Přejít k hlavnímu obsahu

Princezna Charlotte: 6 věcí, které o ní nevíte

Princezně Charlotte jsou sice teprve tři roky, ale už teď má na plno věcí svůj názor. Podívejte se, co čtvrtá následnice britského trůnu nejradši jí nebo dělá.

1. Má ráda olivy

Vévodkyně Kate Middleton tuto informaci o dceři prozradila během návštěvy školy v Londýně.

2. Mluví španělsky

Potomci Williama a Kate mají španělskou chůvu Marii Turrion Borrallo. Není tak divu, že George i Charlotte mluví kromě rodné angličtiny i plynně španělsky. 

3. Miluje tanec

Skutečnost, že Charlotte ráda tancuje, asi není tak překvapivá. Většina dětí se ráda hýbe. O tento fakt z princeznina života se podělil princ William, když si povídal s předsedou vlády na Maltě Jozefem Muscatem. 

4. Baví ji vařit

Kate také uvedla, že obě starší děti jsou docela dobří kuchaři a společně za ní chodí do kuchyně, aby jí nebo hospodyni pomohly připravit těstoviny se sýrem. Při jiné příležitosti vévodkyně řekla, že často si společně s dětmi připraví i pizzu. „Jeden přidá mouku, druhý nalije mléko a vzájemně se doplňují.“

5. Šéfuje v paláci

Mohlo by se zdát, že jako prvorozený syn a následník trůnu by měl mít „hlavní slovo“ princ George, ale podle Kate to tak vůbec není. Právě temperamentní dcera u nich doma „velí“ a zastíní i svého staršího bratra. „Charlotte velmi rychle roste. Je to ona, kdo u nás doma šéfuje.“

6. Oblíbená barva: růžová

Co se týká barev, má princezna jasno. Její oblíbená je růžová a často ji vyžaduje. Během návštěvy dětského centra v Londýně Kate potvrdila, že její dcera tuto barvu nosí nejraději.