Přejít k hlavnímu obsahu

Mrazivá proroctví geniální filozofky a věštkyně Heleny Blavatské z 19. století

Info ikona
Helena Blavatská

Nostradama nebo babu Vangu zná téměř každý, koho zajímají věci mezi nebem a zemí. Věštců, okultistů a mágů, kteří uměli nahlédnout do budoucnosti, zná ale historie mnohem více. Jméno Heleny Blavatské dnes většině lidí nic neřekne, přesto si zaslouží pozornost. Vyřkla mnohá proroctví, jež se naplnila. Jiné předpovědi ale ještě stále čekají na svůj čas..

Šestý smysl: Objevte a rozvíjejte tuto magickou schopnost. Dokáže to opravdu každý

Stalo se vám někdy, že jste zažili něco, co se dá označit jako zvláštní? Na něco jste mysleli a v další vteřině se to skutečně stalo. Cítili jste, že vás něco zrazovalo od nějaké akce nebo třeba schůzky? A nakonec se potvrdilo, že to pro vás nebylo správné? Tomu se říká intuice.
svetzeny.cz

Helena Petrovna Blavatská se narodila v Jekatěrinoslavi (dnešní ukrajinské Dnipro) 30.července 1831 do rodiny plukovníka carské armády Petra von Hahna. Její matka byla nadanou spisovatelkou, ale byla často nemocná a zemřela, když bylo Heleně 11 let. Její výchovy se pak ujali prarodiče. Na Helenu měla velký vliv její babička, která se zabývala přírodovědným a archeologickým výzkumem.

Helena Blavatská vůbec nezapadala do kontur mladé dámy ruské společnosti 19. století. A už vůbec nebyla žádnou ezoterickou ženou žijící mimo realitu. Byla to na svou dobu velmi vzdělaná a nezávislá žena se zájmem o filozofii, přírodní vědy a nejstarší nauky o původu lidstva a jeho vývoji. Čím byla starší, tím více se u ní projevovaly různé parapsychologické schopnosti, měla různé vize, ovládala telekinezi a prohlašovala, že dokáže mluvit s neviditelnými silami v přírodě.

Když jí bylo 17 let, provdali ji prarodiče za zástupce gubernátora Jerevanu, Nikyfora Blavatského. Tomu ale pár měsíců po svatbě utekla a vydala se na cesty po světě. Mimo jiné strávila tři roky v Tibetu, kde potkala svého duchovního učitele, pod jehož vedením zůstala až do své smrti. Zemřela v Londýně uprostřed práce na významné knize Tajná nauka, kterou na základě poznámek dokončili Heleniny přátelé a učedníci. Vyšla pak ve dvou dílech nazvaných Kosmogeneze a Antropogeneze a přinesla pohled na původ a vývoj univerza a člověka.

Info ikona
Helena Blavatská

Odkaz Heleny Blavatské

Blavatská o sobě prohlašovala, že si je vědoma toho, že jí nepochopí její současníci, ale že snad bude pochopena těmi, kteří přijdou po staletích. Své myšlenky zanechala v několika svých knihách. V nich mimo jiné předpověděla mnoho vědeckých objevů, které přišly až po její smrti. Byla to ona, kdo jako první popsal strukturu vesmíru a nazval ji nepoznatelnou pulsující esencí. Na tuto teorii navázal později geniální fyzik Stephen Hawking se svým objevem o tom, jak se vesmír neustále smršťuje a rozpíná. Psala také o ultrazvuku, DNA, fotonech a mnoha dalších věcech.

Ve své knize Tajná nauka předpověděla, že člověk se v průběhu staletí stane vyšším, ale méně hmotným. Že se časem vyvine nová lidská rasa, pro niž bude typický stejný vzhled a velmi silné duchovní založení.

Věštkyně také psala o klimatických změnách. Předpověděla, že Británie a západní Evropa se ocitnou pod vodou, podobně jako kdysi Atlantida. Také tvrdila, že místo konce světa dojde k výraznému posunu pólů. Psala o zázracích, které popsal indický guru Sai Baba a měla teorii o tom, že myšlenky jsou hmotné. Kromě toho předpověděla, že vědci budou brzy schopni prokázat existenci nehmotného světa, vysvětlit paranormální jevy a teorii o existenci současných zákonů, které řídí vesmír, už nebudou považovat za správnou. Veřejně zpochybnila učení Isaaca Newtona, zejména pak jeho gravitační zákon.

Velký výklad mariášových karet na rok 2024. Známá kartářka odkrývá, co nás čeká a nemine

Než se nadějeme, přivítáme nový rok. Zajímá vás, jaký bude a co přinese? Zeptali jsme se známé kartářky Jany Rubešové, která nám tajemství budoucnosti poodhalila ve svém výkladu.
svetzeny.cz

Mimozemské bytosti

Hovořila také o existenci mimozemšťanů a tvrdila, že brzy bude vědecký pokrok takový, že nám umožní s nimi komunikovat. Podle Blavatské budou mimozemšťané schopni přijít do našeho světa prostřednictvím paralelních světů. Jak na tyto teze Blavatská přišla? Bylo to na základě jejích vizí a poznatků od tajného bratrstva, jehož členové působí v utajení po tisíce let po celém světě. Tyto poznatky jsou součástí starobylých rukopisů o tajemstvích vesmíru již od dob císaře Akbara v Indii.

 

Zdroj článku