Přejít k hlavnímu obsahu

Drsné vystřízlivění matky alkoholičky: Michaela Duffková dopadla během mateřství na úplné dno

Info ikona
Michaela Duffková

Velmi tenká je hranice mezi občasným popíjením a alkoholismem. Své o tom ví Michaela Duffková (31), jež si prošla peklem poté, co porodila první dceru. Během roku se z ní stala troska, pro kterou neexistovalo nic jiného než plná sklenička.

Smutný osud pohádkové Marušky: Milena Dvorská se rozhádala s dcerou, nezvládla setkání s milovanou osobou

svetzeny.cz

Mateřství je náročné pro každou ženu, a ať se na vytoužené miminko těšíte sebevíc, nikdo vás nepřipraví na to, že se vám život obrátí vzhůru nohama. Po celodenním drilu je pro mnohé jedna sklenka vína vysvobozením a možná i jakousi odměnou, za další zvládnutý den. Z jedné skleničky se ale rychle může stát lahev, dvě a už v tom lítáte…

Alkohol ovládl její mysl

U Michaely bylo možným spouštěčem závislosti během mateřství stěhování, kdy se cítila izolovaná. ‚‚Večer jsem si dala skleničku dvě… Během roku už to byl alkohol, kdo za mě rozhodoval. Nepřipouštěla jsem si, že mám problém, i když jsem se rozhodla, že končím, a to víno si nekoupím – a večer jsem zas seděla s lahví,” prozradila Duffková webu prozeny.cz s tím, že pila po večerech nebo když byla dcera s někým jiným. Starost o ni tedy vždy zvládala. I když rána musela být po množství vypitém alkoholu velmi nepříjemná. 

Následky si neuvědomovala

Závislost samozřejmě začala otřásat i manželstvím. Pro partnera bylo těžké sledovat, jak se jeho milující bytost řítí do propasti a nedokáže si problém přiznat. ‚‚Dokonce se v jednu chvíli i odstěhoval, protože už nevěděl, jak mě přesvědčit,“ svěřila Michaela, že především po léčbě, kam nakonec nastoupila, si uvědomila, čím vším si manžel musel projít, když pila. Na detox se ale nepřihlásila kvůli tomu, že by mohla přijít o dceru, či by se jí rozpadlo manželství. To zkrátka alkoholik neřeší a nedochází mu, co vše by mohl ztratit.

Nepřítel alkohol: Bez varování si začne vybírat drsnou daň. Co se děje s tělem, když se z „bezpečného“ pití stává rizikové

svetzeny.cz

Úzkosti a panické ataky

Léčení podstoupila z jiného důvodu. ‚‚Motivace byla strach. Měla jsem strach, že když budu střízlivět, tak mě to zabije. Protože jsem znala, jaký ty abstinenční příznaky umí být. Mně hodně sužovaly úzkosti a panické ataky. To máte pocit, že umřete,“ popsala Duffková své pocity pro Radiožurnál. Aby toho nebylo na jednu ženu málo, zemřel Michaele tatínek - alkoholik. Čekal na přijetí na detox, ale léčebny byly stále plné. Životní situaci už bohužel nedokázal zvládnout a spáchal sebevraždu.

Prestižní ocenění a film

Během náročné léčby začala Michaela psát blog Zápisník alkoholičky, kde drsně a surově popisovala vše, co se jí v životě s alkoholem odehrávalo. Zpočátku se schovávala za anonymitu, později ale ukázala tvář a od té doby jezdí na besedy a vypráví svůj neskutečný příběh. Její blog také obdržel prestižní cenu Magnesia Litera a vznikla kniha Zápisník alkoholičky. Poté ještě Duffková napsala pokračování - Zápisník abstinentky. Podle jejího prvního díla se letos dotočil i film, jenž by měl jít příští rok do kin. 

‚‚Alkoholička” Tereza Ramba o náročném natáčení nového filmu: ‚‚Skoro jsem se pozvracela!”

svetzeny.cz

Dnes žije maminka třech dětí spokojeným životem. Manželství ustálo obrovskou krizi a Michaela se věnuje tomu, co zná a umí nejlépe. Založila centrum Alkos, kde se snaží pomáhat lidem se stejnou diagnózou, kterou si kdysi sama prošla. 


 

Zdroj článku