Přejít k hlavnímu obsahu

Zpěvák Michal Penk měl plán na záchranu Bartošové: Svou bývalou lásku chtěl dostat od Rychtáře, kuplířství mu ale bohužel nevyšlo

Nejen nejbližší přátelé, ale také Michal Penk (56) se snažil dostat Ivetu Bartošovou (†48) z neskutečného vlivu Josefa Rychtáře (65). Zpěvák vymyslel plán, kdy chtěl svou bývalou lásku vylákat na kávu a nenápadně ji seznámit s nějakým mužem. Kuplířství ale ztroskotalo na Rychtářovi, jenž nedovolil, aby se k jeho ženě přiblížil kdokoliv jiný.

Smutný konec popové princezny zná asi každý. Toxický vztah s majetnickým Josefem, kterého si Iveta vzala za manžela, dopadl tím nejhorším způsobem. Letos uplyne deset let, kdy Bartošová dobrovolně odešla ze světa skokem pod jedoucí vlak. 

 

 

 

Michal se zamiloval až po uši

Všichni viděli, jak Iveta postupně chřadne a její alkoholové přešlapy denně plnily titulní stránky novin. Svou bývalou lásku se snažil zachránit také Michal, jenž kdysi s Bartošovou randil.Zahořelo to tam, ona se začala červenat a já šel domů a byl jsem zamilovanej až po uši. Ona byla kouzelná, to bylo fakt něco,“ prozradil Penk v pořadu 7 pádů Honzy Dědka, že si zpěvačku po třech měsících nastěhoval k sobě domů. V té době byla Iveta na vrcholu kariéry a zástupy ctitelů nebraly konce.

Nevěra v přímém přenosu

Idol osmdesátých let byl však neskutečně žárlivý a zpětně přiznává, že její popularitu nezvládl ustát a jejich vztah na tom ztroskotal. Každá mince má však dvě strany a zpěvačka jejich rozchod viděla trochu jinak. Společná dovolená na Kubě se pro Ivetu proměnila v peklo. ‚‚Zahýbal mi tam přímo před mýma očima. A dělalo mu to dobře. Sice to nebylo přímo přede mnou v pokoji, ale s tou holkou se přede mnou klidně sebral a odešel s ní někam do lesa. Chtěl, abych to věděla,” napsala Bartošová v knize Neměla jsem se narodit o bouřlivém vztahu, jenž netrval ani rok.

Zesnulí rodiče, Iveta Bartošová a Ladislav Štaidl, očima Artura. Nečekaně otevřená zpověď jejich milovaného syna

Artur Štaidl zavzpomínal na maminku Ivetu Bartošovou (†48) i tatínka Ladislava Štaidla (†75). Zpívání na Vánoce a skvělé dovolené. Přesto, že Artur Štaidl (26) vyrůstal po boku slavné zpěvačky Ivety Bartošové (†48) a neméně slavného skladatele Ladislav Štaidla (†75) světla kamer a blesky fotoaparátů nevyhledává, spíš naopak. Společenským akcím se vyhýbá a když už někam zavítá, snaží se splynout s davem. Nyní ale udělal velkou výjimku a dojemně zavzpomínal na své rodiče.
svetzeny.cz

Záchrana pro Ivetu v podobě nového muže

Zpěvák na svou velkou lásku ale nezapomněl a po očku ji dále sledoval. Zaznamenal tak všechny její vzestupy a smutný dopad až na samé dno. Když už nemohl dál pozorovat, jak její ‚‚zachránce” Rychtář postavil okolo Ivety neprolomitelnou zeď, rozhodl se zakročit. ‚‚Vymysleli jsme s kamarádem takový trik, že ji vylákáme na kafe do kavárny Oko pod Letnou, kam chodili zajímaví mladí tvůrci a tam ji s někým seznámíme. Chtěli jsme jí umožnit, aby se zamilovala do někoho úplně odjinud,” zavzpomínal Penk pro web Idnes.cz, že své kuplířské plány spřádal přibližně rok před Ivetinou smrtí.

Kuplířství Michalovi bohužel nevyšlo

Zvedl tak telefon a těšil se na Ivetin líbezný hlásek. Místo toho si ale vyslechl rozhořčeného Rychtáře. ‚‚Představil jsem se, a on povídá: Neznám. Tak jsem si pomyslel, jestli je to její přítel a neví, s kým chodila, tak je to divné a taky to znamená, že se nezajímá o její repertoár,” prozradil Michal, že poprosil Rychtáře, aby Ivetě vyřídil vzkaz. Samozřejmě se nic nedělo, Bartošová zpět nezavolala, ale Penk se jen tak lehce nevzdal. Známé číslo vytočil po čase znovu a opět mobil zvedl Josef, který zpěvákovi tvrdil, že Iveta spí. ‚‚Vzbudil ji a já slyšel, jak otráveně říká: Volá Penk, chceš s ním mluvit? A ona: Ne. To jsem zaslechl úplně zřetelně, ale samozřejmě nevím, co tomu předcházelo,” dodal zpěvák, že do třetice už ale štěstí nezkoušel. 

Michal natočil s Ivetou několik písní

V novinách si pak jen 29. dubna 2014 přečetl, jak Iveta vyřešila své vnitřní démony. ‚‚To načasování, že to udělala v den narozenin Josefa Rychtáře, tím dala světu jasnou zprávu,” myslí si Penk o Bartošové dobrovolném odchodu své. Stejně jako většina jejích fanoušků, obdivovatelů a lidí se zdravým rozumem…

Nezapomenutelná Iveta Bartošová neměla lehký život
Zdroj článku