Přejít k hlavnímu obsahu

Chcete mít vzdělání jako královská rodina? Podívejte se, kolik stojí. Z těch částek se vám protočí panenky

Info ikona
Královská rodina

Královská rodina má přístup k tomu nejlepšímu vzdělání na světě. Zatímco se královna Alžběta II. účasnila domácí výuky, potomci a další členové královské rodiny navštěvovali soukromé luxusní školy. Kolik jejich vzdělání stálo? Nejedná se o žádné zanedbatelné sumy.

Nejlepší vzdělání pro královskou rodinu přijde na pořádný balík. Internátní škola Harryho a Williama, Eton College, stálá v přepočtu něco kolem 1 136 000 Kč ročně. Škole patří deváté místo ze 100 nezávislých soukromých škol a řadí se tak k absolutní jedničce ve vzdělávání. V roce 2005 byla škola obviněna a probíhalo zde vyšetřování, protože bývalý profesor Harryho pronesl, že mu pomáhal podvádět na hodinách umění, jelikož byl „slabým studentem“. Škola i Harry toto obvinění popřeli a vyšetřování skončilo.

Kate Middleton, princezna Beatrice a Eugenie chodily na internátní školu Marlborough College, která stála 1 057 000 Kč ročně. Tato škola je podle svých slov „příjemnou komunitou, kde jsou vysoce ceněny ambice, je zde oslavována kreativita a přijímána rozmanitost. Každý žák je zde oslavován a vyzýván, aby byl nejlepším, jakým může být.“

Seznámení Williama a Kate

Kate a William se poté seznámili na vysoké škole University od St. Andrews ve Skotsku. Školné činilo v roce 2019 v průměru 659 000 Kč za semestr. Ačkoli je to méně, než za jejich střední školy, ve školném nejsou započítány žádné životní náklady jako je bydlení, strava atd.

Jennifer Aniston se svlékla, aby oslavila Den Země. Tahle herečka snad nestárne

svetzeny.cz

Vzdělání Meghan

Meghan vyrůstala oproti královské rodině ve skromných poměrech, ovšem kdo ne, že? Meghan navštěvovala střední školu v Los Angeles za 370 000 Kč ročně. Škola byla katolická a pouze pro dívky. Meghan napsala v roce 2019 omluvný dopis škole, jelikož se nemohla zúčastnit jejich setkání po 20 letech. V té době byla těhotná a svého syna Archieho porodila jen den po setkání.

Vysokou školu provázelo mnoho Meghaniných úspěchů. Působila jako předsedkyně ve spolku Kappa Kappa Gamma a absolvovala stáž na velvyslanectví USA v Buenos Aires. Roční školné na College Simply činilo 1 159 000 Kč a k tomu něco málo přes 350 000 Kč za ubytování a stravu.

Královna Alžběta II.

lava královské rodiny, Elizabteh II., se učila doma se svými soukromými učiteli. Mezi její předměty patřila hra na klavír, tanec, francouzský jazyk nebo historie práva. Není však známi, kolik rodina za tyto lekce platila.

Nejmladší generace v královské rodině

Mladší generace, princezna Charlotte a princ George, navštěvují Thomasovu Battersea, školu za 23 000 $ ročně, což je přes 490 000 Kč. Křesťanská škola učí různé odborné předměty děti ve věku od 4 do 13 let - včetně ranní jógy. Prince George se účastní výuky od roku 2017 a Charlotte se k němu připojila v září 2019.

Herečka Rebel Wilson zhubla více než 25 kilo tuku. Známe dietu této blonďaté hvězdy

svetzeny.cz

Jak bydlí krasavec a jeden z nejbohatších herců Mark Wahlberg? Nahlédněte do jeho honosného sídla

svetzeny.cz

Tarotový výklad na následující týden (3.5.-9.5.): Vytáhněte si jednu ze tří karet a zjistěte, co vás čeká. Budete mít štěstí v lásce, kariéře či ve financích?

svetzeny.cz