Přejít k hlavnímu obsahu

Mohou být spory v královské rodině ještě více vyostřené? Podívejte se, jak fotbaloví fanoušci využili Meghan Markle

Info ikona
Meghan Markle

Meghan Markle na zápase Anglie versus Itálie nebyla, a přesto je trendy osobou tohoto zápasu. Princ William vydal prohlášení odsuzující rasistické poznámky proti hráčům anglického fotbalu, pár měsíců poté, co nepodpořil svou švagrovou, co se týče incidentu v královské rodině na stejné téma. Jak fanoušci vyjádřili podporu Meghan a čím dokázali Brity zasáhnou přímo do živého?

V neděli anglická fotbalová reprezentace podlehla ve finále mistrovství Evropy UEFA Italům. Turnaj je pro Evropany velká věc. Anglie žila vírou ve vítězství a umocňovaly to i okolnosti. V letošním roce se Britům ještě více zvýšila účast, protože finále se hrálo na domácím anglickém trávníku na stadionu ve Wembley v Londýně, kde se objevil i princ William s Kate Middleton a sedmiletým princem Georgem.

Meghan hvězdou zápasu, aniž by se dostavila

Meghan Markle sice není Italka, Italové ji ovšem v neděli večer prohlásili za „jednu z nás“, čímž zahájili podivný příběh o tom, proč se vévodkyně ze Sussexu stala sledovanější po fotbalovém zápase, kterého se ani nezúčastnila.

Fanoušci vždy hledají „slabé místo“, jak by mohli zasáhnout protější tým. Italové se zaměřili na Meghan Markle a zdá se, že tím vyvolali pořádný rozruch, který se dostal až do královské rodiny.

Meghan začátkem tohoto roku opustila monarchii po údajném rasistickém chování uvnitř královské rodiny směrem k jejímu nenarozenému synovi.

 

Italská vlajka vztyčená nad davem nesla nápis: „Meghan, jedna z nás.“ Někteří fanoušci dokonce psali na sociálních sítích o pomysleném vítězství Meghan, neúmyslné pomstě, když Anglie podlehla Itálii.

Rasismus, který sledoval celý svět

Když v zápase tři černí britští hráči minuli své bránu, což přispělo ke konečné ztrátě Anglie, setkali se s rasistickými posměšky anglických „fanoušků“ na sociálních sítích a nebylo jich vůbec málo! Rasismus samozřejmě není jen anglickým problémem. Zbytek Evropy - včetně Itálie! - se vypořádává se svým podílem všudypřítomného rasismu, zejména v oblasti fotbalu. Rasistické nadávky anglických fanoušků v neděli v noci jednoduše potvrdily Meghanina tvrzení. Protože královská rodina se fotbalu sice zúčastnila, ovšem se nijak nevyjadřovala k nevhodnému chování Britů. Meghan mimo jiné prohlásila, že „i Britové jsou stejně rasističtí jako královská rodina“.

Královská rodina musela promluvit

A ujal se toho princ William, který vydal prohlášení v pondělí na Twitteru: „Jsem znechucen rasistickým narážkám mířícím proti hráčům Anglie po včerejším zápase. Je naprosto nepřijatelné, aby hráči museli snášet takové odporné chování. Musí to okamžitě přestat a všichni, kdo jsou do toho zapojeni, by měli nést odpovědnost.“ Svoje prohlášení podepsal „W,“ což není úplně běžné.

TOP 10 nejkrásnějších mužů na světě

svetzeny.cz

Vlna kritiky na sebe nenechala dlouho čekat

Mnohým totiž toho prohlášení znělo trochu ironicky. Kde bylo prohlášení nebo lítost, když se svěřil jeho bratr a Meghan s problémy okolo rasismu? Očekávat, že William by přijal určitou zodpovědnost za obvinění vznesená v rozhovoru s Oprah, je přinejmenším směšné. Po rozhovoru novinář řekl pouze: „Nejsme rasistická rodina,“ čímž projevil mizivou dávku empatie vůči Harrymu a Meghan.

Fanoušci jsou bez sebe! Hvězda Přátel, Jennifer Aniston, prozradila, jak to má s Bradem Pittem

svetzeny.cz