Princezna Charlotte: 6 věcí, které o ní nevíte

1. Má ráda olivy

Vévodkyně Kate Middleton tuto informaci o dceři prozradila během návštěvy školy v Londýně.

2. Mluví španělsky

Potomci Williama a Kate mají španělskou chůvu Marii Turrion Borrallo. Není tak divu, že George i Charlotte mluví kromě rodné angličtiny i plynně španělsky. 

3. Miluje tanec

Skutečnost, že Charlotte ráda tancuje, asi není tak překvapivá. Většina dětí se ráda hýbe. O tento fakt z princeznina života se podělil princ William, když si povídal s předsedou vlády na Maltě Jozefem Muscatem. 

4. Baví ji vařit

Kate také uvedla, že obě starší děti jsou docela dobří kuchaři a společně za ní chodí do kuchyně, aby jí nebo hospodyni pomohly připravit těstoviny se sýrem. Při jiné příležitosti vévodkyně řekla, že často si společně s dětmi připraví i pizzu. „Jeden přidá mouku, druhý nalije mléko a vzájemně se doplňují.“

5. Šéfuje v paláci

Mohlo by se zdát, že jako prvorozený syn a následník trůnu by měl mít „hlavní slovo“ princ George, ale podle Kate to tak vůbec není. Právě temperamentní dcera u nich doma „velí“ a zastíní i svého staršího bratra. „Charlotte velmi rychle roste. Je to ona, kdo u nás doma šéfuje.“

6. Oblíbená barva: růžová

Co se týká barev, má princezna jasno. Její oblíbená je růžová a často ji vyžaduje. Během návštěvy dětského centra v Londýně Kate potvrdila, že její dcera tuto barvu nosí nejraději.

@svetzeny