Přejít k hlavnímu obsahu

Krutý osud ukončil život zpěváka Patrika Stoklasy. Zemřel po tragické nehodě

Příští rok tomu bude 20 let, co život jednoho z nejtalentovanějších českých zpěváků Patrika Stoklasy, účastníka pěvecké soutěže Superstar, ukončila tragická dopravní nehoda. Zemřel jen deset dní před svými 23. narozeninami. Letos v říjnu by oslavil 42. narozeniny.

Talentovaný zpěvák měl před sebou velkou budoucnost

Patrik Stoklasa se narodil 2. listopadu 1981 ve Stodě. Vyrůstal v malebném Holýšově nedaleko Domažlic. Již od dětství byl znát jeho obrovský talent a láska k hudbě. Navštěvoval Lidovou školu umění v Holýšově, kde studoval hru na housle, zobcovou flétnu a klarinet. Po dokončení pětileté docházky oboru klarinet začal působit v dixielandové kapele SIX-KIX. Vystudoval Střední školu managementu ve Stodě a poté studoval na Státní konzervatoři v Praze obor popový zpěv. Upozornil na sebe svým výkonem v televizní pěvecké soutěži Superstar. Soutěž ale v jejím průběhu dobrovolně ukončil kvůli velkému pracovnímu vytížení v muzikálech. Vidět jste ho mohli zpívat v muzikálech Rebelové, Kráska a zvíře, Kleopatra, Sněhová královna, ale i v představeních divadla Semafor po boku Jiřího Suchého a Jitky Molavcové. Mihnul se i ve filmu Filipa Renče Román pro ženy, ve kterém ztvrárnil roli poslíčka. Bohužel, jeho velmi slibně rozjetou kariéru zastavila nemilosrdná rána osudu.

Brutální smrt režiséra nejkontroverznějšího snímku filmové historie: Jak zemřel Pier Paolo Pasolini?

Natočil jeden z těžko pochopitelných filmů světové historie. Pier Paolo Pasolini (†53) zemřel brutální smrtí jako vystřiženou z mafiánských kriminálek. Potkal ho tak podobný osud jako aktéry jeho snímku. Nemilosrdní vrazi režiséra přejeli autem, zmasakrovali jeho tělo, polili benzínem a škrtli zápalkou.
svetzeny.cz
Info ikona
patrik stoklasa

Tragická nehoda

V úterý 19. října roku 2004 se vracel do Prahy z vystoupení v Olomouci v rámci předvolební kampaně na podporu ČSSD společně v jednom voze se zpěvákem Karlem Černochem (†64) a dalšími dvěma osobami. Na dálnici D1 nedaleko obce Popůvky jejich cesta skončila, když jejich Mercedes-Benz Vito narazil v plné rychlosti do kamionu. Zpěvák Karel Černoch jako zázrakem vyvázl z nehody s otřesem mozku, zlomenou nohou a četnými pohmožděninami, řidiči vozu se nestalo vůbec nic.

Mizivá šance na přežití

Takové štěstí ale neměl mladý talentovaný umělec Patrik Stoklasa. Byl převezen do Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně v bezvědomí a s poraněním mozku. V nemocnici podstoupil několik operací, ale neúspěšně. Po čtyřech dnech, poté co rodina dala souhlas, musel být odpojen od přístrojů. Bohužel měl mizivou šanci na přežití a vysokou pravděpodobnost vážných postižení. Smrt zpěváka, který měl život před sebou, zasáhla celý český showbyznys. Jeho snem bylo nejen prosadit se v hudební branži, ale snil také o hezkém domě se zahradou, rodině a psu. Bohužel jeho přání nebylo vyslyšeno.

Mediální pohřeb proběhl ve středu 27. října v Divadle Broadway. Pohřbu se zúčastnilo mnoho známých osobností jako Jiří Suchý, Monika Absolonová, Bára Basiková, Filip Renč, Jan Kalousek, Sagvan Tofi nebo Stanislav Gross. Soukromý pietní akt se konal o pár dní později v Plzni. Patrik Stoklasa je pohřben v rodném Holýšově.

Info ikona
patrik stoklasa

Smutný osud pohádkové Marušky: Milena Dvorská se rozhádala s dcerou, nezvládla setkání s milovanou osobou

Postavou Marušky v pohádce Byl jednou jeden král Milena Dvorská (†71) všechny okouzlila a nabídky na další role se jen hrnuly. Život se ale s krásnou herečkou nemazlil. Rozhádala se s dcerou, kterou pak už nikdy neviděla, ač o usmíření velmi stála. Nakonec se dočkala alespoň setkání s vnučkou, ale její srdíčko takový nápor emocí bohužel nevydrželo.
svetzeny.cz

Mladý talent ve vzpomínkách celého národa

Přestože Patrik Stoklasa hrál v různých muzikálových představeních, do paměti diváků z celé České republiky se zapsal především jako jeden z účastníků první řady pěvecké show Česko hledá Superstar v roce 2004. Tam jako jednadvacetiletý zazářil na castingu a probojoval se až do semifinále. Jak již bylo zmíněno, nakonec ze soutěže kvůli pracovní vytíženosti odstoupil. Do finále soutěže se nakonec probojovaly Šárka Vaňková s Anetou Langerovou, která se stala vítězkou první řady. Bůh ví, jak by se pořadí zamíchalo, kdyby se Stoklasa tenkrát nerozhodl soutěž opustit. Jeho talent byl opravdu výjimečný a je zcela jisté, že nebýt tragické nehody, rozhodně by to na české hudební scéně dotáhl velmi daleko.

Zdroj článku