Přejít k hlavnímu obsahu

Smutný osud pohádkové Marušky: Milena Dvorská se rozhádala s dcerou, nezvládla setkání s milovanou osobou

Postavou Marušky v pohádce Byl jednou jeden král Milena Dvorská (†71) všechny okouzlila a nabídky na další role se jen hrnuly. Život se ale s krásnou herečkou nemazlil. Rozhádala se s dcerou, kterou pak už nikdy neviděla, ač o usmíření velmi stála. Nakonec se dočkala alespoň setkání s vnučkou, ale její srdíčko takový nápor emocí bohužel nevydrželo.

Sourozenci nejslavnějších celebrit: Jak vypadají a čeho dosáhli? Najdeme zde podnikatele, pekařku i vizážistku

Sourozenci slavných celebrit často žijí ve stínu svých známějších rodinných příslušníků, ale existuje mnoho případů, kdy se dokázali prosadit a dosáhnout úspěchu i mimo záři reflektorů. Přečtěte si inspirativní příběhy lidí, kteří se rozhodli vybudovat si vlastní kariéru a dosáhnout významných úspěchů ve svých vlastních oborech, aniž by se živili na slávě svých sourozenců. Tito jedinci dokazují, že talent a odhodlání mohou vést k úspěchu bez ohledu na slavné rodinné vazby.
svetzeny.cz

Do záře reflektorů se Milena dostala díky Janu Werichovi (†75). Za legendárním hercem si coby patnáctiletá studentka zdravotní školy přišla pro podpis a její nádherné modré oči Wericha zcela odzbrojily. Tehdy hledal mladičkou herečku pro roli své nejmladší dcery ve zmiňované pohádce, a když uviděl Dvorskou, měl jasno.

Holčičku odložila k rodičům

Herecká kariéra se Mileně rozjela naplno a po dvou neúspěšných pokusech byla nakonec přijata na DAMU. Školu vystudovala a mimo natáčení filmů začala hrát také divadlo. Dařilo se jí i v osobním životě, dokud nezjistila, že je s přítelem, bulharským studentem režie Orfeiem Cokovem těhotná. Miminko si nechala, i přesto, že věděla, že na něho bude sama. Přítel se vracel do rodného Bulharska. S výchovou malé Lucie pomáhali rodiče a Dvorská dále pokračovala ve skvěle nastartované kariéře. Bohužel právě ‚‚opuštění dcery” bylo později hlavní příčinou velkého rozkolu mezi Milenou a dospívající Lucií. 

Milena byla nádherná žena s neskutečně modrýma očima

Info ikona
Milena Dvorská

Utekla s manipulativním sektářem

Dcera své matce v dospělosti vyčítala, že se o ni až do jejích šesti let, kdy si ji vzala k sobě do Prahy nestarala a dokonce ji obvinila z toho, že na ni křičela a bila ji. To však Dvorská razantně popírala. Už tak chladné vztahy navždy vyhasly, když se Lucie bláznivě zamilovala do studenta FAMU Jana Dvorského. Z něho se vyklubal posedlý sektař a začal si říkat Parsifal Imanuel. Lucie s ním v roce 1991 utekla do ciziny, kde si také změnila jméno na Labutí pannu a porodila mu osm dětí.
 

Co dnes dělají děti z komedie století S tebou mě baví svět? Najdeme mezi nimi pošťáka, bankéře, ale také člena sekty

Bertík, Matýsek, Míša, Pepíno, Kačenka a Dášenka. To jsou dětští hrdinové komedie století S tebou mě baví svět. Od jejího natočení uběhlo neuvěřitelných 41 let. Z malých rošťáků, kteří pořádně zatápí pod kotlem tatínkům nejen na expedici Ydykseb, jsou dospěláci. Kam se vydaly jejich kroky a viděli se ještě někdy po natáčení?
svetzeny.cz

Nečekaná návštěva vnučky

Milena se s ní několikrát snažila i přes média navázat kontakt a prosila Lucii, aby se vrátila zpět do Česka. Bohužel marně a s dcerou se už nikdy nesetkala. Bolest v srdci zaháněla alkoholem a léky, a i když měla vedle sebe velkou podporu v podobě manžela Josefa Krause a jejich syna Jakuba, na dceru nezapomněla. Na sklonku života svitla Dvorské maličká naděje. Pár dní před Vánoci jí na dveře zaklepala prvorozená vnučka Julie, která tehdy utekla od despotického otce. 

Velkou radost a štěstí ale bohužel Mileny srdíčko nezvládlo a 22. prosince 2009 zemřela oblíbená herečka na infarkt. Ani smrt maminky v dceři Lucii nevyvolala žádné emoce. „Byla to stará dáma a neměla nejlepší životosprávu, takže se to dalo čekat. Nebyla nejmladší, její smrt je přirozená,“ pronesla tehdy suše Lucie pro deník Blesk s tím, že je to pro ni stejná informace, jakoby zemřel někdo, koho zná z televize. 

Dvorská byla velmi oblíbenou a nadanou herečkou
Zdroj článku