Přejít k hlavnímu obsahu

Osudová láska Bartošové a Pomejeho: Na začátku nemohla Iveta Jiřího ani cítit, pohádka skončila po dvou letech zákeřnou pomstou

Na celém vztahu byla pohádková pouze svatba. Princ na bílém koni Jiří Pomeje (†54) sice přicválal říci ‚‚ano” své vyvolené Ivetě Bartošové (†48), ale pochybnosti o tom, že je ten pravý v sobě zpěvačka měla celou dobu. Manželství skončilo po dvou letech a hercovo ego odmítnutí nezvládlo. Pomsta byla více než sladká a zpěvačce velmi ublížila.

Herec a producent byl prvním mužem, jenž dostal Ivetu před oltář. Na začátku seznámení však Pomeje zpěvačku, až odpuzoval. Jiřího nepříjemné pižmo Iveta nesnášela a prý jí doslova smrděl.

Bartošová nemohla Pomejeho ani cítit

Nakonec vyhrála láska a Bartošová se do zadluženého producenta zamilovala. Nevalnou vůni svého partnera se zpěvačka snažila přebít velmi silnými parfémy. Svou averzi na pach budoucího manžela si vybíjela jen po hádkách, když se svěřovala chůvě syna Artura. ‚‚Víš, proč ho nechci? Smrdí mi! A vadí mi!“ rozčilovala se zpěvačka a šokovala tak Zlatu Goldu Dvořákovou, jež byla i takovou Ivetinou důvěrníci. A nelibé aroma nebylo to jediné, co Bartošové vadilo.

Cit zvítězil nad rozumem 

Pomeje nebyl žádný gentleman, ale pořádný kus chlapa, jenž, když promluvil, tak se všichni stavěli do pozoru. ‚‚Byl například hlučný, mluvil dřív, než myslel. Bartošová byla do té doby zvyklá na mnohem decentnější partnery. Cit však zvítězil nad rozumem,” napsala Golda v knize Iveto, sbohem, kde jsou zaznamenány všechny vzpomínky chůvy a bývalé přítelkyně, ke které se nakonec Bartošová otočila zády. Navzdory tomu, co Iveta o Jiřím vypustila z pusy, se nechtěla vzdát své vysněné, pohádkové svatby. 

Mohlo by se vám líbit

Zesnulí rodiče, Iveta Bartošová a Ladislav Štaidl, očima Artura. Nečekaně otevřená zpověď jejich milovaného syna

Artur Štaidl zavzpomínal na maminku Ivetu Bartošovou (†48) i tatínka Ladislava Štaidla (†75). Zpívání na Vánoce a skvělé dovolené. Přesto, že Artur Štaidl (26) vyrůstal po boku slavné zpěvačky Ivety Bartošové (†48) a neméně slavného skladatele Ladislav Štaidla (†75) světla kamer a blesky fotoaparátů nevyhledává, spíš naopak. Společenským akcím se vyhýbá a když už někam zavítá, snaží se splynout s davem. Nyní ale udělal velkou výjimku a dojemně zavzpomínal na své rodiče.
svetzeny.cz

Navoněná svatební bída dopadla fiaskem

Bohužel veselka nedopadla úplně podle růžových a dokonalých představ a možná už tehdy měla Iveta poslechnout výstražné světýlko v hlavě. Původně mělo být na honosné veselici přes sedm set hostů, novomanželé si měli nasadit prstýnky z bílého zlata s diamanty, jež byly vyrobeny na zakázku a na svatbě měl zazpívat zahraniční zpěvák. Snubní prstýnky, na kterých firma pracovala dva týdny a vypiplala je do posledního detailu, manželé nakonec nepochopitelně odmítli. ‚‚Pan Pomeje měl poslat opancéřovaný transportér s bodyguardy pro šperky. Nikdo ale nepřijel. Ani nezaplatil zálohu," uvedl tehdy Roman Hajabáč, zástupce firmy, jejíž chování se Pomejemu údajně nelíbilo, a proto prsteny nakonec už nechtěli. Na svatbě, kam Jiří přicválal na běloušovi, si Iveta nechala na navléknout prsten z kytiček. Hostů bylo nakonec jen tři sta a podle mnohých to byla ‚‚navoněná bída” a tak trochu ostuda.

Pohádka velmi rychle skončila

Po dvou letech, kdy manželé vymetali různé společenské akce a dávali vášnivě na odiv svou lásku, byl bohužel vztahu konec. Kupodivu na veřejnost nikdy neprosákl důvod rozchodu a ani samotní aktéři se k němu nechtěli vyjadřovat. ‚‚Rozvod považuju za soukromou věc, stejně tak jako jeho důvody nebo další podrobnosti, které se ho týkají," uvedla tehdy Iveta pro Idnes.cz a v tu chvíli byla jistě velmi ráda, že si nechala poradit a podepsala předmanželskou smlouvu. 

Mohlo by se vám líbit

Pokus o kuplířství v podání Michala Penka: Zpěvák chtěl zachránit Bartošovou od toxického Rychtáře, plán však bohužel nevyšel

Nejen nejbližší přátelé, ale také Michal Penk (56) se snažil dostat Ivetu Bartošovou (†48) z neskutečného vlivu Josefa Rychtáře (65). Zpěvák vymyslel plán, kdy chtěl svou bývalou lásku vylákat na kávu a nenápadně ji seznámit s nějakým mužem. Kuplířství ale ztroskotalo na Rychtářovi, jenž nedovolil, aby se k jeho ženě přiblížil kdokoliv jiný.
svetzeny.cz

Od lásky až k velmi zákeřné pomstě

Mužské ego však dostalo pořádný zásah a Pomeje se nemohl smířit s tím, že ho Bartošová opustila. ‚‚Když se rozvedli, říkal, že se Ivetě pomstí, a dokázal to," napsala zpěvačky maminka v knize Iveta, má dcera s tím, že onou podpásovkou bylo vydání knihy Neměla jsem se narodit. Ta byla sepsána podobou rozhovorů, jež Iveta vedla s novinářkou, se kterou se s Pomejem kamarádili. Bohužel prý některé věci uvedené v knize nebyly řečeny za střízliva a Ivetě se opět vymstila její naivita a důvěra v kohokoliv. ‚‚Jirka ji totiž vozil k novinářce na chalupu, tam ji napájeli, vozili ji na lodičce a všechno si nahrávali. Iveta nemohla říct, že to neřekla, protože to všechno bylo nahrané. A to jí tehdy zlomilo vaz," uvedla paní Bartošová, že zpěvačka s vydáním knihy nesouhlasila a strašně se za ni styděla.

Bohužel se tak stalo a podle maminky se s vydáním knihy ještě více zhoršil Ivetin psychický stav, ze kterého se už nedokázala dostat. Do života si pak Iveta znovu pouštěla špatné muže a bohužel všichni vím, jak nakonec skončil život kdysi krásné popové princezny…

Iveta s Jiřím vydrželi v manželství pouhé dva roky
Zdroj článku