Přejít k hlavnímu obsahu

Vzpomínáte si na alkoholičku Sue Ellen z legendárního Dallasu? Z Lindy Gray je šmrcovní babička

Info ikona
Linda Gray

V osmdesátých a devadesátých letech trhal seriál Dallas rekordy sledovanosti. Výraznou postavou byla alkoholička Sue Ellen, kterou skvěle ztvárnila Linda Gray (82). Herečka má se svou nejznámější postavou pramálo společného a je z ní šmrncovní babička.

Když k nám v roce 1992 vtrhl seriál Dallas, celá rodina seděla přilepená v obýváku u televize a sledovala osudy rozvětvené rodiny. Každý si tam našel svého oblíbeného hrdinu, kterému fandil. Neurotické alkoholičky Sue Ellen, kterou manžel J. R. podváděl na každém kroku, bylo divákům spíš líto. To ale nemění nic na tom, že její představitelka se těší velké oblibě fanoušků. Se svou roli má Linda totiž pramálo společného.

Manželova služka

Možná jen neschopnost utéct z nefungujícího vztahu a snažit se manželství za každou cenu udržet. Když si v roce 1962 brala Edwarda Lee Trashera, snažila se být dobrou manželkou a později matkou. Ovšem partner si z Lindy dělal služku. Každé ráno jí nechával na lednici přilepené lístečky, co vše musí během dne stihnout. ‚‚Bylo to hrozné. Vyžehli košile, umyj auto, nakrm slepice, vezmi psa k veterináři," popisuje Gray ve své knize s tím, že manžel, klasický manipulátor nesouhlasil, aby chodila pravidelně do práce. Stačily prý poloviční úvazky. Když se rozhodla věnovat herectví, Ed nebyl šťastný a Linda naopak ze všeho frustrovaná. Pak ale přišel velký zlom.

Poznáte, zda žijete s manipulátorem? Toto jsou nejběžnější manipulační techniky

svetzeny.cz

Linda získala životní roli

Zúčastnila se konkurzu na Sue Ellen a roli ve třicetiosmi letech získala. To Lindě naprosto změnilo život. Kvůli natáčení to ale znamenalo dvouměsíční odloučení od dětí. V té době bylo dceři Kehly 11 let a synovi Jeffovi 13 let. „Mohla jsem to vše odmítnout, opustit děti v jakémkoli věku je ošemetné, ale dělala jsem, co jsem mohla. Udělala jsem více než šedesát mražených kastrolů, aby rodina neumřela hlady,“ prozradila Linda. A udělala dobře. Seriál trhal rekordy po celém světě, její hvězda stoupala strmě vzhůru, ale už tak tragické manželství spělo ke svému konci. 


 

Linda se svými hereckými kolegy z Dallasu

Info ikona
Herci z Dallasu

Manžel ji zničil

Poslední kapkou bylo pro Lindu předávání cen Emmy, na kterou byla nominována. Po návštěvě kadeřnice a kosmetičky se cítila v honosné robě, jako princezna. Ovšem od manžela dostala hodně studenou sprchu. ‚‚Myslela jsem si, že jsem tak hezká, ale on se na mě jen podíval a řekl: ‚‚Vypadáš jako šlapka." Byla jsem zničená. Myslela jsem, že umřu na místě,” svěřila Gray, která se s manželem rozvedla až dva roky po tomto incidentu. Cítila se pak jako znovuzrozená.

S chutí pak pokračovala Linda ve své herecké kariéře. Po Dallasu se objevila v mnoha dalších filmech a naposledy zářila před kamerou v roce 2019. Linda vypadá skvěle, i přesto, že si před třemi lety musela projít bolestivou ztrátou - zemřel jí syn Jeff. Radost a štěstí Gray naštěstí dělají vnoučata od dcery. Dvojnásobná babička je tak stále plná elánu a ve svém věku má energie na rozdávání.


 

Zdroj článku