Přejít k hlavnímu obsahu

Kate Middleton jako jediná nedorazila za královnou v jejích posledních chvílích. Jako důvod uvedla své děti

Nejdéle sloužící panovnice Spojeného království a britský maják stability, královna Alžběta II., dnes zemřela ve věku 96 poté, co vládla 70 let. Královská rodina přispěchala k jejímu lůžku, aby jí byla nablízku poté, co Buckinghamský palác oznámil zhoršující se zdravotní stav. Vévodkyně z Cambridge se však ke svému manželovi princi Williamovi na cestu na sever do zámku Balmoral, královnina letního útočiště ve Skotsku, nepřipojila.

Kate dala přednost roli matky

Kate Middleton se nepřipojila ke svému manželovi princi Williamovi na cestu za královnou Alžbětou. Podle všeho je to kvůli prvnímu školnímu dni, který se týká jejich tří dětí - prince George, princezny Charlotte a prince Louise. Začátek nového školního roku je pro mladé členy královské rodiny obzvlášť významný, protože se zapisují poprvé na škole Lambrook School poté, co se jejich rodina přestěhovala z Londýna do Windsoru na konci léta. Kate a královna však kvalitně strávily společné chvíle před pouhými pár týdny, kdy vévoda a vévodkyně z Cambridge navštívili 96letou panovnici v Balmoral se svými dětmi, což je královská letní tradice.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Dusno pokračuje: Kate a William se chtějí vyhnout Harrymu s Meghan. Královská schovávaná začíná

Není žádným tajemstvím, že napětí mezi Sussexy a Cambridges (nebo upřímně řečeno, Sussexy a většinou královské rodiny ) roste od té doby, co se Meghan Markle a princ Harry v roce 2020 rozhodli ustoupit z královského života. Problémy jsou nyní tak veliké, že se Kate Middleton a princ William budou snažit ze všech sil vyhnout vévodovi a vévodkyni ze Sussexu během nadcházející cesty páru do Spojeného království.
svetzeny.cz

Kate měla s královnou dobré vztahy

Ačkoliv se Kate jednoho dne stane královnou manželkou, až její manžel nastoupí na trůn, není pravděpodobné, že ji královna Alžběta někdy formálně učila na roli královny, jelikož prý královna nebyla z těch, kteří předávají explicitní lekce, říkají zasvěcení. Místo toho historička Sarah Gristwood uvedla, že královna ke vztahu s Kate přistupovala nejspíš stejně jako k premiérům. Audience s premiéry prý přitom probíhala vždy poměrně diskrétně. Ve znamení blízkého vztahu Kate a panovnice Kate pravidelně nosila šperky zapůjčené od královny a následovala její příklad nošení jasných barev, které vyčnívají z davu. Když se letos v létě slavilo platinové jubileum královniny vlády, vévodkyně z Cambridge působila jako vyslankyně ve Walesu a jela v prvním voze prominentního průvodu. Poté se ke královně připojila na balkoně Buckinghamského paláce.

Zdroj článku