Přejít k hlavnímu obsahu

Královská rodina zveřejnila unikátní záběry královny Alžběty, které dosud nikdo neviděl. Uvidíte její tajné zásnuby nebo chvíle s otcem

Info ikona
Královna Alžběta

BBC získala zvláštní přístup ke stovkám soukromých domácích filmů natočených královskou rodinou, včetně klipů mladé princezny Alžběty s úsměvem na tváři, když dostala zásnubní prsten. Domácí filmy, které většinou natáčeli členové královské rodiny, pocházejí z 20. let minulého století.

Dokument BBC,  Elizabeth: The Unseen Queen,  bude vyprávět královnin příběh od jejího života jako mladé princezny až po její korunovaci. 75minutový program, který se bude vysílat na BBC a na její streamovací službě iPlayer 29. května, dává dohromady jedinečný archiv osobních filmů královské rodiny.

Zásnuby, soukromý čas se sestrou a otcem nebo cesta po Africe

Kromě záběrů po zásnubách byly v sobotu zveřejněny dva další snímky z dokumentu. První ukazuje Alžbětu a její sestru princeznu Margaret s jejich milovaným otcem králem Jiřím VI. na palubě HMS Vanguard v roce 1947 a druhý ukazuje Elizabeth, jak si užívá návštěvu Jižní Afriky v roce 1947.

Mravenčí práce filmařů

Tvůrci filmu si vyslechli přes 300 královniných projevů, které měla v průběhu 80 let! Zároveň také shlédli 400 kotoučů filmů, které se soukromě uchovávaly a nikdo z široké veřejnosti je nikdy neviděl.  

Film jde do zákulisí její královské výchovy, zachycuje její vřelý vztah s rodiči a první delší návštěvu prince Philipa v Balmoral v roce 1946 po jejich královských zásnubách.

Film, který vejde do dějin

Film se z velké části opírá o vlastní hlas a slova královny prostřednictvím mnoha veřejných projevů, které během posledních osmi desetiletí pronesla. ‚‚Je to z jejího pohledu a podle jejích vlastních slov po dobu celé její vlády,’’ říká mluvčí paláce. 

Producenti také objevili týdeníky darované královně, včetně nahrávek ze zákulisí státních událostí, o kterých se předpokládá, že byly soukromě objednány královskou rodinou. 

Zdroj: BBC News, People

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.