Přejít k hlavnímu obsahu

Meghan o mateřství: Nejsem v pohodě

Info ikona

Jak probíhá mateřství v královské rodině svázané pravidly a s médii za zády? Pro Meghan to není nic snadného!

Podle vévodkyně není snadné stát se matkou v britské královské rodině. Při rozhovoru s reportérem Tomem Bradbym pro televizi ITV, která připravuje dokument o desetidenní cestě královského páru s jejich synem Archiem do Afriky, uvedla, že je pro ni toto období opravdu těžké.

„Každá žena, zvlášť když je těhotná, je velmi zranitelná. Bylo to velmi náročné. A pak máte miminko a... však víte," řekla vévodkyně ze Sussexu se slzami v očích Tomu Bradbymu. Ten s Meghan a princem Harrym hovořil o řadě vážných témat, včetně duševního zdraví a také tlaků, které královský pár zažívá. „Děkuji za vaši otázku, protože moc lidí se mě neptá, jestli jsem v pořádku,” odpověděla na otázku, jak to všechno zvládá. 

Pod neustálým dohledem médií se vévodkyně musela vyrovnat s novou rolí manželky i matky. „Smyslem života není jenom přežívat. Musíte růst a musíte se cítit šťastný,” řekla v dokumentu Meghan. „Opravdu se snažím zatnout zuby a sžít se s tímto způsobem života, ale vnitřně mě to ničí,” přiznala.

 

Info ikona

ŽALOBY NA MÉDIA

Princ Harry před pár týdny uvedl, že bulvární hon na jeho ženu je podobný tomu, jaký zažila jeho matka, princezna Diana. Ta zemřela v roce 1997 při autonehodě v Paříži, když se snažila uniknout před bulvárními novináři. Proto se manželé rozhodli proti bulváru bojovat. Meghan podala žalobu na bulvární list Mail on Sunday, který zveřejnil její soukromý ručně psaný dopis, který psala svému otci Thomasovi Markleovi, s nímž nemá dobré vztahy. Stejně tak Harry podal žalobu na vydavatele britského bulvárního deníku The Sun kvůli údajnému ilegálnímu odposlouchávání jeho telefonní hlasové schránky.