Přejít k hlavnímu obsahu

Legendární fotografie z balkonu: Princ George se zapsal do historie, král a královna pozdravili statisíce fanoušků

Královská rodina završila korunovační den krále Charlese a královny Camilly tím, že se sešla na balkóně paláce a pozdravila příznivce v Londýně. Princ George (9), princezna Charlotte (8) a princ Louis (5) se připojili k dědečkovi v jeho velký den spolu se svými rodiči, princem Williamem a Kate Middleton .

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Zatímco princezna Charlotte a princ Louis mávali davům, když stáli před svými rodiči, princ George stál s ostatními vedle svého dědečka. Ale v jednu chvíli se princ George naklonil – zdánlivě, aby něco řekl svému malému bratrovi.

Tři děti prince a princezny z Walesu jsou již profesionály na balkonech paláce

V červnu 2022 se dvakrát objevili mimo ikonické královské sídlo v rámci oslav platinového jubilea královny Alžběty. Princ Louis se chopil reflektorů během výletu Trooping the Color, střídavě si zakrýval uši rukama během hlučných průletů a mával na dav. V jednu chvíli byl viděn, jak si povídá s královnou Alžbětou, kterou jeho rozkošné dovádění bavilo.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Korunovační kuře a zlatý kočár: Připomeňte si nejzajímavější fakta o korunovaci královny Alžběty II.

S korunovací krále Karla III. nastal správný čas připomenout si korunovaci královny Alžběty II., která se konala 2. června 1953 ve Westminsterském opatství v Londýně, a byla první televizní korunovací na světě. Byla to již šestá korunovace, která se v tomto opatství konala, a šlo o naprosto úchvatnou podívanou.
svetzeny.cz

Všechny tři děti prince Williama a princezny Kate se už několik let objevují na balkoně paláce. Zatímco princ Louis debutoval v roce 2019, princ George předvádí svou královskou povinnost od roku 2015, princezna Charlotte se poprvé objevila na balkoně v roce 2016.

Princ George se zapsal do historie

Během korunovačního ceremoniálu ve Westminsterském opatství se princ George zapsal do historie tím, že se stal nejmladším budoucím králem, který sehrál oficiální roli při korunovaci. George, který je druhý v pořadí na trůn za svým otcem princem Williamem, sloužil jako čestný páže svému dědečkovi během ceremonie (ačkoli král Charles i královna Alžběta byli na korunovaci svých rodičů, bohoslužbu sledovali bez účasti) .

"Jeho rodiče jsou velmi nadšení a potěšeni, že je páže," řekl dříve mluvčí prince a princezny z Walesu časopisu PEOPLE. "Je to něco, o čem jeho rodiče dlouho a usilovně přemýšleli a na co se velmi těší - a jsem si jistý, že George také."

Zdroj článku