Přejít k hlavnímu obsahu

Pošlete knihy, které už nečtete, dál — a těšte se na odměnu!

Info ikona
Martinus.cz a projekt Knihovrátek

Pro všechny milovnice knih, máme výzvu: Podělte se o některý z odložených kousků ve vaší knihovně a udělejte radost sobě i někomu jinému! Jak na to? Návod a vše další najdete níže.

Praská vaše domácí knihovna ve švech a jsou v ní kousky, na které už dlouho padá prach? A nebude lepší jim dát druhou šanci a poslat dál, protože určitě ještě někomu udělají radost? S touhle myšlenkou přichází knihkupectví Martinus.cz, který právě spouští projekt zvaný Knihovrátek. Nejenže můžete tímto opomenutým pokladem vyvolat radost na druhé straně, ale ještě ze svého gesta budete čerpat...

Pokud se totiž zapojíte a nabídnete svoji knihu k dalšímu prodeji, jako odměnu získáte poukázku na nákup knih v e-shopu Martinus.cz. Hledáte v tom háčky? Žádné nejsou!

Tak se pořádně dívejte, možná během prohledávání domácích poliček narazíte na kousek, který jiní marně shání. Vodítkem vám může být následující seznam.

Info ikona
Nejvyhledávanější knihy

10 nejvyhledávanějších knih

Bestseller Námi to končí od Colleen Hoover je z produkce New York Times. „Tato kniha patří mezi ty, které zůstanou ve vás,“ hodnotí čtenářka Lenka příběh, který si zamilují všechny romantické duše.

Pan Kaplan má stále třídu rád od Lea Rostena je jednou z nejoblíbenějších knížek 20. století, a to především díky svému nadčasovému humoru a vytříbeným hláškám. Ten, kdo ji ještě nezná, rychle uzná.

Pavučina snů od Stephena Kinga se drží na žebříčku nejoblíbenějších knih už od doby svého vydání (což bylo před dvaceti leti). Je prošpikovaná napětím a zvraty od začátku do konce!

Další oblíbenou knihou je Kocour Bob od Jamese Bowena, která přibližuje přátelství mezi mužem a jeho kocourem. Pouto mezi nimi je natolik intenzivní, že dokáže majitele mazlíčka vyléčit ze závislosti na drogách.

Atlas mraků od Davida Mitchella čtenáře zavede do sci-fi světa plného nástrah, jež pramení z lidské touhy po moci.

Na seznamu nejžádanějších děl figurují i tři tituly z dětské literatury. Jedním z nich je moderní román od Lockhart s názvem Ostrov lhářů. „Příběh, o kterém se od samého začátku domníváte, že víte, jak dopadne, se v momentě otočí o sto osmdesát stupňů. Doporučuji přečíst! Děj vás nenechá spát a zaručuji, že až dočtete poslední řádky vydechnete: wow,“ nechala se slyšet čtenářka Adéla.

Vašim dětem by ale rozhodně neměla v domácí knihovně chybět ani klasika, jako jsou Rychlé šípy od Jaroslava Foglara. Vypráví o partě kluků, kteří se neumějí nudit a do všeho se vrhají po hlavě. Příběhy jsou brilantně psané, nápaditě ilustrované a hýří nejen pozitivními morálními příklady, ale i laskavým humorem.

Kniha Koralina od Neila Gaimana nadchne všechny milovníky zvířat. Hlavní hrdinka se po nastěhování do nového domu vydala na průzkum, aby objevila svět, kde psi nejí nic jiného než čokoládu a kočky umějí mluvit.

Pro ty, co se chtějí vzdělávat ve finanční gramotnosti a pohybují se v korporátním prostředí, máme následující tip: Teorie a praxe firemních financí od R. A. Brealeyho, S. C. Myerse a F. Allena. Jde o populárně naučnou knihu, v níž autoři vysvětlují, jak skuteční manažeři pracují s finanční teorií řešení praktických problémů, a dozvíte se také, proč firmy a jejich vedení často jednají tak, jak jednají.

Žebříček nejvyhledávanějších knih v České republice uzavírá biografie Freddie Mercury od Petera Freestona a Davida Evanse. Líčí příběh jedné z nejtalentovanějších britských hvězd a poodhaluje zákulisí Freddieho života!

Info ikona
Knihovrátek

Získejte poukázku na nákup nové knihy — výměnou za tu, co už nečtete

Ať už nabídnete knihu z výše uvedeného seznamu, nebo jakoukoliv jinou, buďte si jistá, že ještě někomu vykouzlíte úsměv na tváři. Na oplátku se můžete těšit na poukázku na nákup nové knihy (voucher obdržíte nejpozději do 21 dnů od doručení vaší knihy do Knihovrátku). Postup, jak knížky vyměnit za poukázky, naleznete na Martinus.cz v sekci Knihovrátek.

Měření