Přejít k hlavnímu obsahu

Tajemná ptačí znamení: Potkala jste sovu či vlaštovku? Všímejte si věštby, kterou vám na křídlech přináší ptáci z okolí

Věděla jste, že znamení jsou doslova všude? Stačí si všímat svého okolí. Je tomu tak i v případě ptáků, kteří byli symboly pro věštění budoucnosti už od pradávna. Naši předci dříve předpovídali, co se jim přihodí i podle toho, jaké druhy ptáků se zrovna vyskytovaly v jejich blízkosti. Přiletěla vám za okno vlaštovka nebo sojka? Zjistěte, co to pro vás znamená.

Všímáte si často určitého druhu ptactva, který se velice často objevuje všude, kam se vydáte? Možná, že nejde o náhodu. Je pravděpodobné, že se vám tím vesmír snaží dát něco najevo a dává vám znamení. Co symbolizuje setkání s čápem či rorýsem? Přinášíme vám skryté významy těchto ptačích symbolů.

Vlaštovka

Vlaštovky jsou už od středověku symbolem různých pranostik a pověr. Ve skutečnosti ale věští především rodinné štěstí a domácí pohodu. Kromě toho jsou ale vlaštovky také symbolem jara. Přináší bezpečí a stabilitu klidného a pohodlného domova. Znamení vlaštovky vám může zkoušet radit, abyste se příliš nezabývala malichernostmi a neustále si snažila uchovat potřebný nadhled a životní optimismus, abyste nepřišla o výborné příležitosti, které vám život zrovna nabízí. Nevyhýbejte se ani možnostem nové perspektivy a jiným názorům, než je ten váš. Možná, že se brzy dočkáte nových a skvělých příležitostí.

Čáp

Čáp je symbolem znovuzrození.Tento pták patří mezi nejstarší a nejmocnější symboly našich předků vůbec. V Římě považovali čápi za ochránce žen, dětí a domova. Byli totiž spojováni s bohyní Juno. Právě ta je patronkou žen a dětí i domácností. Čáp je proto symbolem těhotenství, plodnosti i mateřství a manželství. Podobně jako čápi mezi sebou komunikují tancem, můžete si i vy k sobě přivolat poselství čápa tanečkem. Získáte tak kouzelnou energii ze setkání s čápem, která se u vás díky tomu projeví naplno.

Bažant

Znamení bažanta je symbolem lásky a sexuální touhy. V případě, že ho vídáte často, jste pravděpodobně ve spokojeném vztahu plném vášně a sexuality. Díky tomuto pozitivnímu znamení si můžete být jistá, že váš vztah i nadále jenom pokvete a bude se mu dobře dařit. Bažant je zároveň symbolem rodiny a jeho vliv je silný po celý rok. Může tedy také přinášet znamení, že brzy založíte nebo budete plánovat rodinu, případně se vám vaše stávající rozroste o nového člena nebo se jí alespoň výborně povede. Barevnost bažantího peří s sebou přináší dobrou náladu. Délka bažantího péra je zase považována za symbol sexuální síly a vášnivého napětí ve všech jeho možných projevech.

Krkavec

Krkavec je mocný a magický pták. Jeho uhelně černé peří má zvláštní tajemný nádech. Právě proto je toto zvíře odpradávna spojováno s mnoha strašidelnými příběhy a povídkami. Ve skutečnosti je především symbolem proměny či stvoření. Nejsilnější symbol přináší většinou o zimním slunovratu. Pokud vás čeká velká životní změna, pravděpodobně proto jste začala vídat krkavce častěji než dříve. Krkavec má schopnost pomáhat při životních změnách, ale i ve snaze o rozvoj nebo změnu vaší osobnosti k lepšímu. Přináší s sebou magickou moc, která se po setkání s ním brzy projeví. Znamení krkavce můžete chápat jako setkání s poslem, který vám nese zprávy z nadpřirozeného světa a velkou dramatickou změnu.

Mohlo by se vám líbit

Opravdové věštkyně: Ženy narozené v těchto znameních mají vždy pravdu. Ryby dokáží předpovědět budoucnost

Máte pocit, že na vaše slova téměř vždycky dojde? Slýcháte ze všech stran, že už jste měla zase pravdu? Pak jste možná mezi vyvolenými znameními zvěrokruhu, které mají magickou schopnost předvídavosti. Díky ní dokáží bez problémů odhadnout, co se stane. A většinou se nemýlí. Je mezi nimi i vaše znamení horoskopu? Možná, že až si přečtete, kdo podle horoskopu patří mezi věštkyně, pochopíte svá častá tušení a vyplněná proroctví. Zjistěte, která znamení dokáží věštit budoucnost.
svetzeny.cz

Racek

Viděla jste i u nás nebo třeba na dovolené velké množství racků? Racci jsou považováni za mazané a drzé ptáky, kteří od lidí rádi loudí pečivo a další potraviny. Setkání s ním vám proto má za úkol vás především napomenout. Měla byste se proto zamyslet nad svým chováním, zda je dostatečně slušné a zdvořilé k druhým. Je dost možné, že máte problémy komunikovat otevřeně a zároveň ohleduplně s ostatními. Možná, že jste ve svém jednání příliš prudká či drzá, což by pro vás mohlo mít nepříjemné důsledky. Racek vás také může vybízet k ekologickým aktivitám a větší péči o naši planetu nebo k celkové očistě jako takové.

Rorýs

Objevil se vám v životě nečekaně rorýs? Pak je to obecně dobré znamení. Tento pták je totiž symbolem rychlosti a činorodosti v hledání a poznávání. Není to náhoda. Jeho hnízdo totiž díky svému tvaru vypadá jako pohár, který je většinou spojován s ženskou silou a energii. Nebojte se, a když se s rorýsem náhodou setkáte, je to vždy dobré znamení. Pozorujte jeho magickou sílu, která vám dodá dobrou náladu i pozitivní myšlení.

Sojka

Sojka je výrazný pták, který s sebou nese nejen to dobré, ale i to špatné. Pokud sojku potkáváte často, měla byste zpozornět. Je možné, že vám setkání se sojkou naznačuje, že někomu škodíte či nevědomě ubližujete. Tento pták je někdy považován také za škůdce, ničitele hnízd ostatních druhů ptactva a za zloděje. Rozhodně proto sojka není zrovna symbolem klidu a míru. Například sojčí rvačky patří mezi časté a sojčí jedinci bývají velice silní rváči. Dejte proto pozor a moc, kterou disponujete, využívejte vždy s rozvahou a s ohleduplností k lidem kolem vás. Zároveň ale také dávejte pozor na sebe, aby náhodou někdo nepříjemnou sojčí sílu nepoužíval proti vám samotným.

Sojka je neohroženým ptákem, který zažívá určitou lehkost bytí díky své šikovnosti. Nic pro něj není problémem a málokdy se setkává s překážkami a příkořím. Lidé, kterým se často objevuje sojka, mohou být velice talentovaní, ale někdy svůj talent nedokáží rozvíjet správným způsobem. Od sojek se můžete učit jejich houževnatosti a průbojnosti.

Sova

Objevuje se ve vašem životě často tajemná a moudrá sova? Jedná se o jednoho z nejtajemnějších ptáků opředených legendami. O tomhle dravci koluje tolik legend a mýtů, že byste je dokázala spočítat jen těžko. Sovy jsou odpradávna spojovány se symbolem moudrosti a znalostí, ve středověku byly sovy považovány za posly tajemných a nekalých sil. Skutečný význam setkání se sovou je ale většinou pozitivní.

Sova totiž symbolizuje ženskou a lunární energii. Je to magický noční pták, takže mu je připisována nejen moudrost, ale také magická moc a schopnost předvídání budoucnosti. Možná, že podobně jako moudrá sova dokážete odhalit i ta nejskrytější tajemství ostatních, protože vidíte, jací opravdu jsou. Dokážete proniknout i do těch nejtemnějších zákoutí mysli lidí ve vašem okolí a poznat, co před vámi i svým okolím tají. Odhalíte pravou tvář lidí, což patří mezi nejmocnější schopnosti takzvaných „Sových lidí“, kteří často vídají sovi, protože jsou s nimi určitým způsobem spříznění.

Zdroje: worldbirds.com, theconversation.com, otherworldlyoracle.com

Mohlo by se vám líbit

Čínská numerologie: Čísla 1, 4, 5 a další nosí smůlu. Zjistěte, zda máte vepsané nešťastné číslo v datu narození i vy

Dějí s vám v životě špatné věci? Možná máte v datu narození vepsáno jedno z nešťastných čísel čínské numerologie. Jedná se například o čísla jedna, čtyři a pět. Jednoduchý výpočet vám prozradí, zda tomu tak je.
svetzeny.cz