Přejít k hlavnímu obsahu

Princ William a Kate Middletonová „přerušili cyklus“ problémových královských manželství

Info ikona
Kate a William

Princ William a Kate Middleton, kteří si berou ponaučení z manželství obou svých rodičů, jsou ukázkovým příkladem, který upřednostňuje stabilitu a kvalitní zázemí v manželství. Pozitivní vliv to má i na jejich děti.

Královský historik Robert Lacey nabízí pohledy na stav monarchie, dědictví královny a zaměřuje se na Williama a Kate, co se jejich budoucnosti na trůně týče.

Princ William a Kate Middleton si letos na jaře připomněli 10. výročí svatby sadou úchvatných fotek, na nichž se královský pár (který byl spolu osm let před zasnoubením) objímá a při jejich úsměvech bychom jen těžko věřili, že to není pravá láska. Ať už se třpytí na červeném koberci nebo se svými třemi dětmi vkročí do přírody, vévoda a vévodkyně z Cambridge představují sehranou dvojku-podporující manžele a partnery v rodičovství.

Podle královského historika Roberta Laceye je Williamův stabilní a krásný vztah s milovanou Kate v ostrém kontrastu s generacemi napjatého královského manželství. „House of Windsor má propastnou historii manželských neúspěchů, ale William cyklus prolomil,“ píše Lacey.

Kate je pilířem

Lacey dává velkou zásluhu Kate, kterou popisuje jako „empatického outsidera ze střední třídy“.

A zatímco rodiče Kate, Carole a Michael Middletonovi, zůstávají po 41 letech šťastně spolu, manželství Williamových rodičů, prince Charlese a princezny Diany, bylo již nenapravitelně přerušeno a skandální to bylo do té míry, že i dnes se o tom točí filmy a píší knihy. 

Princezna Diana a Charles

Premiér John Major ohlásil jejich odloučení v prosinci 1992, což vyvolalo roky trvající, vysoce do detailu pitvaný rozvod, který nepochybně formoval Williamův přístup k vlastnímu manželství a rodině. Pár dokončil rozvod v srpnu 1996 a Diana o rok později zemřela při autonehodě v Paříži.

Lacey poznamenává, že Kate chápe důležitost své role manželky a matky budoucího panovníka, budoucího krále a klíčových královských představitelů-a že zajištění stability ve všech těchto oblastech je prvořadé.

Ona a William „se zaměřili na ... práci, aby zajistili, že všechny tři jejich děti-George, princezna Charlotte a princ Louis-si užijí klidné dětství, které Williamovi a Harrymu uniklo."

zdroj: časopis People

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.