Přejít k hlavnímu obsahu

Další drama v královské rodině! „To je neuvěřitelná neúcta,“ volají fanoušci

Info ikona
Harry a Meghan

V královské rodině to vře a ani po měsících to nevypadá, že by měl být klid. Jeden skandál střídá další a zdá se, že i sama královna už je vyčerpaná. Tentokrát se opět zvedla vlna kritiky na Harryho a Meghan, kvůli stanovisku, které zaujali vůči královskému titulu.

Archie Harrison Mountbatten-Windsor, tedy syn Meghan a Harryho, mohl získat jeden z královských titulů. Ještě je ve vzduchu velký otazník, protože konečné slovo bude mít princ Charles, jakmile nastoupí na trůn.

Archie bude bez titulu

Podle novin Telegraph, princ Harry a Meghan Markle, se rozhodli, aby jejich syn Archie neměl žádný královský titul. V roce 2018, předtím, než se Harry a Meghan vzali, dala královna Elizabeth svému vnukovi titul hrabě z Dumbartonu a zprávy uvádějí, že tento titul mohl zdědit Archie. Meghan a Harry tuto myšlenku odmítli a údajně říkali, že nechtějí, aby jejich syn byl vystaven proti vtipům o tom, že je „hloupý“, protože anglické slovo dumb znamená pitomý, hloupý.

Mezi Harryho oficiální tituly patří hrabě z Dumbartonu, když je ve Skotsku, baron Kilkeel v Severním Irsku a Jeho královská výsost vévoda ze Sussexu, které také zdědil, když se v roce 2018 oženil.

Chcete mít vzdělání jako královská rodina? Podívejte se, kolik stojí. Z těch částek se vám protočí panenky

svetzeny.cz

Nelíbila se jim myšlenka, že by Archieho nazývali hrabě z Dumbartonu, protože oslovení začíná slovem hloupý. Nebyla to jen Meghan, která poukázala na možná úskalí, Harryho to také trápilo,“ prozradil zdroj. Anglické noviny rovněž uvedly, že tuto zprávu potvrdilo několik zdrojů.

Nepřijmout titul je urážka

Podle Page Six vzniklo hrabství v březnu 1675, a když se objevila zpráva, že Harry a Meghan nechtějí předat čestný titul svému synovi, občané této oblasti byli pochopitelně silně rozhořčeni. „Jaká urážka Dumbartonu,“ odpověděla jedna z obyvatelek. „Je to neuvěřitelná neúcta,“ přidala se hned další a zdá se, že si královská rodina zavařila na další skandál.

V rozhovoru s Oprah se Meghan zmínila, že se obává, že její syn nebude mít jistotu, pokud nebude mít titul. Před tímto rozhovorem, ale Harry několikrát pronesl, že mu nevadí, kdyby jeho syn neměl titul, a řekl, že jeho děti „by měly být vychováváni bez titulů“.