Přejít k hlavnímu obsahu

Detoxikujte svá játra a zbavte se břišního tuku pomocí sedmi potravin, které si zamilujete. Okurková šťáva nebo rajčata

Zvláště po příjemně stráveném víkendu nebo dovolené plné kulinářských zážitků mají játra radost z "detoxikační" chvíle. K tomu by ve vašem jídelníčku neměly chybět následující potraviny.

Játra jsou neuvěřitelně důležitý orgán a mají v těle dost nevděčnou práci: zajišťují odbourávání toxinů a jejich transport ven z těla. Mají tedy zásadní funkci z hlediska metabolismu a mají vliv i na tělesnou hmotnost a neoblíbené tukové zásoby jako je např. břišní tuk.

Ulevte svým játrů, ulevíte si v životě

Pokud jsou játra silně zatěžována alkoholem, nikotinem, léky, cukrem nebo tučným jídlem, je to často patrné únavou a nesoustředěností, v nejhorším případě to může vést ke ztučnění jater. Vyplatí se proto alespoň jednou ročně provést "detoxikaci" jater neboli jaterní očistu. 

Jak začít?

Naše játra často trpí naším životním stylem. Vyváženou a zdravou stravou však můžete játra "detoxikovat" a tím podpořit své zdraví dlouhodobě. Kromě některých potravin, které čistí játra, byste se měli na chvíli vyvarovat i alkoholu. Navíc kombinace sacharidové stravy a malého množství pohybu není pro orgán dobrý nápad, jen ho více zatěžuje. Pokud opravdu chcete detoxikovat játra, měli byste věnovat pozornost těmto věcem:

 

  1. Vyhněte se látkám, které jsou škodlivé pro játra (alkohol, cigarety, cukr a velké množství tuku, ovoce a sacharidů)
  2. Aktivně podporovat činnost jater (velkým množstvím vody, hořčin a zeleniny - viz potraviny níže)
  3. Nešetřete cvičením (cvičte pravidelně, to také podporuje hubnutí)
  4. Vyberte si vhodné období (provádějte detox jen každých pár měsíců, jaterní detox byste měli dělat 10-14 dní, pokud provádíte jaterní detox každý týden, stačí 24 hodin)

Kvíz: Jak dobře znáte nekonečný seriál Ulice? Pojďte se otestovat

Jak dobře znáte nekončený seriál televize Nova Ulice? Patříte mezi věrné fanoušky, kteří si o sobě myslí, že je nic nezaskočí? Pojďte si spolu s námi otestovat své znalosti v našem kvízu a ukažte, jak zdatní v tomto seriálu jste. Užijte si zábavu s celou svou rodinou.
svetzeny.cz

 JAKÉ POTRAVINY ČISTÍ JÁTRA?

1. Avokádo

Avokádo doslova čistí játra. Na jedné straně obsahuje řadu zdravých živin a tuků. Na druhé straně způsobuje, že tělo produkuje glutathion, silný antioxidant, který zbavuje játra toxinů a podporuje metabolismus.

2. Okurková šťáva

Okurková šťáva je dokonalým nápojem, když chcete vyčistit játra a konečně se zbavit břišního tuku. Zeleninová šťáva hluboce čistí tělo, udržuje ho hydratované, a tedy tonizované.

3. Zelený čaj

Pokud se chcete úspěšně detoxikovat, zelenému čaji se jen stěží vyhnete. Tradiční nápoj má vysoký antioxidační účinek a váže na sebe volné radikály. Játrům se uleví a tělo se může soustředit na spalování břišního tuku.

Horoskop: Speciální novoluní 25. října přináší nový začátek třem znamením zvěrokruhu. Střelci se mohou těšit

Měsíc se jednou za měsíc promění a pak je mezi zemí a sluncem jiná energie než obvykle. Přečtěte si zde, co přináší říjnové novoluní pro tři znamení zvěrokruhu. Kdo potřebuje restart, koho čekají změny?
svetzeny.cz

4. Olivový olej

I když máslo nebo sádlo chutnají lahodně, pokud chcete udělat něco dobrého pro svá játra a ztratit břišní tuk, olivový olej je to pravé! Zdravé ingredience podporují tělo při detoxikaci a navracení se zpět do rovnováhy.

5. Rajčata

Rajčata jsou skutečnou zázračnou zeleninou, pokud jde o detoxikaci jater. Nezapomeňte jíst čerstvá rajčata. Obsahují většinu cenných živin a jsou tím nejlepším pomocníkem v boji s tukem na břiše.

6. Kurkuma

Zlatožlutá kurkuma má nejen nádhernou barvu, ale také neuvěřitelně prospívá tělu. Koření obsahuje kurkumin, údajně chrání játra před toxiny a regeneruje jaterní buňky. Čaj z kurkumy je ideálním nápojem, pokud chcete ulevit nebo detoxikovat játra. Pijte ho týden a nastartujte svůj metabolismus.

7. Ořechy

Naše játra se radují ze dvou druhů ořechů. Vlašské ořechy obsahují glutathion, omega-3 mastné kyseliny a L-arginin. Para ořechy obsahují hodně zinku, který podporuje regeneraci jater.

Zdroj článku