Přejít k hlavnímu obsahu

Buckinghamský palác sdílel vzácné fotografie královny Alžběty před jejím platinovým jubileem

Info ikona
Královna Alžběta

A ještě více archivních záběrů bude v novém dokumentu Elizabeth: The Unseen Queen.

Díky sbírce domácích filmů a fotoalb královští fanoušci uvidí královnu Alžbětu, jak nikdy předtím neviděli. Před novým dokumentem BBC, Elizabeth: The Unseen Queen, časopis People sdílel vzácné a nikdy předtím neviděné fotografie královny Alžběty a královské rodiny. Královna dlouze mluvila o své lásce ke sledování starých domácích filmů a tuto zábavnou skutečnost opakuje v novém dokumentu, který se má vysílat 29. května.

Královna miluje sledovat staré rodinné záznamy

‚‚Stejně jako mnoho rodin, chtěli moji rodiče uchovávat záznamy o našich vzácných společných chvílích,’’ řekla královna. ‚‚A když jsme byli na řadě s naší vlastní rodinou, udělali jsme totéž. Vždy mě bavilo zachycovat rodinné okamžiky.’’

Info ikona
královna

V dokumentu nebude pouze královna

BBC poznamenává, že získala „bezprecedentní“ přístup ke královně a jejím archivům, když připravovala dokument, který je součástí oslav platinového jubilea, které se konají v červnu 2022. Tato událost oslavuje 70 let královny Alžběty na trůnu. Kromě vyprávění královnou obsahuje dokument také záběry prince Philipa, princezny Margaret, prince Charlese, princezny Anny a dalších.

Info ikona
královna

Charlotte Moore, ředitelka obsahu BBC, dodala, že nový dokument je „neuvěřitelným historickým rekordem“.

Dokument, který nemá obdoby

Zvláštní je způsob, jakým může královna vyprávět příběh "o svém životě princezny vlastníma očima a vlastními slovy z celé její vlády. Je neuvěřitelně dojemné vidět, co její veličenstvo prožilo," dodává Moore. 

‚‚Soukromé fotografie mohou často ukázat zábavu, která stojí za formalitou,’’ říká královna v dokumentu. ‚‚Očekávám, že téměř každá rodina má sbírku fotografií nebo filmů, na které se kdysi pravidelně dívalo, aby si připomněli vzácné okamžiky - ale které jsou postupem času nahrazeny novějšími obrázky a novějšími vzpomínkami. Vždy doufáte, že je budou budoucí generace považovat za zajímavé,’’ vysvětluje královna v dokumentu.