Přejít k hlavnímu obsahu

Priscilla Presley: Žena krále rock'n'rollu pohřbila manžela, vnuka i dceru. S plastikami už není k poznání

V rukou má pohádkové jmění a továrnu na peníze v podobě značky Elvis Presley, je však důkazem toho, že za peníze si štěstí koupit nelze. Priscilla Presley mohla mít po boku krále rock'n'rollu Elvise Presleyho snový život, osud jí ho však nedopřál a postavil jí do životní cesty kruté překážky. Čím vším si Priscilla prošla?

Navzdory smrti otce v jejím nízkém věku měla Priscilla Presley šťastné dětství. Narodila se 24. května 1945 v newyorském Brooklynu jako Priscilla Ann Wagner a její biologický otec James Wagner se zabil při letecké nehodě krátce po jejím narození. Coby poloviční sirotek však Priscilla nestrádala, neboť si ji brzy adoptoval matčin druhý manžel Paul Beaulieu.

Králova přízeň

Prožívala bezstarostné dětství, které až v jejích čtrnácti letech narušila zásadní událost – potkala krále. Byl jím Elvis Presley, tehdejší a dodnes nesesazený král rock'n'rollu. Říká se, že již tehdy se zpěvák do náctileté dívky zamiloval, bylo však jasné, že vzhledem k jejímu věku jejich vztah nemůže fungovat. Přesto její rodiče požádal o dívčinu ruku. Ti souhlasili, podmínkou ovšem bylo, aby Priscilla měla alespoň po maturitě.

V té době Elvis sloužil v Německu, kde pobývala se svojí rodinou i Priscilla, jejíž nevlastní otec byl vojenský pilot. Vojna mladý pár na čas rozdělila, stejně jako závazek Priscilly dostudovat střední školu. Za těch sedm let, než došlo ke svatbě, se z Elvise stala pěvecká hvězda mezinárodního formátu, které padaly k nohám fanynky po celém světě. On však na svoji lásku Priscillu nezapomněl, a tak se v roce 1967 skutečně konala svatba.

Mohlo by se vám líbit

Elvisovy vnučky: Nejstarší z nich zkouší dobýt Hollywood, dvojčata podobu se slavným dědečkem nezapřou

Kdyby Elvis Presley žil, těšil by se ze tří krásných vnuček, na které by byl jistě náležitě pyšný. Nejstarší z nich se snaží dobýt Hollywood, její vášní je herectví. Dvojčata Harper a Finley jsou svému slavnému dědečkovi velmi podobná.
svetzeny.cz

Vzorná panička

Priscilla údajně před oltář předstoupila coby nevinná panna, ovšem již devět měsíců po svatbě porodila dceru Lisu Marii. Život vedle krále rock’n’rollu ale rozhodně nebyl lehký. Elvis Priscillu i svoji dceru sice miloval nade vše, přesto se ale nedokázal vzdát divokých večírků, drog, alkoholu a dokonce ani milenek. Priscilla se zatím doma starala o holčičku a čekala, až se záletný manžel vrátí domů, kde mu poskytovala veškerou péči po vzoru dokonalých paniček padesátých let. „Krájela jsem mu i maso na talíři. Bylo jednoduché o něj pečovat, byl to hodný jižanský kluk, nebylo složité ho milovat. Chtěla jsem si ho hlavně udržet. Bylo to opravdu těžké. Vždy jsem cítila, že soupeřím s herečkami, protože hrál v mnoha filmech. Neměla jsem sebedůvěru,“ přiznala kdysi v jednom z rozhovorů Priscilla.

Jenže Elvis se ne a ne polepšit, spíš naopak. Priscilla svého muže stále milovala, čím však byla starší a moudřejší, tím hůř jeho zhýralý život snášela. Bylo tedy jasné, že pohár trpělivosti dřív nebo později přeteče. Stalo se tak po šesti letech v divokém manželství, kdy Priscilla požádala o rozvod. Elvis tím byl šokovaný a zlomený a nechtěl se své životní lásky vzdát, Priscilla ale byla nekompromisní. Pár se nakonec rozešel v dobrém a i kvůli dceři zůstal v přátelském kontaktu. „Zůstali jsme ale přáteli, rozvod neznamená, že jeden druhého bude nenávidět. Lisa nikdy nepocítila, že jsme rozvedení,“ vzpomínala Priscilla.

Elvis své ženě dokonce slíbil, že se dá dohromady a za deset let se k ní vrátí, aby spolu zůstali už navždy. To ale bohužel nestihl, protože čtyři roky po rozvodu tragicky zemřel. Do té doby pokračoval nadále v nezřízeném životě, až ho v jeho domě zvaném Graceland našla 16. srpna 1977 jeho partnerka mrtvého. Příčinou smrti byl údajně infarkt.

Mohlo by se vám líbit

Prokleté oči sanpaku předpoví tragický osud: Měli je Elvis Presley, Marilyn Monroe i Michael Jackson. Máte je také?

Říká se, že oči jsou okno do duše. V očích se dá vyčíst ledacos, a to včetně osudu jednotlivce. Konkrétně typ očí sanpaku je prý prokletý a toho, kdo má v očích tyto rysy, čeká tragický osud. Ostatně, měly je i některé známé osobnosti, které právě tragický osud potkal. Zjistěte, jaké rysy jsou pro oči sanpaku typické a zda je máte také.
svetzeny.cz

Pohádkové dědictví

Priscillou smrt bývalého manžela silně otřásla, protože ačkoliv byli rozvedeni, stále pro ni byl její životní láskou. Zároveň jí hrozila i existenční krize, veškerý svůj majetek totiž Elvis nechal napsat na svého otce, babičku a dceru Lisu Marii, Priscilla neměla na nic nárok. Po smrti otce a babičky se však stala jedinou vykonavatelkou závěti a vzala osud pevně do svých rukou, čímž prokázala svůj podnikatelský talent.

Založila společnost Elvis Presley Enterprices, pod níž spadalo cokoliv, co mělo co do činění se jménem zesnulého zpěváka, a z jeho okázalého domu Graceland udělala muzeum pro turisty, čímž se ze sídla stalo po Bílém domě druhé nejnavštěvovanější místo v Americe. Krom výdělků z nahrávek navíc vydělávala na prodeji upomínkových předmětů a brzy měla obrat padesát milionů dolarů ročně.

Priscilla však nechtěla po zbytek života žít jen ve stínu jména svého manžela, a začala podnikat také na vlastní pěst. V sedmdesátých letech rozjela síť vlastních luxusních butiků, později se začala angažovat i v kosmetice a uvedla na trh několik parfémů nesoucích její jméno. Proslavila se také jako herečka, i když příliš rolí na svém kontě nemá. Nejvíc se zviditelnila v seriálu Dallas v roli Jenny Wade, a také v sérii komedií Bláznivá střela. Do toho všeho zvládla ve dvaačtyřiceti letech porodit syna Navarona Garibaldiho, kterého má se svým bývalým partnerem Marcem Garibaldim.

Mohlo by se vám líbit

Osudová láska Bartošové a Pomejeho: Z prince na bílém koni se stal během rozchodu pomstychtivý muž, Iveta ho na začátku nemohla doslova ani cítit

Na celém vztahu byla pohádková pouze svatba. Princ na bílém koni Jiří Pomeje (†54) sice přicválal říci ‚‚ano” své vyvolené Ivetě Bartošové (†48), ale pochybnosti o tom, že je ten pravý v sobě zpěvačka měla celou dobu. Manželství skončilo po dvou letech a hercovo ego odmítnutí nezvládlo. Pomsta byla více než sladká a zpěvačce velmi ublížila.
svetzeny.cz

Kruté rány osudu

Co se však týče životních ran, byl k ní osud krutý. Jako by nestačilo, že již v mládí přišla o svoji životní lásku, v roce 2020 musela pochovat také svého vnuka Benjamina Keougha. Ten trpěl těžkými depresemi a v pouhých sedmadvaceti letech spáchal sebevraždu. Zastřelil se zbraní své matky Lisy Marie přímo v jejím domě. Tím však výčet tragédií v životě Priscilly nekončí. O pouhé tři roky později se totiž musela vyrovnat se smrtí své dcery Lisy Marie, která ve čtyřiapadesáti letech podlehla infarktu způsobeném chirurgickými komplikacemi a neprůchodností střev.

O komplikovaném životě Priscilly Presley pojednává i film z roku 2023 oscarové režisérky Sofie Coppoly pojmenovaný jednoduše Priscilla. Bývalá herečka a podnikatelka se v současnosti na veřejnosti příliš neobjevuje, naposledy doprovodila v lednu tohoto roku svoji vnučku Riley na udílení cen Emmy. Priscilla má navíc zálibu v zákrocích plastických chirurgů, a tak je téměř k nepoznání.

Mohlo by se vám líbit

Osudová láska Vondráčkové a Plekance: Rozchod, lži a vzájemné osočování, zpěvačka si hrála na oběť, zatímco měla údajně vše dobře promyšlené

Začalo to jako pohádka. Křehká Lucie Vondráčková (44) potkala pohledného hokejistu Tomáše Plekance (41) a byla z toho láska jako trám. Partneři nabourali nalinkovaný scénář podle vzoru sportovec plus modelka a všechny pak překvapili romantickou svatbou. Na první pohled idylický vztah nakonec vyústil ve veřejnou rozvodovou bitvu.
svetzeny.cz
Priscilla Presley měla krutý osud, přišla o své nejmilovanější
Zdroj článku