Přejít k hlavnímu obsahu

Věštba, ze které mrazí: Předpověděl smrt královny a nyní i smrt nového krále. Je Logan Smith věštec, nebo šarlatán?

Jméno Logan Smith vám pravděpodobně nic neřekne, ale v Británii je to v posledních dnech propírané jméno. Jde o muže, který v červenci zveřejnil na svém twitterovém účtu, kdy nejdéle sloužící panovnice Spojeného království zemře. A jeho věštba se na den přesně vyplnila.

Královna Alžběta II. minulý týden pokojně zemřela na svém oblíbeném sídle v Balmoralu, obklopená synem Charlesem, nyní již králem Charlesem III. a svou dcerou. Ač se snažili přijet její další děti i vnuci, nestihli to včas. Na sociálních sítích nyní vyvolal velký poprask Logan Smith. Ten v červenci zveřejnil tweet s datem úmrtí královny. V té době tomu nikdo moc nevěnoval pozornost. Až do minulého týdne, kdy se začal velmi rychle šířit a žít vlastním životem.

Mohlo by se vám líbit

Foto: Král Charles a královna Camilla poprvé na trůnu od smrti královny Alžběty

Nový panovník se setkal s více než 900 členy parlamentu a členy Sněmovny lordů, kteří vyjádřili svou soustrast po smrti královny Alžběty. První fotografie, jak sedí Charles a Camilla na trůnu obletěla svět. Jak se vám líbí nový král?
svetzeny.cz

Hraje si na věštce?

Je až mrazivé, že v červenci muž předpověděl přesný den, kdy umře oblíbená panovnice. Možná věštba, možná jen náhoda, kdoví. Loganův příspěvek tak znovu ožil a to v podstatě v ten nejnevhodnější čas. V době, kdy Británie truchlí za svou panovnicí a přijímá fakt, že se novým králem stává její syn, na svůj Twitter Logan umístil informaci o tom, kdy, podle něj, zemře Karel III.

Naplní se jeho věštba?

Smith v příspěvku uveřejnil, že král Charles III. zemře 28. března 2026. To samozřejmě způsobilo poprask a příspěvek se stal virální. Co na tom, že poté Smith nastavil svůj účet jako soukromý, vše si již dál žilo vlastním životem. Lidé nejen z Británie se vyjadřují k těmto příspěvkům.

 

Mohlo by se vám líbit

To je rychlost. Kate a William mění svoje tituly. Změny proběhly už i na sociálních sítích

Po zprávě o smrti královny Alžběty a o tom, že se král Charles stal panovníkem, přidali princ William a Kate své nové tituly na Twitter a Instagram. Princ William a Kate Middleton si mění na sociálních médiích tituly na vévodu a vévodkyni z Cornwallu.
svetzeny.cz

Nikdo nemůže předpovědět, že král Karel III. zemře v roce 2026. Pouze Bůh může určit, ve který den může zemřít" psal rozhořčeně jeden uživatel.

Prosím, ne. Oplakáváme naši královnu” píše další uživatel s tím, že se nehodí v tuto dobu spekulovat o smrti nového krále.

A co na to svět?

Británii však tento muž nyní popudil a v podstatě rozdělil na dva tábory. Někteří věří tomu, co předpověděl, protože mu to přeci vyšlo u královny. Druzí jsou skeptičtí k takovým výrokům, které pravděpodobně nejsou ničím ojedinělým.

 

Zdroj článku