeného království, aby byl po jeho boku. Z rodné země se nyní vydal na pár dní do Kanady, kde je se svojí manželkou Meghan Markle. U příležitosti oslav One Year to Go na Invictus Games Vancouver Whistler 2025 v rozhovoru prozradil, jak se dozvěděl o vážném onemocnění svého tatínka. "Mluvil jsem s ním. Skočil jsem do letadla a šel se za ním podívat, jakmile to šlo," prozradil zdrcený Harry. 

"Skutečnost, že jsem mohl sednout do letadla a jít za ním a strávit s ním čas - jsem za to vděčný," řekl vévoda ze Sussexu.

Jaký je aktuální zdravotní stav britského krále? Harry jasně odpověděl

I přes všechny královské rodinné neshody se zdá, že Harry si svého otce váží a chce mu být v těžkých chvílích nablízku. "Podívejte, miluji svou rodinu. Skutečnost, že jsem mohl sednout do letadla a jet se na něj podívat a strávit s ním jakýkoli čas, jsem za to vděčný," řekl pro Good Morning America. Princ Harry strávil minulý týden ve Velké Británii asi den. Odletěl do své rodné země za svým otcem poté, co Buckinghamský palác oznámil, že králi (75) byla diagnostikována rakovina. Jak na jeho zdravotní stav pohlíží? "To zůstává mezi mnou a ním," řekl tajemně Harry a přiživil tím spekulace, které tvrdí, že na tom britský král není dobře. 

Čtěte také: Největší skandály britské královské rodiny

Jak Meghan Markle a princ Harry navždy změnili královskou historii?

„Meghan a Harry udělali obrovský krok, aby se s odhodláním pustili do svého nového života,“ říká blízkým zdroj blízkým párům. Jak změnili navždy rodinnou královskou historii?
svetzeny.cz

Harry se do Velké Británie vydá znovu, prioritou je ale jeho rodina v USA

Princ Harry je se svým otcem v kontaktu a plánuje se do rodné země vrátit. "Mám svou vlastní rodinu, stejně jako my všichni. Moje rodina a můj život v Kalifornii je takový, jaký je. Mám naplánované další cesty, takže se zastavím a uvidím svou rodinu v Británii, jak jen to půjde," řekl rozhodně Harry, který připouští, že tato tragická událost má sjednocující účinek na rodinu, která si za poslední roky prošla mnoha skandály a turbulencemi. 

Mohlo by vás zajímat: Královská rodina zažívá nečekané drama! Začíná policejní vyšetřování prince Charlese

Tajemství dokonalé postavy Kate Middleton: Je štíhlá jako proutek, a přesto si nic neodpírá

Být štíhlá jako Kate Middleton je snem mnohých žen. Jak to jen dělá, že si dovede dokonalou postavu udržovat celé roky? Zjistěte, co je klíčem k její štíhlosti. Dozvíte se, na jakou kombinaci cviků nedá dopustit a jak se stravuje.
svetzeny.cz

Co víme o zdraví krále Karla III.?

Britský král Karel III. podstoupil léčbu rakoviny v Londýně a v současné době odpočívá v Sandringhamu, zatímco princ Harry a jeho manželka Meghan Markle jsou v současné době v Kanadě. Princ Harry se během 26hodinové cesty do Spojeného království na 45 minut setkal se svým otcem, jehož diagnózu oznámil začátkem tohoto měsíce Buckinghamský palác.

Král poděkoval příznivcům po celém světě a řekl: "Rád bych vyjádřil své nejsrdečnější poděkování za mnoho zpráv podpory a přání všeho dobrého, které jsem v posledních dnech obdržel. Jak všichni, kteří byli postiženi rakovinou, vědí, takové myšlenky jsou největší útěchou a povzbuzením."

Zdroj článku